Nerasime namų, kuriuose nebūtų prieškambario. Ši erdvė itin svarbi, nes pirmoji pamatoma vos žengus pro duris. Tačiau dekoruojant būstą prieškambaris dažnai nepelnytai pamirštamas. Kaip įrengti šią patalpą, kad būtų praktiška ir sykiu stilinga?

 

prieskambaris (1)

 

Sudie, niūrūs prieškambariai! 

 

Kartais užmirštama, kad prieškambaris irgi kambarys. Ir ne bet koks – sudaro pirmąjį įspūdį apie visus namus. Tad didelė klaida jį paversti dar vienu sandėliuku įvairiems rakandams laikyti. Užgriozdintas prieškambaris sudarys atstumiantį ir niūrų būsto vaizdą. Todėl specialistai jame pataria palikti tik esmines interjero detales. Čia vietą turėtų atrasti nedidelė, praktiška komoda svarbiausiems daiktams susidėti. Tipiniame prieškambaryje dažniausiai į kampą sumestų batų krūva, į kalną sukabintos rankinės, skėčiai bei paltai. Tad būtina sugalvoti būdą išvengti šio chaoso. Jei prieškambaris didesnis, tiks sieninė spinta, kurioje tilps visi daiktai. Kitu atveju pagalvokite apie patogius kabliukus ir talpią, bet nedidelę spintelę. Jei vietos mažai, įsigykite pastatomą kabyklą. Tiks ir stilingos daiktadėžės, kurias galima užkelti ant lentynos ar pastumti po prieškambario suoliuku.

 

Tebūnie šviesa

 

prieskambaris (5)

 

Nepamirškite kokybiško apšvietimo. Juk tamsus prieškambaris kaipmat sukurs niūrią namų atmosferą. Labiausiai tiks į lubas montuojami ar ant sienų tvirtinami šviestuvai. Pastatomos lempos ir toršerai greičiausiai užims per daug vietos. Žinoma, visai kas kita, jei prieškambaris erdvus. Tokiu atveju kur kas daugiau apšvietimo pasirinkimų. Nemažai žmonių daro klaidą – apšviečia tik dalį prieškambario. Neretai pakabinamas vienas centrinis šviestuvas, o patalpos kampai lieka skendėti tamsoje. Tad įrengdami apšvietimą atkreipkite dėmesį į šviesos poreikį prieškambaryje. Galbūt išties užtenka vieno šviestuvo? O gal jų reikia daugiau? Šviestuvus derinkite prie namų interjero. Jei mėgstate skandinavišką stilių, tiks neįmantrūs projektiniai šviestuvai su medžio elementais. Moderniam interjero stiliui būdingi geometrinių formų šviestuvų gaubtai. Išlaikydami klasikinį stilių rinkitės raštais dekoruotą toršerą ar elegantišką sietyną.

 

Nebijokite spalvų

 

prieskambaris (3)

 

Prieškambariai dažniausiai būna siauri, tad dėmesys natūraliai krypsta į sienas. Gera idėja jas išdažyti šviesesnėmis pastelinėmis spalvomis. Toks prieškambaris iškart atrodys erdvesnis ir stilingesnis. Nebijokite ir mažiau įprastų atspalvių – žalsvų, rausvų, gelsvų. Dizaineriai pataria prieškambario sienų spalvas derinti prie čia stovinčių baldų. Pasinaudokite klasikiniu spalvų ratu. Pagal spalvų teoriją, priešpriešinės spalvos tarpusavyje dera geriausiai. Tad gelsvi tonai puikiai tinka su violetiniais, rausvi su žaliais, o melsvi – su oranžiniais. Tarkime, prieškambaryje turite žalsvai mėlyną komodą. Prie jos stilingai atrodys persikinės sienos ar tokiu atspalviu nudažyta jų dalis. Kita vertus, prie klasikinių šviesaus medžio baldų tinka beveik visos spalvos.

 

Veidrodėli, veidrodėli

 

prieskambaris (6)

 

Be abejo, prieškambaryje veidrodis būtinas. Juk prieš išeinant iš namų norisi pasitikrinti, ar plaukai nesusivėlę, o marškiniai užsagstyti. Vis dėlto tinkamą veidrodį reikia mokėti išsirinkti. Siauruose, ankštuose prieškambariuose patariama nekabinti ilgų veidrodžių. Viso vaizdo jie vis tiek neparodys. Tad geriau rinktis mažesnį variantą. Ankštame prieškambaryje veidrodis itin svarbus, nes optiškai didins patalpą. Atspindėdamas šviesą sukurs įspūdį, kad prieškambaris kur kas erdvesnis ir šviesesnis. Tačiau tokiu atveju rinkitės veidrodžius itin plonais rėmais ar visai be jų. Sunkus, didelis rėmas gali sukelti atvirkštinį efektą ir patalpą optiškai siaurinti. Plačiame prieškambaryje gera idėja rinktis didelį viso ūgio veidrodį. Praktiška jį įmontuoti į sieninę spintą.

 

Lentynėlių galia

 

prieskambaris (4)

 

Prieškambaris itin mažas, net sunku sutalpinti net esminius daiktus? Šiuo atveju pagelbės pakabinamos lentynėlės. Tai ne tik praktiškas pasirinkimas, bet ir puikus interjero akcentas. Lentynėles derinkite prie sienų spalvos bei baldų stiliaus. Kita vertus, pakabinamas lentynėles galite paversti ir išsiskiriančiu akcentu. Tokios lentynėlės pravers tiek sutalpinant daiktus, tiek norint prieškambariui suteikti daugiau puošnumo. Įprastai ant prieškambario komodos įkurdinti interjero akcentai (vazose pamerktos gėlės, nuotraukų rėmeliai) užima pernelyg daug vietos. Tačiau pastatyti aukštai lentynėlėse neužgriozdins patalpos ir toliau džiugins.

 

Sveiki, atvykę!

 

prieskambaris (2)

 

Pirmasis įėjus pasitinka ne kas kitas, o durų kilimėlis. Tad prieškambaryje nepamirškite jam skirti deramo dėmesio. Žinoma, galima įsigyti nuobodų, jokio estetinio pasigėrėjimo nekeliantį standartinį kilimėlį. Tačiau kodėl gi nepasitelkus fantazijos ir durų kilimėlio nepriderinus prie namų interjero stiliaus? Toks kilimėlis niekuo neišsiskiriančią prieškambario erdvę pavers elegantiška svečių priėmimo patalpa. Kilimėliai gali būti įvairiausi – subtilūs, spalvingi, marginti įvairiais užrašais. Tik reikia išsirinkti tokį, kuris geriausiai atspindės namų aurą. Žinoma, nepamirškite kilimėlio dažnai valyti, kitaip jo išvaizda greitai taps atstumianti. Rinkitės lengvai valomą medžiagą, venkite šviesių audinių.