Tikriausiai nekyla abejonių, kad visi nori užsiimti ta veikla, kuri teikia daugiausiai malonumo. Net yra sakoma, kad radus širdžiai mielą užsiėmimą, nebereikės dirbti nė vienos valandos. Dėlto, kad į darbą tada žvelgiama ne kaip į sunkią prievolę, bet kaip į malonų hobį. Tačiau ką daryti tiems, kurie nėra tokie laimingi ir turi dirbti tik dėl pinigų? Mažai žmonių nuo vaikystės puikiai žino, kuo jie nori būti ir to siekia. Dauguma išbando save įvairiose veiklos srityse, turi daug talentų, bet negali suprasti, kas gi jiems patinka labiausiai. Karjeros konsultantai į tokius žmones žvelgia kaip į turinčius daug galimybių, nes jie gali sėkmingai darbuotis net keliose skirtingose srityse. Jeigu iki šiol nepavyko rasti svajonių, nes negalite apsispręsti, kas patinka labiausiai, gali padėti šie patarimai. Svarbiausia – nesijaudinti, kad kol kas neradote svajonių darbo, nes tai tik laikina.

 

karjera

Geri patarimai, kaip rasti svajonių darbą:

 
  • Vertėtų pagalvoti apie tokius darbo pasiūlymus, kur galima vienu metu atlikti kelias skirtingas užduotis ir taip pademonstruoti savo daugiafunkciškumą. Tada bus galimybė, kad dirbdami monotonišką darbą nenuobodžiausite ir galėsite vienoje vietoje panaudoti daugybę savo talentų.
 
  • Galima rasti kelis variantus, kuriuose siūloma dirbti pusę etato arba keletą kartų per savaitę. Šiuo atveju įmanoma dirbti dvejose ar net trijose skirtingose srityse ir galbūt ateityje suprasti, kur sritis vis dėlto patinka labiausiai ir kur norėtumėte realizuoti save.
 
  • Trečias variantas – rasti gerai apmokamą darbą biure visą darbo dieną, bet taip pat turėti galimybę dirbti laisvai samdomu specialistu laisvalaikiu, kad galėtumėte atrasti ir išnaudoti savo talentus.
 
  • Vienas veiksmingiausių būdų suprasti, kuo norite užsiimti – tai praleisti keletą mėnesių tam tikroje įmonėje, kuri jus kuo nors sudomino. Įgijus naujų įgūdžių ir supratus, kad ši darbo vieta netinkama – visada galima išeiti ir išbandyti save kitoje vietoje. Tai būdas nesunkiai įgyti kelias specialybės. O jei įgijus naujų įgūdžių, suprasite, kad tai yra jūsų sritis, galėsite drąsiai išeiti iš darbo, nes jau turėsite patirties ir rasti gerai apmokamą darbą jau nebe kaip praktikantas, o kaip specialistas.