Teigiama, kad pinigai, išleisti odiniam švarkui įsigyti – tai ilgalaikė investicija. Mados tinklaraštininkai visame pasaulyje skelbia, kad tai vienas iš tų drabužių, kurį verta turėti spintoje. Odinis švarkas pravers ir pavasarį, ir rudenį, ir šiltesnę žiemos ar šaltesnę vasaros dieną. Todėl renkantis šį universalų ir visada madingą drabužį reikia atsižvelgti į daugybę dalykų: nuo kainos, iki spalvos, stiliaus ir to, kaip drabužis jums tinka.

 

svarkas

Geri patarimai, kaip išsirinkti odinį švarką:

 
  • Atkreipti dėmesį į medžiagą. Nuspręsti, ar odinis švarkas turi būti iš natūralios ar dirbtinės odos. Tikra oda šiek tiek tempiasi, todėl iš tokios odos pasiūtas švarkas suteikia daugiau judėjimo laisvės. Veganiškos alternatyvos (dirbtinė oda) išlieka tokio paties dydžio, kokios buvo tada, kai įsigijote.
 
  • Pagalvoti, kaip jį dėvėsite. Rekomenduojama atsižvelgti į tai, su kuo vilkėsite švarką, nes nuo to priklauso, kokio dydžio švarką reikia įsigyti. Jeigu planuojama odinį švarką vilkėti ant kelių sluoksnių darbužių (vilktis megztinių, storesnio audinio marškinių ir kt.), rekomenduojama įsigyti vienu dydžiu didesnį švarką. Jeigu planuojama švarką vilkėti ant plonų marškinėlių ir vasarinių suknelių, galima rinktis vienu dydžiu mažesnį odinį švarką. Amerikiečių stilistė Jasmine Snow pataria rinktis šiek tiek mažesnio dydžio švarką, jeigu planuojama jį vilkėti praktiškai visur (jis taps pagrindiniy jūsų garderobo akcentu). Dažnai dėvinti odinį švarką, jis šiek tiek išsitampo ir praranda formą. Be to, matavimosi kabinoje rekomenduojama po odiniu švarku pabandyti apsivilti ir storesnį megztinį ar marškinius, kad galėtumėte susidaryti vaizdą, kaip atrodysite.
 
  • Nepirkti odinio švarko, kurį apsivilkę jaučiatės įsitempę. Nepriklausomai nuo to, koks patogus atrodo švarkas matavimosi kabinoje, būtina nepamiršti fakto, kad atvėsus orams, po juo norėsite vilktis šiltesnius ir storesnius drabužius. Jeigu apsivilkę švarką galite pakelti rankas į viršų ir nejaučiate tempimo, tai dydis yra tinkamas.
 
  • Atkreipti dėmesį į pečių juostą. Vienas svarbiausių dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, renkantis odinį švarką yra tai, kaip atrodo pečiai, kai juo apsivelkate. Jie visada turi atrodyti idealiai – pečių juosta negali būti nei per siaura, nei per plati. Aukštai kirptos rankovės padeda sukurti dailų įvaizdį, švarkas atrodo it nulietas, o štai žemai kirptos rankovės neretai kuria netvarkingo įvaizdžio įspūdį.
 
  • Atlikti vadinamąjį piršto pločio testą. Šis paprastas testas padeda pamatyti, kiek yra laisvos vietos. Taigi, tarp kūno ir švarko turi laisvai tilpti pora pirštų ir rankos turi judėti laisvai.
 
  • Atkreipti dėmesį į krūtinę. Didelių krūtų savininkėms rekomenduojama rinktis švarką su asimetrišku užtrauktuku ir siūlėmis. Odiniai švarkai dažniausiai dėvimi pusiau ar visai atsegti, kad matytųsi ilgi kaklo papuošalai ir medžiagos klostės. Taip dėvimas odinis švarkas atrodo labai stilingai ir originaliai.