Kiekvienas žmogus yra savaip individualus – tuo niekas neabejoja. Egzistuoja žmonių, kurie savo išvaizda yra labai panašūs, turi panašų charakterį, pomėgių, interesų. Tačiau gamtoje nėra visiškai identiškų žmonių – taip pat kaip nėra ir identiškų pirštų antspaudų. Tačiau net tai pripažindamas žmogus ne visada žino, ką pabrėžti, kaip išreikšti savo individualumą, paversti jį neginčijamu jo išskirtinumu. Kaip išreikšti savo individualumą ir netapti beveide žmonių masės dalimi? Tai padaryti galima, laikantis kelių patarimų.

 

individualumas

Ką reiškia: išreikšti savo individualumą?

 

Oscaras Wilde’as rašė: „Būk savimi, kiti vaidmenys užimti!“. Prieš pusę amžiaus buvo gėdinga išsiskirti iš pilkos minios, o šiandien vėl madinga išreikšti savo individualumą. Nors ne visada įmanoma išreikšti savo individualumą, t. y. parodyti savo teigiamus bruožus, būti įsimenamam ne tik kaip šviesus, bet ir įdomus žmogus, turintis turtingą vidinį pasaulį. Kiekvieną kartą žvelgdami į šviesų, nepriklausomą žmogų, mes klausiame savęs: „Ar aš irgi galiu būti toks ryškus, nepriklausomas ir įdomus?“. Galite, net jei iš prigimties esate drovūs ir kuklūs, net jei nesate pasitikintys savimi. Tiesiog reikia dėti visas pastangas.

 

Ryškios asmenybės formavimas prasideda nuo pasitikėjimo savimi ir tvirtumo ugdymo. Gerai, jei šios savybės yra būdingos jums iš prigimties ir jas palaiko tinkamas auklėjimas ir aplinka, kurioje užaugote. O jei ne? Tuomet pats laikas jas tobulinti. Štai keletas patarimų, kaip išreikšti savo asmenybę.

 

Geri patarimai, kaip išreikšti savo individualumą:

 

  • Pokalbis su savimi. Kalbėkitės su savimi, pagirkite už tai, ką galite padaryti sau ir kitiems. Stenkitės per daug savęs nelyginti su kitais. Pradėję lyginti save su kitais, jūs pakenksite savo asmenybei ir tai nepadės išreikšti savo individualumo.

 

  • Skaityti garsių ir žymių žmonių biografijas. Kiekvieno stipraus žmogaus gyvenimas yra neišsemiamas gerų pavyzdžių šaltinis. Su kokiais sunkumais jie susidūrė gyvenime ir kaip juos įveikė? Kaip jie prisistatė kitiems? Kokie išbandymai pavertė juos stipriomis asmenybėmis? Kas padėjo jiems išreikšti individualumą? Šios istorijos įkvepia pasinaudoti jų gerąja patirtimi.

 

  • Išvaizda yra raktas į sėkmę. Jūs negalite išreikšti savo individualumo, jei nesate tikri, kad gerai atrodote. Bet kur (namie, darbe, atostogų metu) turėtumėte atrodyti geriausiai, patraukti aplinkinių dėmes. Atrodydami geriausiai kaip galite, ilgainiui užsiauginsite pasitikėjimą savimi. Išdrįsite būti savimi.

 

  • Lavinti savo kalbėjimo įgūdžius. Išmokite kalbėti ryškiai, energingai, kompetetingai, perteikti emocijas žodžiais, entuziazmu užkrėsti kitus. Paklauskite savęs, kieno klausytumėtės su susidomėjimu: įsitempusio asmens, kuris mikčiodamas sako kiekvieną žodį ar to, kuris geba savo mintis išreikšti aiškiai ir emocingai. Pasitikinčio žmogaus kalbėsena ilgainiui pakeičia net žmogaus laikyseną ir eiseną ir padeda išreikšti stiprios asmenybės individualumą.

 

  • Turėti savo nuomonę. Išreikšti savo individualumą taip pat reiškia turėti savo nuomonę. Turite išmokti išreikšti savo nuomonę tiesiai, nepriklausyti nuo kitų. Stipri asmenybė žino, kaip tiesiogiai, be užuolankų išreikšti savo nepasitenkinimą. Tai suteikia asmenybei spalvingumo, žadina pagarbą, padeda išreikšti individualumą.