Kiekvienais metais, bent vieną kartą reikia trumpam stabtelėti ir paklausti savęs ir mylimo žmogaus tokių klausimų, kurie padės sustiprinti tarpusavio ryšį ir pagerinti santykius. Nesvarbu, kiek laiko trunka santykiai – porą mėnesių ar dvidešimt metų – kartais svarbiausia, ką galima padaryti tai išsikalbėti ir įsiklausyti į brangaus žmogaus norus ir svajones.

 

pokalbis

Kokie yra svarbiausi klausimai kiekvienai porai, kuri kasdien susiduria su jausmų išbandymais? Tai klausimai apie finansus, romantinį ryšį, šeimą, prioritetus ir tikslus. Tačiau, nors šios temos yra labai svarbios ir nuo jų priklauso, kaip klostysis gyvenimo partnerių santykiai ateityje, realiai tik reta pora skiria laiko šiems dalykams aptarti. Šiam pokalbiui reikėtų ruoštis iš anksto ir pasirinkti laiką bet kurį metų mėnesį, kai jokia pašalinė veikla netrukdys susėsti ir ramiai pasikalbėti.

 
  • Ką praėjusiais metais buvo galima padaryti geriau? Kas nebuvo gerai praeitais metais ir ko būtų galima iš to pasimokyti? Labai svarbu visada išlikti pozityviems ir trykšti entuziazmu pagerinti asmeninius santykius ateityje.
 
  • Kokių asmeninių svajonių abu turi? Ką galėtų padaryti kitas, kad tas svajones būtų lengviau įgyvendinti? Poros santykiuose vienas svarbiausių dalykų yra palaikyti partnerį, siekiant individualių ir asmeninių tikslų. Parama vienas kitam sustiprina porą ir padaro ją laimingesne.
 
  • Ką smagaus ir ypatingo galima būtų nuveikti dviese (be vaikų, kitų šeimos narių) šiais metais? Kiek abu gali skirti laiko tokiai veiklai? Kokių idėjų turi? Kiekvienais metais reikėtų rasti laiko susiplanuoti laisvalaikį tik dviem. Tai labai svarbu, nes laikas, leidžiamas dviese, padeda neprarasti tarpusavio ryšio. Į tai reikėtų žiūrėti atsakingai.
 
  • Kokia vieno ir kito asmens sveikatos būklė? Ką kiekvienas iš jų nori ar turi padaryti šiais metais dėl sveikatos? Kaip galėtų padėti ir palaikyti kitas asmuo? Poroje labai svarbu rūpintis partneriu, kuris turėtų jausti, kad kitam yra svarbi jo savijauta. Rūpinimasis padeda pasijausti vertinamiems ir mylimiems.
 
  • Ką reikėtų pradėti daryti arba tęsti toliau, kad santykiai tobulėtų ir meilė per ateinančius metus sustiprėtų? Ne visada, kai žmonės parodo savo meilę jų partneriai ją pajaučia arba patiki. Todėl kasmet derėtų paklausti, ką būtų galima padaryti, kad kitas asmuo poroje jaustųsi mylimas ir vertinamas. Būtina pažymėti, kad metams bėgant žmonės keičiasi, todėl ilgainiui pasikeičia dalykai, dėl kurių žmonės pasijunta mylimi. Santykių pradžioje jie bus vienokie, po dešimties bendro gyvenimo metų – jau kitokie. Tai yra natūralus žmogaus augimo pavyzdys.
 
  • Kaip kiekvienas įsivaizduoja ateitį kartu po penkerių ar dešimties metų? Kaip atrodo dabar, ar einama į tikslą teisingu keliu? Kas pasikeitė gyvenime? Svarbu ne tik turėti bendrų kaip poros gyvenimo tikslų, bet ir mokėti prisitaikyti prie natūralių gyvenimo pokyčių. Po pokalbio apie ateitį bus lengviau įsivaizduoti, ko trokšta kitas ir ką reikėtų padaryti, kad bendra svajonė taptų realybe.
 
  • Kokiems dalykams šiais metais skirsite didžiausią dėmesį? Kokie bus šeimos, poros ir individualūs prioritetai? Kiekvienas turėtų išvardinti savo prioritetus, tada palyginti su kito. Jie nebūtinai turi sutapti, bet neprieštarauti vieni kitiems. Būtų pravartu pasidalinti ir savo asmeniniais prioritetais ir gyvenimo (pavyzdžiui, karjeros) tikslais.
 
  • Ar jaučiamasi laimingais? Kas padaro laimingais? Kokia dienos dalis suteikia didžiausią laimę ir džiaugsmą? Poroje partneriai nestovi vietoje, o auga ir tobulėja. Tai jie turėtų daryti kartu, o ne atskirai, todėl labai svarbu išsiaiškinti, kas daro juos laimingus čia ir dabar, o ne prieš kelis metus ir ne tai, kas atrodo, kad turėtų padaryti laimingais. Labai svarbu neprarasti ryšio su partneriu ir jį pažinti, nes žmogus keičiasi kasmet – taip pat keičiasi ir tie dalykai, kurie kelia didžiausią džiaugsmą.
 
  • Kas gražiausio ir geriausio nutiko praėjusiais metais? Kurių dienų dažnai ilgimasi? Laimingus santykius sukūrusios poros dalinasi teigiamais prisiminimais, turi pozityvų požiūrį į pasaulį.
 
  • Ar partneriai yra atviri vienas kitam? Ar jie išklauso vienas kitą? Ko jie norėtų vienas kito paprašyti? Svarbiausia aptarti, ką reikėtų padaryti, kad santykiai kitais metais būtų tobulesni.