Šiandien, regis, visi aplinkui sako: „Mylėkite save labiau“. Tačiau ką tai iš tikrųjų reiškia? Kaip tai turėtų atrodyti? Ar tai reiškia, kad reikėtų visą dieną praleisti lovoje, o gal išeiti į miestą pasilinksminti ar apsilankyti sporto klube? Ar tai reiškia, kad reikėtų suvalgyti dėžutę šokoladinių ledų, ar šviežių salotų dubenį? Iš tiesų visi atsakymai gali būti teisingi. Mylėti save – tai reiškia įsiklausyti į savo tikruosius kūno ir sielos poreikius. Kartais tai suprasti gali būti keblu. Tokiais atvejais galite pasinaudoti šiuo sąrašu, kuris padėti save pamilti labiau!

 

Geri patarimai, kaip išmokti save mylėti labiau:

 

meile

  • Ateinančią savaitę praleiskite daugiau laiko vieni. Išjunkite kompiuterį, telefoną, padėkite į šalį ausines. Pabūkite tik su savimi. Išeikite pasivaikščioti. Pamedituokite. Išeikite ir atraskite iš naujo savo miestą. Padarykite tai, apie ką svajojate: gal apsilankysite meno galerijoje, pažiūrėsite filmą, kurio niekas nenori su jumis žiūrėti, nueisite paragauti veganiškų patiekalų ir pan.

 

  • Pasakyti sau prasmingą komplimentą. Iš pradžių gali būti sudėtinga kažką sugalvoti. Tačiau viskam reikia praktikos. Galite pagirti save už kažką, ką pavyko padaryti, nors iš pradžių buvo labai sunku.

 

  • Perskaityti eilėraštį. Poezija gali pakeisti jūsų požiūrį į daugelį dalykų. Gali paskatinti pažiūrėti į gyvenimą kitaip.

 

  • Pakeisti požiūrį. Kas yra svarbiau? Ar tapti gražiu išoriškai ar puikiu žmogumi viduje? Labai smagu pakoreguoti savo išvaizdą kosmetikos priemonėmis, tačiau reikėtų nepamiršti, kad visi žmonės sensta ir jų grožis išblėsta.

 

  • Parašyti meilės laišką sau ant veidrodžio… su lūpų dažais! Tai gali būti paprasčiausias: „Aš tave myliu!“ arba sudėtingesnis: „Kaip aš galiu tave mylėti? Leiskite suskaičiuoti visus būdus. Mano meilė apima visą plotį ir aukštį, kurį siela aprėpia…“.

 

  • Įvertinti tai, kuo jūs maitinate savo sielą. Kokius filmus ir televizijos laidas žiūrite, kokios muzikos klausote, kokiu menu domitės. Tuomet pasistenkite, kad šis „maistas sielai“ būtų prasmingesnis, suteiktų daugiau peno ir minčių apmąstymams.

 

  • Pajudėti! Išeikite iš namų ir padarykite kelis tempimo pratimus. Pradėkite lankyti jogos ar pilateso užsiėmimus arba sportuokite namuose, arba parke su bendraminčiais, jei šiuo metu sporto užsiėmimai yra per brangūs. Bet kokia fizinė veikla padeda pasijusti laimingesniems, o mankšta – atsipalaiduoti ir nurimti protui bei mintims.

 

  • Kovoti už savo tiesą. Ginti savo įsitikinimus, neatsiprašinėkite už tai, kas jus domina ir kas jums teikia aistrą.

 

  • Eiti miegoti anksčiau. Kartais ilgesnis miegas yra būtent tai, ko reikia, kad jaustumėtės laimingesni.

 

  • Padaryti kažką gero kitam. Mylėti save – tai nereiškia, kad reikia susikoncentruoti tik į save. Anaiptol! Tai taip pat – pagalba kitiems žmonėms, būti pavyzdžiu kitiems, skirti savo laiką tiems, kuriems jo labiau reikia, pasidalyti su kitais savo žiniomis.