Jeigu po sekso neskraidote padebesiuose, o ašaromis vilgote pagalvę dėl staiga užplūdusio nepaaiškinamo liūdesio – vadinasi, turite problemų, kurias nedelsiant reikia spręsti!

 

Depseksasresija po lytinių santykių gali atsirasti dėl kelių priežasčių. Pirma – tai problemos dėl sekso. Antra – tai specifinis hormoninis atsakas į seksą, net jei pastarasis buvo geras. Be to, manoma, kad tie žmonės, kurie yra labiau linkę patirti negatyvias emocijas, yra ir labiau linkę kentėti nuo depresijos po lytinių santykių.

 

Tad jeigu jus nuolat vargina nerimas prieš, per arba po sekso (ir nėra jokių medicininių hormonų veiklos sutrikimų), tada taip gali nutikti dėl sutraumavusių intymių patirčių praeityje. Patyręs psichiatras šiuo atveju gali padėti atsikratyti neužtikrintumo, abejonių, baimių dėl apnuoginto savo kūno vaizdo. Be to, jums reikėtų pasistengti atsikratyti visų minčių (tiek gerų, tiek blogų) apie tai, koks turėtų būti seksas ir taip pat pamiršti viską, ką žeidžiančio, skaudaus esate patyrę, užsiimdami lytiniais santykiais. Geriausias būdas užmiršti tai, kas praeityje buvo blogo – atleisti tam, kuris įskaudino.

 

Kitas geras būdas atsikratyti depresijos po lytinių santykių – tai iš anksto pagalvoti, ką tiksliai norėtumėte nuveikti po orgazmo. Kai kuriems žmonėms patinka šiek tiek pasiglamonėti su partneriu, kitiems – patogiai pagulėti ant lovos krašto su savo mintimis, vienumoje, tretiems – kuo greičiau kaip įmanoma atsikelti ir užsiimti kita veikla.

 

Žmonės, kurie patiria depresijos po lytinių santykių požymius, dažnai mylėdamiesi susiduria su tuo, kad partneris spaudžia, verčia kažką daryti. Jeigu vyras pakartotinai verčia daryti lovoje kažką, kas jums nėra visiškai priimtina, reikėtų iškelti ultimatumą: arba jis nustoja bandyti jus priversti kažką daryti, arba jūs apskritai nustosite su juo mylėtis (nepamirškite, kad turite visišką teisę taip padaryti. Niekas neturi versti kažką daryti prieš jūsų valią).

 

Svarbiausia – neignoruoti nerimo, slogios nuotaikos ir kitų negatyvių jausmų po lytinių santykių. Kiekviena moteris nusipelnė kokybiško orgazmo, kuris atpalaiduoja ir suteikia palaimingą būseną visame kūne. Jeigu nuolat jaučiatės nusiminusios ar net kenčiate nuo depresijos po lytinių santykių, tai tuomet reikėtų ieškoti pagalbos pas psichinės sveikatos profesionalus (psichologus, psichoterapeutus ar net psichiatrus). Problemos turi būti sprendžiamos. Nevalia jų užleisti. Gyvenimas per trumpas kankintis. Reikia išmokti mėgautis ir pašalinti trikdžius, kurie neleidžia to padaryti. Kartais tai padėti gali padaryti tiesiog nuoširdus pokalbis.