„Šunga“ – senovės japonų meilės menas, šiek tiek panašus į garsiąją indų „Kamasutrą“. Išvertus pažodžiui iš japonų kalbos „šunga“ reiškia „pavasario paveikslas“. Pavasariu Japonijoje kartais vadinami lytiniai santykiai. Erotinis menas Tolimųjų Rytų šalyje klestėte klestėjo tuo metu, kai augo gyventojų skaičius ir buvo labai ribojamas kontaktas su Vakarų pasaulio valstybėmis. Intymias scenas vaizduojantys piešiniai taip pat buvo vadinami pagalvių arba linksmaisiais paveikslėliais.

 

Pasaulinėse, tik suaugusiems skirtose parodose dabar eksponuojami medinės „Šunga“ graviūros, sukurtos XVI, XVII, XVIII amžiaus Tokijuje. Jose detaliai vaizduojami įvairūs seksualiniai aktai. Didžiojoje dalyje paveikslų vaizduojami moterų ir vyrų lytiniai santykiai, tačiau kartais pasitaiko gėjų ir lesbiečių scenų, orgijų.

 

Tais laikais būdavo pardavinėjami albumai su dvylika piešinių, kuriuose vaizduojamos skirtingos scenos. Pirkėjui perkant visą albumą nebebuvo būtinybės pasakyti, kokie paveikslėliai jį labiausiai domina. Kartais tokius albumus dovanodavo jaunoms moterims prieš vedybas, kad jos žinotų, ko tikėtis pirmąją vestuvių naktį. Erotiniai albumai nebuvo brangūs. Juos galėdavo įpirkti vidurinioji klasė, todėl jie buvo labai populiarūs. Tačiau moterys juos pirkdavo retai. Dažniausiai pirkėjai būdavo vyrai ir į šalį atvykę pirkliai, kurie albumus parsiveždavo kaip suvenyrą iš „malonumų šalies“.

 

Be to, tų laikų Tokijuje, tada dar vadinamu Edu, buvo plačiai paplitusi prostitucija. Vos galą su galu suduriantys tėvai neretai parduodavo savo jaunas dukteris į sekso vergiją. Ne paslaptis, kad venerinės ligos ir neplanuoti nėštumai buvo labai dažni. Japonų meilės mene dažnai būdavo vaizduojamos scenos iš kurtizanių gyvenimų.

 

Įdomu, kad Tolimuosiuose Rytuose nuogas kūnas nebuvo laikomas labai patraukliu, kaip, pavyzdžiui, senovės Graikijoje. Didesnį seksualinį susijaudinimą kėlė ne nuoga oda, o subtilūs drabužiai. Nuoga oda senovės japonams asocijavosi su išsirengusiais darbininkais ir viešosiomis pirtimis. Jiems nebuvo didesnio pasitenkinimo, kaip pirštais liesti prabangią, glotnią medžiagą.

 

PASPAUDĘ ČIA, pamatysite „Šunga“ albumų liustracijas.