Kodėl seksas padeda sulieknėti? Bent jau dėlto, kad kai mylimės, mes nevalgome! Nebent būdinga sitofilija, kai lytiškai jaudina ne kas kitas, bet maistas, bet tai jau iškrypimas. Paprastai kuo daugiau mylimasi, tuo rečiau varstomos šaldytuvo dureles. Todėl ir sakoma, kad mylintis galime netgi sulieknėti. Tai tikriausiai maloniausias būdas mesti svorį!

 

seksas

3 priežastys, kodėl seksas padeda sulieknėti:

 

  • Pagrindiniai poreikiai. Tikriausiai esate girdėję apie Maslou poreikių piramidę ir žinote, kad seksas ir maistas yra tarp pagrindinių žmogaus poreikių. Šie poreikiai privalo būti patenkinti, nes jie būtini individo ir rūšies išlikimui. Pagrindiniai poreikiai apima valgymą, seksą, miegą, vandenį, palaikyti normalią kūno temperatūrą. Britų moksliniai tyrimai rodo, kad miego trūkumas gali sukelti nutukimą. Kiek kartų mitybos specialistai sakė, kad pajutus alkį, reikia išgerti vandens? Ar pastebėjote, kad norėdami sušilti, turite kažką suvalgyti? Tiesa yra ta, kad žmonės kartais gali neatpažinti pagrindinių poreikių ir bandyti juos kompensuoti kitais. Todėl jeigu kamuoja seksualinis alkis, kartais skubama ne į lovą, o į šaldytuvą. Pasirodo, valgymo sutrikimai gali būti susiję su seksualiniais sutrikimais. Nemažai sergančiųjų valgymo sutrikimais, yra patyrę seksualinį išnaudojimą. Ši trauma pakeičia asmens požiūrį į savo kūną. Tokioms moterims antsvoris yra apsauga nuo sekso. Jos nesąmoningai gali norėti priaugti svorio, kad atstumtų vyrus. Tai labai rimta problema, kurią reikia spręsti kartu su psichoterapeutu.

 

  • Hormonai. Tiesa yra ta, kad orgazmas nesudegina labai daug kalorijų, kad ir ką skelbtų blizgantys žurnalai. Vis dėlto seksas padeda turėti dailią figūrą. Pasirodo, viskas priklauso nuo hormonų.  Orgazmo metu ir po jo išsiskiria oksitocinas arba geros nuotaikos hormonas. Tai stiprus antidepresantas, kuris padeda atsikratyti streso ir taip apsaugo nuo emocinio persivalgymo.

 

  • Seksas kaip sportas. Jeigu esate pasiruošę bent 40 minučių aktyviai judėti sekso metu, tada problemų dėl antsvorio neturėsite. Anot statistikos, vidutiniškai lytinis aktas trunka tik 3 – 5 minutes. Tai prilygsta lipimui iki trečio aukšto. Seksas neturėtų būti priemonė mesti svoriui. Jo tikslas – patirti malonumą. Pritūpimų ir atsispaudimų galima atlikti sporto salėje, o ne lovoje. Patirti orgazmą, mintyse skaičiuojant sudegintas kalorijas, gali būti sudėtinga. Tam, kad pamatytumėte pirmuosius rezultatus, mylėtis reikėtų kasdien 1,5 – 2 mėnesius. Be to, reikia nepamiršti, kad kalorijos pradedamos deginti tik po 20 minučių „apšilimo“. Svarbiausia nepamiršti, kad seksas – tai nėra priemonė svoriui mesti. Juk ne visada norisi intensyvaus sekso, kartais norisi mylėtis lėtai, romantiškai ir jausmingai.