Kartais kalbama, kad miegojimas be drabužių padeda sukurti darnesnius santykius. Esą tokie žmonės yra laimingesni. Tačiau viskas yra sudėtingiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

 

seksas

Sunku pasakyti, tiesa tai ar mitas, bet teigiama, kad Minesotos valstijoje draudžiama miegoti apsinuoginus. Kad ir kaip ten būtų, Lietuva – tai ne Jungtinės Valstijos, todėl mylimieji gali drąsiai miegoti savo lovoje apsinuoginę.

 

Įdomu tai, kad miegojimo be drabužių nauda jau yra patvirtinta tyrimais. Apklausose dalyvavę žmonės buvo labiau patenkinti savo asmeniniais santykiais nei tie, kurie kiekvieną vakarą apsivilkdavo naktinius marškinius ar pižamą. Buvo apklausta per 1000 britų, iš jų 57 % nuogalių save įvardijo kaip laimingai įsimylėjusius. Tai didžiausias procentas, palyginus su kitomis apklausose dalyvavusiose grupėmis. Įdomu, kokia statistika būtų Lietuvoje, tačiau mūsų tautiečių pamėgtoje D. Britanijoje labiausiai nuogi miegoti mėgsta brandaus amžiaus žmonės nuo 55-erių metų.

 

Švelniai ir minkštai patalynei liečiantis prie nuogo kūno sukuriama atvirumo ir intymumo atmosfera, kuri yra pagrindinis veiksnys, lemiantis gyvenimo partnerių tarpusavio ryšį ir laimės pojūtį. Tačiau sunku pasakyti, ar tie žmonės jaučiasi laimingesni būtent todėl, kad miega be drabužių. Galbūt jie tiesiog yra labiau atsipalaidavę, pasitikintys savimi ir jaučiantys santarvę pirmiausiai su savimi pačiais. Galbūt jie labiau linkę atvirauti ir dalyvauti apklausose apie savo intymų gyvenimą. Kiekvienas turi rasti savo meilės ir laimingo gyvenimo kartu receptą. Ko gero, visi sutiktų, kad miegojimas su ar be drabužių – tai tik mažytė detalė. Juk kas iš to, kad kažkokia sutuoktinių pora užmiega nuogi, bet atsukę vienas kitam nugarą…

 

Miegojimo nuogiems šalininkai pažeria visą pluoštą argumentų, kodėl jų pasirinkimas yra geresnis. Teigiama, kad be naktinių drabužių galima geriau išsimiegoti. Įrodyta, kad miegoti geriau vėsesnėje patalpoje. Miego metu kūno temperatūra keliais laipsniais sumažėja, o vilkint drabužius, gali būti sutrikdomas natūralus miego ritmas, užmigti dėl šilumos bus sunkiau. Miegant nuogiems lengviau išlaikyti optimalią kūno temperatūrą.

 

Perkaitimas naktį mažina melatonino ir augimo hormono išsiskyrimą, kurie palaiko jaunatvišką išvaizdą ir sulėtina organizmo senėjimo procesus. Kai temperatūra nukrenta, natūralūs kūno hormonai pradeda veikti kaip brangiausia odą atjauninanti priemonė. Trumpai tariant, vėsus oras būtinas gražiems ir sveikiems plaukams bei odai.

 

Kadangi miegojimas be drabužių padeda geriau miegoti, poilsio metu sumažėja streso hormono kortizolio lygis, kuris kontroliuoja energingumą ir alkio jausmą. Kai miegas yra neramus, kortizolio lygis pakyla per daug, todėl labiau tikėtina, kad asmuo pabus išalkęs ir suvalgys kokio nors nenaudingo maisto.

 

Be to, miegojimas be drabužių skatina pasitikėjimą savimi. Tikriausiai daugelis jaučiasi itin seksualiai, kai kūnas, šiek tiek pridengtas antklode. Nuogumas padeda priimti savo kūną, pamilti jo netobulumus ir nesigėdinti dėl jų. Kalbant apie audinius, medvilnė tradiciškai asocijuojasi su švarumu, šilkas – su turtu, bet taip pat ir slidumu, o satinas – su pigumu.

 

Dažniausiai santykių žinovai kaip didžiausią miegojimo nuogiems privalumą įvardija seksualumą, pojūtį, kai oda liečiasi prie odos ir išsiskiria vadinamasis laimės hormonas oksitocinas. Miegojimas be drabužių paprastai reiškia daugiau sekso, nes tokie žmonės jaučiasi labiau atsipalaidavę ir labiau pasiruošę intymumui.

 

Gal šiek tiek juokinga priežastis, bet miegoti nuogiems galima ir taupumo sumetimais – nereikės skalbti naktinių marškinių.

 

„Apsinuoginti lovoje su partneriu yra ne tik fiziškai, bet ir emociškai intymu. Tai tarsi būdas parodyti, kad „aš noriu būti arčiau tavęs“ ir uždegti žalią šviesą seksui. Tas intymumas ir emocinis bei fizinis prieinamumas palaiko santykius stiprius, nepaisant kasdienio streso ir problemų“, – aiškino amerikiečių terapeutė ir santykių ekspertė Amber Madison.