Nors Motinos diena yra tikrai garsi šventė, Tėvo diena vis dar, kai kurių žmonių nuomone, tarsi nėra tokia svarbi, bet tai neteisinga! Sužinokite, kokia šios šventės istorija ir kaip ją galima paminėti.

 

tetis

Tėvo diena minima, praėjus mėnesiui po Motinos dienos – pirmąjį birželio sekmadienį. Tai antroji ypatinga diena per metus, kai galime išreikšti dėkingumą savo tėvams už tai, kad juos turime. Būtinai pasižymėkite šią dieną kalendoriuje raudonai ir nepamirškite šia proga tėčiui paruošti ko nors ypatingo!

 

Tėvo dienos minėjimo istorija

 

Tradicija švęsti dieną kilo JAV, tiksliau Spokano mieste, Vašingtono valstijoje. Šiame mieste gyveno karo veterano ir nuostabaus vyro dukra – Sonora Louise Smart, turėjusi penkis brolius ir seseris. Dėl savo tėvo, kaip vienintelio tokio didelio vaikų būrio ugdytojo, mergina paprašė vietinio kunigo 1910 metų birželio 5 dieną dedikuoti Tėvo dienai (nes tą dieną jos mylimas tėtis šventė savo gimimo dieną). Nors kunigui nepavyko laiko atlikti formalumų, iniciatyva tęsėsi. Galiausiai JAV Tėvo diena buvo paskelbta birželio 19-oji. 1924 metais ją palankiai įvertino ir tuometinis Valstijų prezidentas. Ir nors oficialiai šventė minima tik nuo 1965 metų. Ji susilaukė didžiulio visuomenės palaikymo.

 

Visame pasaulyje

 

Kitose šalyse, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Olandijoje, kai kuriose kitose JAV dalyse, Nikaragvoje ir Lenkijoje Tėvo diena minima birželio 23 dieną. Lietuvoje visų tėčių diena yra pirmąjį birželio sekmadienį, o štai Austrijoje ji minima antrąjį birželio sekmadienį, trečiąjį – Turkijoje ir D. Britanijoje. Vokietijoje tėvo diena yra vyrų dienos sinonimas ir švenčiama tą pačią dieną kaip ir Žengimo į dangų dieną, kuri yra 39-oji diena po Velykų. Danijoje tėvai švenčia birželio 5 d. Tačiau kitose Skandinavijos šalyse ši šventė rengiama išskirtinai lapkritį, visada antrąjį mėnesio sekmadienį.

 

Kaip praleisti Tėvo dieną?

 
  • Kelionė baidarėmis mėgstantiems nuotykius. Ar jūsų tėčiui yra kas nors įdomiau nei baidarės, plaukiančios pasroviui upe. Jei ne, neturėtumėte turėti problemų, sugalvodami, kaip praleisti Tėvo dieną. Jam tikrai bus malonu, kad prisimenate jo aistrą ir norite, kad jis pasidalintų su jumis jos džiaugsmu.
 
  • Šeimos piknikas gurmanams. Ar jūsų tėtis mėgsta valgyti sumuštinius, salotas, užkandžius ir saldumynus? Jei atsakymas yra teigiamas, pasiimkite jį į iškylą. Tokia tėvo dienos praleidimo forma leidžia suburti visą šeimą, nes visi galite eiti – jūsų mama, broliai ir seserys.
 
  • Žvejyba gamtos mylėtojams. Jei jūsų tėtis ryte slapstėsi, kad galėtų žvejoti, tai jums yra ženklas, kad jis tikriausiai norėtų praleisti šią ypatingą dieną prie upės. Suteikite jam šį malonumą ir eikite kartu su juo žvejoti.
 
  • Mėgstamiausios sporto komandos rungtynės. Ar jūsų tėtis yra tikras sporto aistruolis? Jam tikrai patiks bilietai į mėgstamos komandos žaidimą. Jei ji nežaidžia Tėvo dienos sekmadienį, nupirkite bilietus į kitas rungtynes ir prieš tai padovanokite juos tėčiui. Nepamirškite jam pasakyti, kad vienas bilietas priklauso jam, o kitas – jums!
 
  • Dažasvydis kariams. Tėtis mėgsta karinius filmus? Eikite su juo į dažasvydį. Šis įtraukiantis žaidimas sukelia daug džiaugsmo, taip pat skatina pasireikšti tikrai vyriškoms emocijoms. Puikiai tinka karingam tėčiui.
 
  • Dviračių žygis aktyviems žmonėms. Šią dieną taip pat galite pasirūpinti tėčio būkle ir sveikata. Jei jums patinka sportuoti ir tėtis neturi problemų dėl kelių ar nutukimo, leiskitės į visos dienos kelionę dviračiais. Laikas lauke yra puikus būdas praleisti saulėtą dieną.
 
  • Barbekiu vakarėlis. Jei jūsų tėtis nori laisvalaikį leisti lėčiau ir jis meistriškai ruošia patiekalus lauko kepsninėje, tada rezervuokite šią dieną šašlykų kepimui. Į susitikimą taip pat galite pakviesti artimiausius tėčio draugus.
 
  • Koncertas melomanams. Muzika ramina siela ir yra puikus fonas daugeliui svarbių akimirkų. Nusiveskite melomaną tėtį į koncertą. O jei jūsų tėtis yra tikras filmų mėgėjas, eikite į kiną.
 
  • Šaudymo aikštelė šiuolaikiniams riteriams. Daugelis vyrų sumanų ginklo naudojimą laiko vyriškumo ženklu. Jei jūsų tėtis yra vienas iš jų, eikite kartu su juo į šaudyklą. Užtikriname, kad šaudyti bus smagu abiem.
 
  • Lenktynių trasa potencialiems lenktynininkams. Ar greitas važiavimas ir greiti automobiliai yra jūsų tėčio aistra? Leiskite jam pasijusti tikru lenktynininku ir nusiveskite į hipodromą. Puikios emocijos garantuotos. Juk tėvo diena gali būti ne tik maloni ir džiugi, bet ir kupina adrenalino. Juk tai labai vyriška diena.