Priešingai vyraujančiai nuomonei, kad dažniausiai nugarą lovoje atsuka ir galvos skausmais skundžiasi moteris, labai dažnai ilgalaikiuose santykiuose būtent vyrai yra tie, kurie nusprendžia nustoti mylėtis. Jeigu apie šią problemą garsiai nekalbama, nereiškia, kad ji neegzistuoja. Vyrai apie tai nekalba, nes gėdijasi (visuomenė mano, kad tikras vyras turėtų būti visada pasiruošęs atlikti lytinį aktą), o moterys nekalba, nes nenori pasirodyti blogomis (galbūt jos lovoje yra apgailėtinos, gal vyras iš tikrųjų yra užsislaptinęs gėjus, galbūt jūs nebesate tokia seksuali kaip anksčiau). Kai kurie vyrai nusprendžia atsisakyti sekso dėlto, kad turi erekcijos sutrikimų, o kiti – dėlto, kad seksas jų daugiau nebedomina. Vis dėlto reikėtų pabrėžti, kad žemas libido nebūtinai reiškia, kad vyras moters nebemyli ar nebelaiko jos patrauklia. Neištikimybės atvejų santuokose be sekso nėra daugiau negu tose santuokose, kur poros dar mylisi. Geriausia, kad galima šį tą padaryti, kad noras mylėtis grįžtų!

 

seksas

Geri patarimai, ką daryti, jei Jis nebenori sekso:

 
  • Nustoti stengtis vyrą žūtbūt suvilioti. Mintis, pastatyti striptizo stulpą viduryje svetainės ar patiekti vakarienę, avint tik aukštakulniais, dažniausiai nėra pati geriausia. Vienus tai gali sujaudinti, o kitus – išgąsdinti. Ypač, jei vyro nenoro mylėtis priežastis yra erekcijos sutrikimai, nes tada jis jaučia dar didesnį spaudimą ir baimę, kad negalės patenkinti savo moters ir tai gali baigtis visiška katastrofa. Kita priežastis, kodėl pernelyg erotiški pasiūlymai neveikia yra ta, kad ilgalaikiuose santykiuose lytiniai santykiai yra per daug lengvai pasiekiami, todėl viliojimas nebedaro tokio poveikio kaip anksčiau. Toks gundymas gali padėti tik tada, jei ilgainiui partneris į jus pradėjo žvelgti labiau kaip į draugę, o ne kaip į meilužę, bet pamatęs savo antrąją pusę vėl atrodančią kaip sekso objektas, jausmai ir noras mylėtis atsinaujins.
 
  • Pernelyg jautriai nereaguoti į erekcijos sutrikimus. Vyro varpai nebėra 18 metų, todėl natūralu, kad ji veiks kiek prasčiau. Nieko nestebina, kad vyrams pradeda slinkti plaukai ir užauga pilvas, bet niekas nekalba apie tai, kad po 40 metų dažnam vyrui prasideda erekcijos sutrikimų. Erekcijos sutrikimai iš pradžių dar nereiškia žemo libido (pastarasis atsiranda vėliau). Moteris turėtų būti supratinga, nekelti panikos ir neversti vyro jaustis sumišusiam. Sumišimas gali pasireikšti tuo, kad vyras atėjęs į lovą pradės žiovauti (suprask: labai nori miego), bijodamas, kad moteris gali pasiūlyti užsiimti seksu. Galiausiai sekso santykiuose iš viso nebeliks.
 
  • Vienu metu prašyti vieno dalyko. Moterys dažnai nori visko iš karto, tačiau nereikėtų vyro gąsdinti begalę savo norų. Pasakykite, kad norėtumėte, kad jis padarytų vieną dalyką, pavyzdžiui, pabučiuotų į kaklą. Pastebėjus, kad jis nenori užsiimti įprastu seksu, pasiūlyti išbandyti oralinį ir pan.
 
  • Išsiaiškinti, kas iš tikrųjų jį jaudina. Nesvarbu, kaip ilgai esate kartu, galite vis tiek nežinoti, kas iš tikrųjų jaudina jūsų antrąją pusę. Pasidalykite su juo mintimis apie tai, kas jus pačias labiausiai jaudina ir tada galbūt sulauksite paaiškinimo, kas jam reiškia gerą seksą.
 
  • Peržvelgti jo dienotvarkę. Emociškai jam viskas gerai, bet fiziškai jis nieko nedirba? Pasiūlykite jam atsisakyti alkoholio, mesti rūkyti, pradėti sportuoti, sumažinti stresą, pakankamai miegoti. Pasiūlykite apsilankyti pas gydytoją, jei manote, kad jis kenčia nuo žemo testosterono lygio arba reikia kokių nors vaistų.
 
  • Padėti sumažinti jam stresą, bet nekelti jam papildomo streso. Per daug darbo ir per mažai pramogų gali lemti erekcijos sutrikimų atsiradimą. Didelis stresas darbe gali net sukelti depresiją. Moteris gali padėti sumažinti šį stresą: ji gali paskatinti pasikalbėti apie problemas, pasiūlyti valgyti sveikiau, išeiti kartu pasivaikščioti, planuoti smagias ir abiem įdomias veiklas, kad turėtume ko nors smagaus laukti. Kai vyras bus labiau atsipalaidavęs ir sekso bus dažniau ir jo kokybė taps geresnė.