Kiekvieną savaitę spauda mirga nuo pačių gražiausių ir iškilmingiausių vestuvių, aplinkiniai skaičiuoja joms išleistas pinigų sumas, vertina nuotakų suknias ir aptarinėja vestuvių detales. Ir kad ir kokios bebūtų nuostabios vestuvės ir nuoširdūs jaunųjų pasižadėjimai – mylėti ir gerbti, kol mirtis išskirs, tvirtą santuoką šiandien išsaugoti sugeba tikrai ne kiekvienas. Šį šeštadienį LNK laidoje „Bus visko“ 17.30 val. – garsaus Rusijos psichologo Olego Gadeckio patarimai, padėsiantys išsaugoti tobulus santykius, atsakyti į klausimą, kodėl šiandien žmonės neištikimi ir kaip elgtis, kai žinai, kad tavo draugės vyras ją apgaudinėja su kita.

 

olegas_bus_visko

„Dabar visiškai normalu, kad per gyvenimą žmonės veda po 3, kartais po 6 ar net 7 kartus. Amerikiečių psichologai anksčiau sakė, kad skirtis reikia kas septynerius metus, nes būtent kas tiek laiko įvyksta rimta krizė. Kartą per 3 metus šeimą aplanko sudėtingi išbandymai, kurių šiandieniniai žmones nemoka atlaikyti. Taigi šeima kuriama trims metams, o vėliau – jau kita. Ir taip gyvenime atsiranda nauji partneriai, nauji malonumai.”

 

Prie visos dramatiškos skyrybų situacijos šiandien prisidėjo tai, kad žmonės itin daug keliauja, pamiršta savo tėvus, todėl dyla prisirišimo jausmas ir sugebėjimas išsaugoti tvirtą šeimą, taip pat dėl to, kad dedamas lygybės ženklas tarp vyro ir moters. Todėl psichologas atskleis pagrindinius principus, kuriuos privalo žinoti kiekvienas vyras ir kiekviena moteris. „Vyrai yra kur kas trapesni nei moterys, jų ego labai pažeidžiamas, dėl to jie greitai tampa alkoholikais, ima gerti. Todėl kiekvienas vyras ne tik besąlygiškai siekia, kad jį palaikysite, kad į jį žiūrėsite kaip į herojų. Geriau jo nežeminkite ir pamatysite, ką jūsų vyras gyvenime gali nuveikti”.

 

Moterims, kurios labai mėgsta radusios vyrą, jį nuolatos keisti, Olegas Gadeckis grūmoja pirštu. „Juk čia nepagarba žmogui. Įsivaizduokite, sodininkas pasodino jazmino krūmą ir tikisi iš jo išauginti ąžuolą. Todėl tą jazminą pradeda karpyti taip, kad iš jo formuotųsi ąžuolo siluetas. Kas iš to išeis? O gi nieko. Jazminas niekada netaps ąžuolu. Nes sodininkas paprasčiausiai subjauros krūmą, o galiausiai absoliučiai neaišku, kas iš jo liks“.

 

Dažnai išgirdę apie artimo draugo antrosios pusės neištikimybę, nežinome, kaip elgtis, nes bijome likti kalti. Todėl psichologas pataria: „Nėra vieno tinkančio patarimo, bet draugystė ar meilė yra tuomet, kai galvojame ne apie savo, bet apie kito žmogaus gerovę. Todėl nesakyti draugei vien dėl to, kad bijome susipykti, būtų neteisinga. Vadinasi, jokios draugystes tarp jūsų nėra. Tačiau, jeigu žinote, kad situacijos jūsų pasakymas nepakeis, tik įskaudins, o pora ir toliau gyvens, kaip gyvenusi, nes moteris nesiryš nutraukti santykių su savo vyru, jai to geriau nežinoti. Jei jaučiate, kad ją apkalbinėja pusė miesto ir ši žinia atneš jai skausmą, tada geriau tą skausmą atneškite jūs. Prisiminkite, turite orientuotis į žmogaus gerovę, nesvarbu, ar sprendimas būtų patylėti, ar pasakyti tiesą”.

 

Kaip sugražinti į namus jau blėstančią meilę, kaip sustabdyti nepagrystą pavydą ir kas žinomiausioms išsiskyrusioms poroms būtų padėję išsaugoti santuoką? „Bus visko“ – jau šį šeštadienį 17.30 val. per LNK.