Žinomo Lietuvos iliuzionisto, stebinančio žiūrovus magiškais triukais – Arvydo Stonio –  gyvenimas pasikeitė kardinaliai. Netikėtai diagnozuotas prostatos vėžys privertė pakeisti ne tik gyvenseną, bet ir mąstymą. Kaskart naudingais patarimais ir įdomiomis istorijomis stebinančioje TV8 laidoje „Sveikatos medis“ A. Stonys atvirai pasakojo apie savo ligą ir atrastą su ja kovoti padedantį preparatą.

 

Nuotr. asm. arch (Small) Nuotr. Karolio Bakūno (Small) Stop-1 (Small)

   

Prieš metus žymus Lietuvos iliuzionistas išgirdo viską gyvenime pakeitusią diagnozę – jam buvo nustatytas prostatos vėžys. Apsilankęs gydytojos Irenos Pivoriūnienės bei prodiuserės bei laidų vedėjos Vaidos Skaisgirės kuriamoje laidoje „Sveikatos medis“, iliuzionistas sutiko pasidalinti jautria savo gyvenimo istorija.

 

Stop-2 (Small) Stop-3 (Small) Stop-4 (Small)

 

Dar visai neseniai Lietuvos Respublikos seime vykusioje Pagalbos Onkologiniams Ligoniams Asociacijos (POLA) rengiamoje konferencijoje, kurioje buvo kalbama apie komunikaciją tarp gydytojo ir paciento, A. Stonys pritarė, jog svarbiausia yra laiku kreiptis į medikus. „Jeigu anksti ligą pagauni už uodegos, ji yra gydoma, o prostatos vėžys – taip pat“, – laidoje „Svekatos medis“ kalbės iliuzionistas.

 

Stop-5 (Small) Stop-6 (Small)

 

Jam pritars ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. „Žmonės turėtų bijoti ne ligos diagnozės, bet bijoti per vėlyvo ligos nustatymo“, – teigs ministras, skatindamas visus reguliariai pasitikrinti sveikatą.

 

Stop-8 (Small) Stop-10 (Small)

 

Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Paulius Rakštys tvirtins, jog prostatos vėžys yra laikomas patologine liga ir jos išsigąsti nereiktų. Apie baimę užsiminė ir A. Stonys. „Daugelis iš mūsų tikrai bijo šio verdikto. Bet baimė yra ne pats geriausias draugas tokiu atveju. Reikia domėtis, skaityti. Taip nutiko ir man, ir iš tikrųjų, aš nebijau šitos ligos, nes mano rezultatai gerėja“, – tvirtins iliuzionistas.

 

A. Stonys atskleis, kad sveikti jam padeda atrasti ypatingi natūralių polifenolių preparatai, sukurti Kembridžo universiteto profesoriaus Robert J. Thomas. „Aš radau informacijos apie tai, kad yra maisto papildai su polifenoliais. Pradėjus vartoti iš tikrųjų mano rodikliai ėmė gerėti. Galbūt tai ne vienintelis dalykas, kuris man padėjo sveikti, kadangi pasikeitė mano gyvensena, mąstymas, fizinis krūvis, pradėjau sportuoti, bet kad šis maisto papildas prisidėjo prie mano sveikimo – yra faktas“, – užtikrintai sakys A. Stonys.

 

Šių papildų kūrėjas prof. Robert J. Thomas, turintis 30 metų onkologinių ligų gydymo patirties, minėtoje konferencijoje atskleidė, jog kraštuose, kur mityboje gausu polifenolių, žmonės rečiau serga vėžiu. „Jeigu jie mažina vėžio riziką, galbūt juos galima koncentruoti į vieną kapsulę ir naudoti kaip dar vieną gyvenimo būdo terapiją. Kapsulėje koncentruotuose produktuose yra užtektinai polifenolių, jie visiškai švarūs, neužteršti ir tinkamai paruošti. Tokią maisto kapsulę sukūrėme iš brokolių, granatų, ciberžolių ir žaliosios arbatos“, – pasakoja Kembridžo universiteto profesorius, pridurdamas, kad polifenolių gausus maisto papildas gali duoti kur kas daugiau naudos, jeigu jį vartojant žmogus mankštinsis ir laikysis sveikos gyvensenos.

 

POLA direktorius Virginijus Šaulys pripažino, kad tokius produktus turime ir privalome vartoti. „Žmogus, kol negauna spyrio į užpakalį, jis bėga gyvenimo pagreityje nejausdamas, kad yra įsuktas į tą suktuką, bet kai gauna spyrį – tuomet pradeda galvoti, o kur aš buvau anksčiau”, – I. Pivoriūnienės ir V. Skaisgirės laidoje sakys V. Šaulys.

 

„Žmogus sužinojęs diagnozę negali savęs pasmerkti. Jis turi suvokti, kad mes išeinam iš to tarybinio supratimo rėmo, kada diagnozė būdavo nuosprendis. Šiai dienai mūsų visuomenė atsisukus į vakarietišką pasaulėžiūrą ir žmonės pradeda visai kitaip suvokti“, – mintimis dalinsis Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas P. Rakštys.

 

Apie tai kaip sumažinti onkologinių ligų riziką, kaip suvaldyti Alzhaimerio sutrikimus, kokias ortopedines procedūras taikyti po ligų, kaip išvengti insulto, apie organų donorystę, bei kūną stiprinantį tango šokį, jau šį sekmadienį 15 val. laidoje „Sveikatos medis“ per TV8.