Artėjant vienai tradiciškiausių mūsų tautos švenčių – rimties ir susikaupimo metui – Šv. Vėlinėms – Agnės Grigaliūnienės pokalbių laida „Ką manai?“ nauju laiku – sekmadienį, spalio 28-ąją, 17.40 val. TV3 žiūrovus pakvies atvirai pamąstyti: „Kiek kainuoja kelionė Anapilin?“ Nuomonių laidoje kalbėsiantys svečiai – laidojimo paslaugų žinovas, etnologė, musulmonų muftijus, aplinkosaugininkė, žinomi televizijos veidai ir 20 metų stažą turintis kremuotojas diskutuos ir apie kitą Vėlinių pusę: „Mano verslas – mirtis.“ Kiekgi iš tiesų kainuoja kelionė Anapilin?

 

„Mes tikime, kad mirtis yra natūralus dalykas, su kuriuo turime susitaikyti ir gyventi toliau. O mirusį kūną reikia kuo greičiau palaidoti, – A. Grigaliūnienės laidoje kalbės Lietuvos musulmonų muftijus Romas Jakubauskas. – Kūną mes sukame į drobę. Jis nerengiamas todėl, kad žmogus į šią žemę atėjo nuogas, tad toks ir turi išeiti. Laidotuvių išlaidų beveik nėra, nebent nori pamaitinti iš toli atvykusį draugą.“

 

Svečias pabrėš, kad musulmonai kategoriškai nusistatę prieš kremavimą. Šiam procesui nepritars ir Taršos poveikio vertinimo specialistė Virgilija Gregorauskienė. „Tačiau laidoti žmogų žemėje yra skaudžiau gamtai. Alternatyva ir ekologiškiausias būdas – šaldymas skystame azote. Švedai paskaičiavo, kad tai – pigiau už kremavimą“, – pasakos „Ką manai?“ viešnia.

 

Danas Jankauskas, du dešimtmečius dirbantis mirusio kūno paruošėju, nustebins, ko gero, net ir visko girdėjusius… Jis papasakos, kad užsienyje vis populiarėja gyviesiems po kaklu kabinamos urnelės, kai pelenai yra išdalijami artimiesiems nešiotis… kaip suvernyrą! Tuo tarpu renginių organizatorius Gediminas Jaunius prabils apie „svajonių laidotuves“. Kokios jos?

 

„Žmonės turi pradėti žiūrėti į laidotuves kaip į gražų prisiminimą, o ne savęs graudinimą ar kūno apraudojimą. Prisiminkime Whitney Houston laidotuves – jose buvo sukurta emocija – štai taip viskas ir turėtų būti rengiama, kad ir minimaliomis lėšomis“, – „Ką manai?“ jau sekmadienį, spalio 28-ąją, 17.40 val. aiškins įsitikinęs elito atstovas.

 

Kokios lėšos reikalingos artimuosius išlydėti Anapilin paskelbs Laidojimo ritualinių paslaugų asociacijos valdybos pirmininkas Raimundas Pocius. „Vilniaus mieste laidotuvės už 4000 litų įvardijamos kaip socialinės laidotuvės, tačiau kituose miestuose už šią sumą galima palaidoti šiek tiek prabangiau“, – teigs jis. Pašnekovas atskleis ir tai, kiek laidojimo versle mokama už… informaciją apie mirusįjį.

 

Speciali laida apie Vėlines, ir ne tik, − nuomonių laidoje su A. Grigaliūniene „Ką manai?“ nauju ir dar patogesniu laiku – sekmadieniais 17.40 val. tik per TV3!

 

„Ką manai?“ – nauju, patogesniu laiku – sekmadieniais 17.40 val. tik per TV3!