Interjero dizaineriai primena, kad minimalistiniame interjere paprastai dominuoja griežti ir aiškūs geometriniai raštai, o štai klasikiniame derinami vertikalūs dryžiai ir augaliniai motyvai. Visgi griežto atskyrimo dabar beveik niekas nebepaiso. Dryžuoti akcentai papildo įvairių stilių interjerus, o šiemet tarsi atrasti iš naujo.

 

Interjero dizainerių mėgstamas raštasIndoor,Photo,Of,Luxurious,Low,Level,Sofa,,tangerine,Upholstery,,Against

 

Norint neatsilikti nuo naujausių interjero dizaino tendencijų, teks į prisiminti dryželiais margintą namų tekstilę, atnaujinti šiuo raštu minkštus svetainės baldus, o gal net sumaniai vonios kambaryje išdėlioti plyteles. Daugelio interjero dizainerių teigimu, šis geometrinis raštas vėl tapo aktualus. Per pandemiją interjero stilių švytuoklė linko link prislopintų žemės atspalvių, minimalios apdailos ir net į SPA ar viešbučius panašių interjerų. Kai pasaulis buvo toks neaiškus, namų aplinkoje žmonės troško ramybės ar net susikurti vizualiai nutildytą aplinką. Beje, toks nuobodokas minimalizmas vis dar populiarus. Tačiau JAV interjero dizaineriai pastebi, kad šįmet  žmonės nori vaizdingesnių namų. Atnaujinant interjerą vis dažniau atsisakoma vienspalvių sprendimų ir ieškoma detalių, suteikiančių vizualinę stimuliaciją. 2023 m. tai buvo sodrios spalvos, o šįmet sugrįžo juostelės. Interjero dizaineriai džiaugiasi šia atgijusia mada, mat dryželiai visada sukuria žaismingą ir gyvybingą įspūdį, o pritaikyti juos nesudėtinga.

 

Juostelės vėl atsiranda ant sienų, baldų ir kitų interjero akcentų. Itin lengva šį raštą pritaikyti minkštiems baldams ir šiuo metu populiarioms pliušo detalėms: pufams, pagalvėlėms. Šios detalės pačios yra minkštų ir natūralių formų, o juostelės ir dryželiai suteikia žavų kontrastą, padeda subalansuoti bendrą vaizdą, sugrąžinti geometrinę tvarką. Dryželių raštas – funkcionalus ir universalus. Juostelės neutralios lyties ir amžiaus atžvilgiu. Tad šiuo raštu paprasta puošti vaiko ar jaunuolio kambarį. Beje, net ir pakeitus kambario funkciją sienas puošiančių dryžuotų tapetų nebūtina atsisakyti.  Pakanka tik atnaujinti baldus. Apie juostelių universalumą liudija istorinių erdvių interjerai. Dryželiai puošia tiek prabangias svetaines ar bibliotekas, tiek ir modernias laisvalaikio erdves. Ir visur tinka. Visgi šiemet juostos atsiduria ne tik ant sienų. Garsus amerikiečių interjero dizaineris Jarvis Wong iš „Jarvis Studio“ tikina, kad per ateinančius 2–3 m. dryželiais pasipuoš modernių interjerų grindys, lubos, kolonos ir nišos. Jis sako, kad dryželiai   – klasika, tad iš mados neišeis net pasikeitus tendencijoms.

 

Indoor,Photo,Of,Contemporary,2,Drawer,Grey,Tall,Wooden,FrameVos kelios svarbios taisyklės

 

Nors interjero dizaineriai ragina su dryželių raštu eksperimentuoti ir priimti nestandartinius sprendimus, jų pritaikymui interjere iš tiesų galioja keletas taisyklių. Ir jų verta paisyti. Juostelių akcentai padeda sukurti žaismingą nuotaiką, ypač tuomet, kai derinami įvairių spalvų ir pločių dryželiai. Ryškius dryželius tinka derinti su subtiliais, siaurus – su plačiais. Pavyzdžiui, jei baldai marginti siaurais dryželiais, sienų dryžiai gali būti platesni. Ryškūs dryžiai suteikia interjerui dramatiškumo. Vertikalūs dryžiai vizualiai sumažina, o horizontalūs – padidina erdvę. Tačiau vertikalius ir horizontalius tarpusavyje derinti reikėtų atsargiai. Nebent interjeras eklektiškas, tuomet toks neįprastas derinys erdvėje atrodys tinkamas. Beje, nebūtina dryželių įkurdinti ant sienų. Kartais, norint pagyvinti interjerą, kuriame vyrauja ramios spalvos, pakanka pasirinkti panašių spalvų dryžuotas pagalvėles ar įsigyti derančių atspalvių dryžuoto gobeleno krėslą. Reikėtų gerai pasvarstyti, ar verta kabinti dryžuotas užuolaidas. Jos užima gana didelę dalį sienos ploto ir netinkamai pasirinkus spalvas ar dryželių plotį gali išbalansuoti erdvės proporcingumą, užuot kambarį pagyvinusios.

 

Interjerą kuriantys specialistai taip pat užsimena, kad nereikia baimintis derinti skirtingų raštų. Klasikiniu deriniu laikomi dryželiai ir smulkūs gėlių raštai. Tik reikia pasirinkti panašias spalvas. Kontrastingi dryželiai ir žirneliai laikomi drąsiu pasirinkimu. Ir nors toks derinys iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti avangardiškas, tačiau erdvėse, kuriose dominuoja ramios spalvos, taps skoningu akcentu. Kaip drabužių audiniuose, taip ir interjere skirtingais etapais populiaresnės plonytės, vos pastebimos linijos, kitu – plačios ryškios juostos. Įdomu tai, kad dabar ši taisyklė nebegalioja. Kuriant interjerą raginama ne tik sekti madą, bet ir nedvejoti dėl pasirinkto stiliaus. Tad, jeigu norisi sukurti romantišką Prancūzijos kaimo stiliaus svetainę, derėtų rinktis smulkius pastelinių spalvų dryželius. O norintiems įrengti madingą miestietiško stiliaus kambarį tiks plačios kontrastingų spalvų juostos. Be dryželių neapsieis retro stilistikos gerbėjai. Praeities nostalgija dvelkiančiuose interjeruose puikiai dera dryžuotos širmos, kilimėliai, lovų užtiesalai ir kitos detalės.

 

Kaip pritaikyti namuose?Stylish,Interior,Of,Contemporary,Bedroom,With,Comfortable,Bed

 

Šių metų balandį britų internetinis interjero žurnalas „House Beautiful“ su skaitytojais pasidalino beveik dviem dešimtimis idėjų, kaip panaudoti dryželius ir nesudėtingai atnaujinti interjerą. Štai keletas jų, kurias nesunku įgyvendinti savo namuose:

 
  •  Dryžuota akcentinė siena. Vienas iš ekonomiškų, bet didelį įspūdį suteikiančių interjero atnaujinimo sprendimų yra akcentinė siena. Ir šįmet ji neabejotinai dryžuota. O kokie tie dryželiai – vaizduotės ir skonio reikalas. Visgi šiuo metu itin populiarūs smulkūs žalsvos ir kreminės spalvos horizontalūs dryželiai. Jie puikiai dera su ramiais smėlio atspalviais. Tokiais tapetais britų interjero dizaineriai rekomenduoja dekoruoti sieną tarp dviejų langų, nišas ar vieną sieną už svetainės sofos. Taip pat pataria dryželiais dekoruotoje erdvėje pakabinti blankių atspalvių užuolaidas, o dryželių temą atkartoti pasirinkus panašiai dekoruotą keramiką ar žalsvais, gelsvais, kreminiais tonais aptrauktas dekoratyvines pagalvėles.
  •  Vertikalios stačiakampės plytelės ir dryžuoti aksesuarai vonioje. Vonios kambario įrengimui pastaraisiais metais skiriama vis daugiau dėmesio. Namuose žmonės stengiasi sukurti SPA nuotaiką, tačiau taip pat nori šią erdvę sušildyti unikaliais akcentais. Tad per dvejus praėjusius metus prabanga vonios kambaryje užleido vietą jaukumui. Nesudėtingas būdas tą trokštamą jaukumą sukurti – tokie vonios aksesuarai kaip dušo užuolaida, rankšluosčiai, įvairios dėžutės, kilimėliai.  Šie akcentai šįmet neabejotinai turėtų būti ne tik dryžuoti, bet ir ryškių žaismingų spalvų. Tiems, kurie nusprendė atlikti remontą, interjero dizaineriai siūlo apsvarstyti galimybę vonios kambarį (arba jo dalį) išklijuoti nedidelėmis stačiakampio formos plytelėmis ir sudėlioti jas vertikaliai, taip sukuriant juostelių raštą. Ir pasirinkti derėtų ryškias spalvas, pavyzdžiui, tamsiai mėlyną ar sodrią žalią. Šios spalvos derinamos su vario raudonumu ir terakota.
  •  Dryžuoti akcentai svetainėje ir miegamajame. Interjero dizaineriai tikina, kad atnaujinant interjerą svarbu praplėsti mąstymą ir dryželius panaudoti neįprastai. Pavyzdžiui, svetainėje ryškių dryželių akcentu gali tapti kelios kontrastingų spalvų juostos ant sienų virš grindjuosčių. Tai neryškus, tačiau visą kambario temą padiktuojantis akcentas. Prie jo tuomet derinami dryžuoti šviestuvų gaubtai, pagalvėlės, net paveikslai ar gėlių vazonai.
  •  Dryžuota prieškambario erdvė. Kukli prieškambario ar koridoriaus erdvė paprastai nudažoma blankiomis spalvomis taip tikintis, jog atrodys šviesesnė ar didesnė. Visgi patogiausias įrankis vizualiai padidinti erdvę yra smulkūs dryželiai. Norint, kad koridorius atrodytų platesnis, dekoruoti jo sienas derėtų derančių spalvų horizontaliomis juostelėmis. O norint erdvę paaukštinti galima pasitelkti vertikalius dryželius ir keletą sieninių šviestuvų, nukreiptų į lubas. Tokioje dryžuotoje erdvėje taip pat puikiai dera siauri veidrodžiai, nedideli pufai ar suoleliai.
 

Autorius Eglė Stratkauskaitė