Viena geriausių planetos irkluotojų Donata Vištartaitė žino, kiek jėgų aukščiausio rango varžybose reikalauja kova dėl išsvajoto aukso. Visi jos titulai – ilgo ir kantraus darbo rezultatas. Vis dėlto sportininkė priduria, kad ne tik sporte, bet ir kitoje veikloje pastangas visada būtina gerai pamatuoti.

 

TV3_MiSBS

 

Daugkartinė Lietuvos, dukart Europos ir sykį pasaulio čempionė gerbėjų simpatijas pelno ne tik savo pasiekimais irklavime, bet ir moterišku žavesiu. 26-erių atletė prisipažįsta neretai sulaukianti klausimų iš dailiosios lyties atstovių, kaip išlaikyti dailias kūno linijas.

 

„Manau, kad stebuklingų metodų nėra ir visi efektyvūs būdai jau atrasti bei plačiai žinomi. Reikia tuo domėtis, pasiryžti permainoms ir jų kryptingai siekti. Pati ne taip seniai ėmiau gilintis į sveiką mitybą. Anksčiau buvau tiesiog priklausoma nuo saldumynų, bet paskaičiusi knygų ir sukaupusi nemažai informacijos, pakeičiau požiūrį. Dabar saldėsių paragauju itin retai. Paprasčiausiai jų nebenoriu“, – sako D. Vištartaitė.

 

TV3_MiSBS_Donata_Vistartaite_2

 

Svarbiausia, anot jos, nepulti į kraštutinumus ir nedaryti iškart radikalių permainų, nes bet koks karštligiškas bandymas keisti kasdienę mitybą sukels organizmui šoką ir gali atnešti daugiau žalos nei naudos. Verčiau pradėti nuo smulkmenų, mažų detalių ir tik pamažu stiprinti discipliną. TV3 laidoje „Mitybos ir sporto balansas“ viešėjusi sportininkė pakartojo seniai žinomą tiesą, kad svarbiausia apsišarvuoti geležine kantrybe, nes kūno pokyčiai niekada greitai nepasiekiami.

 

„Mėginant atsikratyti antsvorio ar tiesiog gerinant fizinę formą, reikia vengti papildomo streso. Viskas turi rutuliotis nuosekliai ir palengva, – aiškina Donata. – Savo mitybos racione stengiuosi nuolat didinti daržovių kiekį ir vis labiau atsisakyti padažų. Manau, tai yra vieni iš esminių teisingo mitybos balanso principų.“

 

TV3_MiSBS_Donata_Vistartaite_Vlada_Musvydaite

 

Vis dėlto laidos viešniai, svečiuojantis virtuvėje pas laidos vedėją Vladą Musvydaitę, teko užduotis pagaminti padažą. Juo pagardino pusryčiams gamintus sveikuoliškus koldūnus. Pasisotinusios merginos ryžosi kalorijas sudeginti Vilniuje vykusiame maratone, bėgant 10 kilometrų distanciją.

 

Tiesa, tokia distancija nei Donatai, nei Vladai nebuvo pernelyg kietas riešutėlis. Dar paauglystėje D. Vištartaitė užsiėmė lengvąja atletika, o šiuo metu bėgimas tapęs dažna jos treniruočių dalimi. Tituluota irkluotoja yra netgi laimėjusi 10 km varžybas.

 

Donata, bėgdama šalia Vlados, padėjo įgyvendinti seniai jos brandintą svajonę – pirmąkart surengti interaktyvų bėgimą. Sportiškoji laidos vedėja pristatė tiesioginę transliaciją iš trasos ir nuo pat starto iki finišo visąlaik bendravo su greta bėgusiais renginio dalyviais. Vlados ir Donatos įspūdžius iš bėgimo ir šūsnį naudingų patarimų apie sveiką bei aktyvią gyvenseną TV3 žiūrovai galės pamatyti jau šį šeštadienį 10.30 val.

 

„Mitybos ir sporto balansas“ – šeštadieniais 10.30 val. per TV3!