Ginčai dėl to, ar plastinė chirurgija yra iš tiesų reikalinga, vyksta nuo pat jos atsiradimo. Vieni nedvejodami vardan grožio gulasi po skalpeliu, kiti tokiai operacijai ryžtasi tik kai tikrai to reikia, o treti įnirtingai krato galvą ir prisiekinėja, kad niekuomet netaps dirbtinio grožio auka… Nepaisant skeptikų nuomonės, kai kurios pasaulio moterys, pasidariusios krūtų didinimo operacijas, neabejotinai džiaugiasi savo sprendimu.

 

"dirbtinis grožis"

Suveikė it skydas

 

Sakoma, kad silikoninės krūtys gali kenkti sveikatai, tačiau kartais jos gali išgelbėti gyvybę! Los Andžele gyvenanti Lidija Karanza ramiai dirbo odontologijos kabinete, kai jos bendradarbė, teroristo žmona, netikėtai buvo pašauta. Viena kulka kliudė ir šalia stovėjusią L. Karanzą. Bendradarbė iškart žuvo, o L. Karanza buvo nugabenta į ligoninę. Ją apžiūrėję daktarai teigė, kad moterį išgelbėjo tik jos dirbtinės D dydžio krūtys, pristabdžiusios kulką. Pastaroji sustojo vos per kelis milimetrus nuo širdies, tad jei ne silikonas, būtų perskrodusi ją kiaurai.

 

Silikonas užmušė gyvatę

 

Izraelio modeliui ir aktorei Oritai Foks didelė, silikono prikimšta krūtinė padėjo ne tik pelnyti tūkstančių vyrų dėmesį, bet taip pat išgelbėjo nuo gyvatės. Dalyvaudama fotosesijoje Tel Avive (Izraelis), moteris rankose laikė milžinišką prijaukintą gyvatę. Norėdama intriguojančio kadro, O. Foks sumanė lyžtelėti roplio galvą. Gyvatei tai nepatiko ir ji puolė moters kairiąją krūtį. Po kelių bandymų gelti, roplys netrukus atlaisvino savo nasrus ir paleido garsųjį modelį. Po šio įvykio O. Foks buvo iškart nugabenta į ligoninę, tačiau jokių rimtesnių sužalojimų be pažeistos krūtinės formos, nenustatyta. Gyvatei ne taip pasisekė – apsinuodijusi silikonu ji netrukus nugaišo.

 

Pasitarnavo it oro pagalvės

 

Bulgarė Elena Marinova yra dar viena laimingoji, kuriai krūties implantai pasitarnavo ne tik kaip grožio simbolis, bet ir išgelbėjo gyvybę. 24 m. mergina lėkdama Rusės (miestas šiaurinėje Bulgarijos dalyje) gatvėmis, susidūrė su priešpriešais važiavusiu automobiliu. Smūgis buvo toks stiprus, kad iš automobilių teliko laužo krūva. Nors E. Marinovo patytė nemažai sužalojimų, nuo pavojingų gyvybei ją apsaugojo… didžiuliai silikoniniai krūtų implantai, pasitarnavę it oro pagalvės, kurių automobilyje nebuvo.

 

Pareigūnai juokavo, kad šiame eismo įvykyje buvo du nukentėjusieji – tai E. Marinovos krūtys, kurios po tokio smūgio tiesiog deformavosi. „Silikoniniai implantai ne tokie saugūs kaip tikros oro pagalvės, nes pastarosios smūgio metu nesprogsta“, – šypsodamiesi įvykį žurnalistams komentavo Bulgarijos policininkai.

 

Išgelbėjo nuo smurtaujančio vyro

 

Maskvos gyventoja patekusi į ligoninę suprato du dalykus – kad išsirinko netinkamą vyrą, ir kad grožis tikrai gali išgelbėti pasaulį. Na, bent jau jos pačios… Į Rusijos sostinės ligoninę 40 m. amžiaus moteris pateko tuomet, kai patyrė žiaurų sutuoktinio išpuolį. Jiems susikivirčijus, vyras taip įsiuto, kad griebė virtuvinį peilį ir smeigė jį į žmonos krūtinę. Tai neabejotinai būtų pasibaigę tragedija, jei moters krūtyse nebūtų buvę silikoninių implantų, kurie apsaugojo nuo dūrio širdį. Kurioziška, tačiau krūtinės didinimo prieš penkerius metus užsimanė ne pati moteris, o ją bandęs nužudyti sutuoktinis…

 

Didžiausios pasaulio krūtys – ne tik rekordui

 

Teksase (JAV) gyvenanti modelis Šeila Heršė, turinti didžiausias krūtis pasaulyje, gali jomis didžiuotis ne tik todėl, kad jos įtrauktos į Gineso rekordų knygą, bet ir dėl to, kad tik dėl jų modelis vis dar yra šiame pasaulyje. 32 m. amžiaus moteris važiuodama namo po siautulingo vakarėlio rėžėsi į pakelės medį (pati vairuotoja teigė, kad dėl to kaltas netikėtai į kelią išbėgęs šuo). Smūgis buvo stiprus, tad moteris galėjo tiesiog išlėkti iš automobilio ir susitraiškyti galvą. Taip neįvyko vien dėl jos milžiniškų krūties implantų, kurie sušvelnino smūgį ir apsaugojo modelį nuo rimtesnių sužalojimų. Modelis yra iškentusi apie 30 krūtų didinimo operacijų ir po autoavarijos gali išdidžiai iškelti galvą prieš visus, kurie teigė, kad tiek vien dėl grožio darytų operacijų yra beprotybė.

 

Padėjo aptikti vėžį

 

32 m. amžiaus anglė Leza Davies krūtų implantų užsimanė po pirmojo vaikelio gimimo. Jauna mama pasakojo, kad po maitinimo jos krūtys tapo nukarusios ir beformės. Visuomet puikiomis kūno formomis besipuikavusi L. Davies negalėjo su tuo susitaikyti ir nusprendė ryžtis chirurginei krūtų korekcijai. Tikėjo, kad tai sugrąžins prarastą pasitikėjimą savimi. Nuvykusi gydytojo apžiūrai, moteris gavo ką kitą nei tikėjosi. Vertindamas esamą krūtų formą, plastikos chirurgas vienoje L. Davies krūtyje apčiuopė guzelį ir patarė pasikonsultuoti su onkologu. Radinio moteris nesureikšmino, bet į konsultaciją nuvyko. Nerūpestingai nusiteikusi anglė iš onkologo kabineto išėjo drebančiomis kojomis. Diagnozė krūties vėžys. Laimei, liga aptikta laiku, todėl sėkmingai išgydyta.

 

Apsaugojo nuo įtūžusios konkurentės

 

41 m. amžiaus Floridos gyventoja Elly niekuomet nesigailėjo įsidėjusi krūtų implantus. Jie traukė vyrus, suteikė pasitikėjimo savimi, leido atrodyti jaunesnei ir seksualesnei. Deja, kėlė ir moterų pavydą. Vieną saulėtą dieną Elly mėgavosi baseino vėsa savo namų vidiniame kieme. Netikėtai čia įniršusi atbėgo jos vaikino buvusi sužadėtinė. Netarusi nė žodžio, moteris smeigė į Elly turistinį peiliuką. Šis susmigo į kairiąją krūtį, auka apsipylė krauju. Vaizdas buvo kraupus ir įvykio liudininkai bijojo, kad nelaimėlė neišgyvens. Nuvežus ją į ligoninę, paaiškėjo, kad Elly pavyko išvengti rimtų sužalojimų. Tik dėl to, kad peiliuko ašmenys užstrigo krūties implanto silikone. Po šio įvykio išpuolį patyrusi amerikietė sakė: „Krūtų implantai buvo geriausia mano investicija per visą gyvenimą“.

 

Įdomu

 
  • Izraelyje, „Hezbollah“ raketų atakos metu, 24 m. amžiaus moteriai gyvybę išgelbėjo silikoninis krūties implantas. Kai skeveldra rėžėsi į moters krūtinę, ji tiesiog užstrigo silikonine ir nepasiekė širdies ar kitų gyvybiškai svarbių organų.
  • Rusė Irena D. suprato, kad dirbtinės krūtys gali būti tikrai pavojingos. Skrydžio iš Rusijos į saulėtąją Kaliforniją (JAV) metu moteris pasijuto itin prastai. Po skrydžio ją apžiūrėję medikai apstulbo – pasirodo, gražuolės į kapus vos nenuvarė skrydžio metu trūkę silikoniniai krūtų implantai. Tiesa, sunku patikėti, kad jie paprasčiausiai neatlaikė slėgio pokyčio, tad greičiausiai jau buvo pažeisti prieš skrydį.
  • 26 m. amžiaus australė Sandy Canesco taip gedėjo avarijoje žuvusio sutuoktinio, kad nusprendė su juo nesiskirti ir po mirties. Moteris paprašė chirurgų padaryti specialius krūtų implantus su jos mylimojo pelenais viduje. Pati moteris teigė taip pasielgusi, nes norėjusi, kad vyras būtų visuomet šalia jos širdies…
  • Teksasietė Trista Joy Lathern pamelavusi draugams, kad serga krūties vėžiu, surinko daugiau nei 27 000 litų aukų jam gydyti ir gautus pinigus panaudojo… krūtų didinimo operacijai.
  • Susan Sykes krūtys gyvybės neišgelbėjo, tačiau padėjo išpopuliarėti. 47 m. amžiaus moteris tapo žinoma, kai pasirodė viename ispanų televizijos šou, kuriame demonstravo keistą talentą – krūtimis traiškė melionus ir kolos skardines. Greitai S. Sykes tapo žinoma ir už Ispanijos ribų, tad ryžosi sudalyvauti ir garsiajame projekte „Amerikos talentai“. Ten ji pakerėjo net patį aštrialiežuvį Davidą Hasselhoffą. Juokaujama, kad ši moteris savo krūtimis galėtų „patiesti“ net patį Mike‘ą Tysoną.