Čekijos Respublikoje stūksanti Houska pilis, vadinama vartais į pragarą, laikoma viena iš labiausiai užkeiktų ir vaiduoklių apsėstų vietų pasaulyje. Senieji regiono gyventojai kuždasi, kad ne vienas čia apsilankęs žmogus išvydo demoniškus pavidalus, girdėjo keistus balsus, riksmus ir aimanas.

 

Ankstyvosios gotikos laikotarpiui būdinga pilis pastatyta 1253 – 1278 metais, Čekiją valdant karaliui Otokarui II. XVI amžiuje pilis buvo pakeista ir rekonstruota, kad labiau atitiktų Renesanso dvasią.

 

Pilis yra maždaug 50 kilometrų į šiaurę nuo šalies sostinės Prahos. Stebina jau vien tas faktas, kad pilis Blatce yra atokiau nuo svarbių strateginių ir prekybos maršrutų. Kyla klausimas, kodėl iš viso reikėjo statyti pilį tokioje vietoje? Mistišką gyvenvietę gaubia pelkės, tankūs miškai, statūs smiltainių kalnai.

 

Legendoje pasakojama, kad pilis buvo pastatyta ant bedugnės duobės, kuri tariamai ir yra vartai į pragarą. Pasakojama, kad toje duobėje kadaise gyveno pusiau žmonės, pusiau žvėrys ir juodasparniai keisti padarai (tikriausiai šikšnosparniai). Prietaringi vietiniai tiki, kad pilis buvo pastatyta, kad neleistų velniui išeiti į pasaulį ir paskleisti savo piktadarysčių. Tiesiai ant vartų į pragarą buvo pastatyta koplyčia, turėjusi apsaugoti išėjimą. Prasidėjus pilies statyboms, į šią vietą buvo siunčiami myriop pasmerkti kaliniai. Jie galėjo tikėtis malonės atidėti bausmės vykdymą, jeigu sutikdavo būti nuleisti žemyn į duobę ir paskui papasakoti apie tai, ką pastebėjo.

 

Pirmasis į bedugnę nuleistas kalinys po kelių sekundžių aklinoje tamsoje pradėjo klykti. Dar ilgą laiką ant žemės ištrauktas kalinys klykė nesavu balsu. Jo plaukai per kelias sekundes, praleistas bedugnėje, pražilo. Po įvykio kalinys buvo išsiųstas į beprotnamį, kur po dvejų metų dėl neaiškių priežasčių mirė.

 

Ketvirtajame dešimtmetyje čekų pilis atiteko naciams. Nuo tada pilis tapo keistų ir šiurpių jų eksperimentų atlikimo vieta: vidiniame pilies kiemelyje rasti trijų nužudytų vokiečių karių lavonai.

 

Apylinkėse sklando gandas, kad prie pilies vartų kartais naktį ratus suka didelis, juodas žirgas be galvos. Per gyvūno kaklą sunkiasi kraujas. Žirgas bėga į pilį, staiga pašoka ir dingsta ore… Kartais aplink pilį galima išvysti einančius žmones, surakintus grandinėmis, ir stipriai sužalotus. Kai kurie iš jų netgi neša savo pačių galvas arba kitas kūno dalis. Grandinėmis surakintus žmones puola didelis, juodas šuo ir kandžioja. Tokie regėjimai greta pilies esą trunka net keliolika minučių.

 

XIX amžiuje pilyje lankėsi rašytojas ir išvydo įsitikinęs, kad naktį matė skrajojančius demonus aplink pilies bokštus, taip pat ir šunys elgėsi labai neįprastai.

 

Regis, bedugnė po koplyčia iš tiesų yra tokia, nes jos galo nerado net šių laikų tyrėjai. Šiurpią atmosferą dar labiau kuria paveikslai, vaizduojantys velnius ir drakonus.

 

Šiurpiąją čekų pilį galite pamatyti PASPAUDĘ ČIA, koplyčią, kuri saugo vartus į pragarą – PASPAUDĘ ČIA.