Nuo rudens neskiepyti vaikai nebus priimami į valstybinius darželius. Naujai paskirtas sveikatos apsaugos ministras Juras Požela sako, kad šio savo pirmtako Vytenio Andriukaičio sprendimo nekeis.

 

diagnoze_skiepai

 

,,Tai yra galiojanti tvarka ir ji bus pradėta įgyvendinti nuo rudens“, – ,,Info TV“ laidoje ,,Diagnozė: valdžia“ šį sekmadienį 19.30 val. pareikš  J. Požela.  Pasak ministro, valstybė turi prisiimti atsakomybę už augančius vaikus. Esą, jei tėvai nesupranta skiepų naudos ir nepasirūpina savo vaikais, šie negali tapti įkaitais. Toks Seimo Sveikatos komiteto nario monologas įsiutins prieš skiepus nusiteikusius tėvus.

 

,,Šalutinė skiepo reakcija mūsų vaikui  pasireiškė po dešimties dienų. Vaikas tiesiog pradėjo dusti.  Mes su žmona net nesupratome, kas vyksta. Vaikas gulėjo ir nejudėjo. Pradėjo mėlti. Iškvietėme greitąją, vaiką pavyko atgaivinti“, – rūsčiai dėstys vilnietis Kęstutis Dapkevičius.

 

Kasmet Lietuvoje suleidžiama apie 800 tūkstančių vakcinų. Pernai užfiksuotos tik 63 nepageidaujamos reakcijos.

 

,,Net skiepų informaciniame lapelyje nurodoma, kad skiepai alergiją sukelia iki 10 proc. paskiepytųjų. Tik Lietuvoje viskas kitaip nei kitur pasaulyje“, – piktinsis K. Dapkevičius.

 

diagnoze_skiepai

 

Kodėl Lietuvoje fiksuojama itin mažai skiepų šalutinio poveikio atvejų? Į šį klausimą netyčia atsakys vienas laidos dalyvių – Šiaulių gydytojas Darius Krištaponis.

 

,,Man buvo kilę įtarimų, kad kai kuriuos negalavimus galėjo sukelti skiepai, tačiau taisyklės nereikalauja apie tai pranešti“, – tikins D. Krištaponis.

 

,,Jūs neatlikote savo pareigos. Jūs privalėjote apie tai pranešti, nesvarbu, kiek yra praėję laiko. Apskritai žmonėms reikia aiškinti apie vakcinacijos naudą, o ne gąsdinti pavieniais atvejais“, – įsius J. Požela.

 

Ministro žodžių pro ausis nepraleis kūdikį vos išsaugojęs tėvas.

 

,,Tai, kas man nutiko, nėra gąsdinimas. Jei tai būtų nutikę naktį, aš nežinau, ar būčiau ryte radęs vaiką gyvą. Tai, kad jūs sakote, jog aš agituoju prieš skiepus – mane žeidžia. Kodėl valstybė nusprendė, kad skiepai privalomi, o aš turiu nešti atsakomybę už susirgimus?“, – įsikarščiavęs klaus vaiko, kuris po skiepo atsidūrė reanimacijoje, tėvas K. Dapkevičius.

 

Pasak tėvo, jo vaiko gydytoja net nebuvo skaičiusi informacinio skiepų lapelio ir po to, kai jis pats išvardijo galimas komplikacijas, gydytoja pagaliau sutiko, kad negalavimus galėjo lemti skiepas.

 

Sveikuolis Dainius Kepenis čia pat pridurs, kad medikai dažnai nė nežino skiepų sudėties.

   

,,Skiepuose yra beždžionių liekanų, netgi moterų abortų liekanų, ten visko yra. Bet turime kalbėti ne apie tai. Kai buvo sovietmetis, tada buvo viena valdžia ir viena partija. Tada liepė – skiepijomės. Kaip dabar taip galima?“, – piktinsis D. Kepenis.

 

,,Pone Kepeni, nurodykite bent vieną skiepą, kur yra aborto liekanų? Aš apie jus rimčiau galvojau, atleiskite“, – neištvers J. Požėla.

 

Visgi galiausiai politikas ir sveikuolis sutars dėl naujų D. Kepenio pareigų Sveikatos apsaugos ministerijoje.

 

,,80 proc. ligų galima išvengti sveikai gyvenant. Kasmet kūdikių skiepams išleidžiama 20 mln. eurų. Užtektų milijono, kad kiekviena šeima gautų sveiko gyvenimo vadovėlį“, – aiškins užkietėjęs sveikuolis.

 

,,Ponas Kepeni, spaudžiu jums ranką – galėsit kaip ekspertas prižiūrėti, kad pinigai, kurie bus skirti sveikatinimui, būtų panaudoti teisingai“, – pasiūlys J. Požėla.

 

Kodėl skiepų sudėtis laikoma paslaptyje? Kas Lietuvoje nesiryžta registruoti šalutinių vakcinų poveikių?

 

,,Diagnozė: valdžia“ sekmadienį 19.30 val. per ,,Info TV”.