Šiltos spalvos, jaukus supamasis krėslas prieš židinį, mediniai baldai, pliušiniai užvalkalai, mezginiais dekoruotos sofos ir lovos – cottage, arba angliško kaimiško stiliaus, interjeras yra tikrų tikriausias jaukumo sinonimas. Kaip jį susikurti namuose ar sodyboje?

 

Nuo skurdo iki miesčioniškos prabangosStorage,Box,With,Home,Letters,And,Flowers,In,A,Pot

 

Iki XIX a. pabaigos Anglijos kaimų kotedžai laikyti skurdžiomis trobelėmis. Ankštos ir atšiaurios – jos buvo kaimietiškos egzistencijos ir skurdo simbolis. Toli gražu ne tai, ko kiekvienas pageidautų. Visgi XIX a. pabaigoje viskas stipriai pasikeitė. Pramonės revoliucija stipriai pakeitė daugelio gyvenimus, miestiečiai ėmė ilgėtis kaimiškos idilės gamtos apsuptyje. Netikėtai tai, kas kadaise laikyta varguolių simboliu, tapo nauju turtingų miestiečių troškimu. Taip angliško kaimo namelio stilistika virto jaukios estetikos, o ne skurdo simboliu. Mažmožių prikimštos svetainės, medinės virtuvės, akmeninės grindys, antikvariniai baldai ir rankų darbo dekoro detalės – štai ko ėmė trokšti turtingi miestiečiai ne tik užmiesčio vilose, bet ir namuose miesto centre.

   

Gėlių raštai – privalomas motyvas

 

Gėlių raštai – būtinas angliško kaimo kotedžo stiliaus akcentas. Jie gali puošti sienų ar baldų apmušalus, dekoratyvines pagalvėles, lovatieses, staltieses, kilimėlius, puodus ir stalo indus ar kitus daiktus. Gėlių raštai nukelia dar arčiau gamtos, primena medumi kvepiančią vasaros pievą, tad kuria neįtikėtina jaukumą ir komfortą. Efektą dar labiau sustiprina gyvų ir džiovintų gėlių puokštelės. Tai vienas esminių dekoro elementų šio stiliaus būste.

 

Istoriją pasakojantys vintažiniai baldai

 

Sunkūs mediniai valgomojo stalai, minkštutės pūstos sofos, išraiškingos indaujos ar senelės vakarais sektas pasakas primenantis supamasis krėslas… Visi šie vintažiniai baldai turi savo istoriją ir būtent tuo unikalūs, žavūs, jų vertė nenusakoma pinigais. Vintažo akcentai cottage interjere būtini kaip oras!

 

Wood,Kitchen,In,Cottage,Style

 

Švelnūs pasteliniai atspalviai

 

Angliškoje gamtoje nerasite nieko pernelyg įžūlaus ir ryškaus, tas pats būdinga ir angliško kaimo stiliaus kotedžų koloritui. Čia dominuoja ramios, švelnios pastelinės spalvos. Jos nuteikia jaukiai, atspindi harmoningą Anglijos kaimo grožį. Galimas vienas kitas ryškesnis akcentas, tačiau bendra spalvų gama turi išlikti natūralistinė, žemiška.

   

Skirtingų tekstūrų sluoksniavimas

 

Grubus medinis stalas ar akmeninės grindys užklojamos linine staltiese ar vilnoniu kilimėliu. Ant sofos užmetamas rankų darbo megztas pledas, nerta pagalvėlė… Visur susilieja skirtingi audiniai ir tekstūros. Toks jų sluoksniavimas ir derinimas suteikia erdvei dinamikos, natūralumo, įvairovės, dar daugiau komforto. Beje, viskas, pradedant grindimis, baldais ir baigiant dekoro elementais, turėtų būti iš natūralių medžiagų: akmens, medienos, metalo, medvilnės, vilnos, lino ir kt. Jokio plastiko ar kito dirbtinio XXI a. kičo!

 

Šildantis židinio kampelis

 

Koks Anglijos kaimo kotedžas be jaukaus nedidelio židinio? Šalia būtinas patogus minkštas krėslas, kelios purios pagalvėlės, kojas šildantis užklotas. Ideali vieta gerti arbatą lietingomis dienomis ar vakarais skaityti įtraukiančią knygą, o gal tiesiog susiburti visai šeimai ir dalintis dienos įspūdžiais… Židinys angliško kaimo namelyje – tikrų tikriausia svetainės širdis!

 

Chalet,Cozy,Interior,Wooden,Sofa,And,Fireplace.,Rustic,Home,Design

 

Jaukios langų užsklandos

 

Anglijos kaimo gyventojai vertino privatumą, tad trobelių langus dangstė žaviomis užuolaidomis arba medinėmis langinėmis. Jos ne tik saugojo nuo kaitrios saulės ar smalsių žvilgsnių, bet ir neabejotinai puošė namus, suteikė nepakartojamo kerinčio žavesio. Įprastai užuolaidos būna lengvos, minimalistinės, pastelinių spalvų ir dekoruotos augaliniais motyvais. Drąsiai galima sakyti, kad tai ne tik funkcionalus, bet ir be galo dekoratyvus kambario elementas.

 

Rankų darbo unikalios dekoracijos

 

Šeimos fotografijos ant židinio atbrailos, rankų darbo keraminė vaza ar vaisių dubuo ant pietų stalo, keletas močiutės nertų stalo servetėlių, šeimininkės rankomis siūta lovatiesė… Vienetiniai rankų darbo gaminiai ir personalizuotos dekoro detalės leidžia sukurti išskirtinį, niekur kitur neaptinkamą unikalų stilių ir pačią jaukiausią namų estetiką. Juk kiekvienas iš tų daiktų pasakoja asmeninę istoriją!

 

AutoriusJūratė Survilė