Jei norite sukurti daugiau jaukumo namuose, verta išbandyti žvakes. Tačiau būtina atkreipti dėmesį į keletą svarbių veiksnių, tokių taip žvakės tipas, jos dydis ir bendras estetinis vaizdas, sukuriantis jūsų namų aplinką. Nesvarbu, ar nusprendėte pirmą kartą įsigyti žvakę, ar esate patyręs ekspertas – visada verta atrasti kažką naujo ir naudingo.

 

Žvakių paskirtis1

 

Norėdami namuoe sukurti šiltą ir jaukią atmosferą rinkitės žvakes cilindro formos arba arbatines žvakes. Jei norite jausti malonų aromatą – išbandykite kvapiąsias žvakutes. Atsižvelkite į metų laiką ir savo nuotaiką.

 

Rūšis

 

Cilindro formos žvakės yra universalios – rasite daug įvairių dydžių. Puikiai tinka kaip dekoracija arba kaip baldo akcentas. Įsivaizduokite romantišką vakarienę, kurią apšviečia ant valgomojo stalo pastatyta ryški žvakė.

 

Arbatinės žvakutės suteikia subtilų švytėjimą ir puikiai tinka uždaresnėms žvakidėms, kuriose galima pasidžiaugti liepsnos žaismu.

 

Dydis

 

Prieš įsigydami žvakę įvertinkite savo poreikius ir erdvę kurioje norėsime ją pastatyti. Jei turite dideles patalpas – galbūt labiau tiktų kelios didesnės formos žvakės. Atsižvelkite į laikiklio, žvakidės arba stendo dydį.

 

Degimo laikas

 

Pažiūrėkite žvakės aprašyme, koks yra jos degimo laikas. Tai ypač svarbu, jei norite žvakėmis papuošti planuojamo renginio aplinką arba tiesiog ilgiau džiaugtis liepsnos švytejimu namuose.

 

Kvapas

 

Rinkitės žvakės kvapą pagal savo pomėgius ir poreikius. Galbūt norėsite atsižvelgti į sezoniškumą arba norėtumėte raminančių aromatų, tokių kaip pavyzdžiui levanda. O galbūt ieškote gaivių, vaisių aromatų, kurie pagyvintų namų atmosferą – puikiai tiks citrinos, greipfruto arba obuolių aromatai. Egzotikos mėgėjus gali sužavėti pačiuliai, sandalmedis arba rožės.

 

Kokybė

 

Verta rinktis kokybiškas žvakes, kurios užtikrins gražų ir tolygų degimą. Pigesnės žvakes gali atrodyti nelabai estetiškai – bus suodinos ir degs netolygiai, o tai turės įtakos bendrai atmosferai.

 

Saugumas

 

Svarbiausia, kuo turėtumėte pasirūpinti – tai jūsų namų saugumas. Todėl nepalikite degančių žvakių be priežiūros arba naudokite uždaresnes žvakides. Jei namuose turite vaikų ir naminių gyvunų, kurie labai domisi jūsų interjero akcentu – išbandykite LED žvakes.

 

Estetika

 

Jei norite papuošti savo namus ir suteikti ypatingą atmosferą atsižvelkite į aplinkos dekorą ir patį namų stilių. Žvakės turėtų papildyti jūsų gyvenamosios erdvės spalvas ir temas. Sujunkite viską į vieną bendrą visumą, kuri atspindėtų jūsų individualumą.

 

Sezoniškumas

 

Nebijokite eksperimentuoti atsižvelgdami į metų kaitą. Pavyzdžiui rudenį ir žiemą išbandykite šiltus ir net aštrokus aromatus, o pavasarį ir vasarą rinkitės gaivą ir gėlių aromatus.

 

Individualumas

 

Atkreipkite dėmesį į savo patalpų dydį ir pageidavimus. Kambario dydis taip pat yra labai svarbus. Mažoje patalpoje aromatai yra daug ryškesni ir aštresni. Todėl mažesnėje patalpoje jausite šiek tiek kitokį aromatą nei uždegus žvakę dideliame kambaryje.

 

Atkreipkite dėmesį

 

Taip pat atminkite, jog žvakės kvapas virtuvėje susimaišys su kitais maisto aromatais ir tai ne visada saldžiai kvepia.

 

Neužmirškite vėdinti patalpų, kuriose dega žvakės. Tai ne tik svarbu jums, bet taip pat padėsite aromatui tolygiai pasiskirstyti visoje patalpoje. Nedėkite žvakių prie langų ir ventiliacijos angų – taip galėsite maksimaliai išnaudoti įsigytos žvakės savybes.

 

Išbandykite įvairius kvapus kiekvienam kambariui – atsižvelkite į nuotaiką ir turimą apšvietimą. Gražios aromatinės žvakės yra labai geri namų dekoro elementai, kurie papuošia pačią erdvę, kurioje jos yra pastatytos.