Šiuo metu katalikų bažnyčia savo avelių Lietuvoje negano – valdžia rekomenduoja nelaikyti mišių. Todėl Bistrampolio klebonas ir Bistrampolio dvaro savininkas Rimantas Gudelis jaučiasi labai nelaimingas.

 

KK2 Bistrampolio klebonas MXF.00_03_06_01.Still002_800x450

 

„Dabar, kiek aš pastebėjau, mūsų katalikų bažnyčioje zakristijono role užsiima mūsų premjerė, ji zakristijonauja, viešai prašo, kad nebūtų aukojamos Šventosios Mišios“, – KK2 laidai šį ketvirtadienio vakarą, 19.30 val., guosis klebonas Rimantas Gudelis.

 

KK2 Bistrampolio klebonas MXF.00_03_14_05.Still003_800x450

 

Turtingiausias Lietuvos klebonas Rimantas Gudelis įsitikinęs, kad valdžia diskriminuoja katalikus – užsisėdo ant bažnyčios. „Susidarė dabar tokia situacija, kad rinktis ir burtis į maldą gali krišnaistai, Jahovistai, baptistai“, – aiškino klebonas.

 

KK2 Bistrampolio klebonas MXF.00_06_16_22.Still004_800x450

 

Kadangi mišios, vestuvės ir krikštynos nevyksta, klebonas apžiūrinėja savo valdas. R. Gudeliui priklauso 9 hektarai žemės, žirgynas, dvaro pastatas, sodininko namelis, koncertų salė, restoranas, danieliai ir meno dirbiniai. Klebonas labai vertina bažnytinį meną, ypač tą, kuriame atvaizduota vienuolių buitis. Seni ir vertingi klebono Rimanto dvare ne tik paveikslai. Visi kampai Bistrampolyje apstatyti antikvariniais baldais.

 

KK2 Bistrampolio klebonas MXF.00_07_16_16.Still005_800x450

 

„Pas mane daugelis baldų yra iš Argentinos“, – maloniai paaiškina dvaro savininkas.

 

Prabangos ir turtų klebonas pats asmeniškai privengia. Kai dvaras dirba pilnu pajėgumu, kai čia krykštauja vestuvininkai, Rimantas gyvena sodininko namely. Bet dabar, pandemijos metu, nutarė savo žemiškąją buitį pasigerinti. KK2 žurnalistai žiūrovus pakvies į klebono miegamąjį – per karantiną R. Gudelis įsikėlė į dvaro Barono apartamentus. Juose klebonas gyvena iš reikalo, nes per kambario langus labai gerai matosi kelias, kuriuo bet kada gali atvažiuoti turistai.

 

KK2 Bistrampolio klebonas MXF.00_09_26_11.Still006_800x450

 

„Jeigu pamatai užsienietiškus numerius karantino laiku, kaip bėgi, kaip bėgi pasitikt. Va taip ir gyvenam“, – apie turistų laukimą kalba R. Gudelis.

 

Dvare, kaip ir pridera, yra ne vienas pastatas, o visas jų ansamblis. Daugybė pastatų, dar daugiau kambarių, 34 darbuotojai, viską reikia išlaikyti. O bankai Rimantui neduoda jokios paskolos.

 

„Nei aš esu turtingas, nei ką. Turėjau reikalų su vienu banku, sakau, gal man reikėtų kreditą pasiimti? O ką tu įkeistum, klausia. Dvarą įkeisčiau. Pasižiūri banko vadybininkas ir sako, ar tu žinai, kad Lietuvoj dvarai nelikvidūs, beveik visi stovi ant pardavimo, taigi tas tavo turtas yra nelikvidus“, – banko žodžius pamena klebonas.

 

Dėl to streso, kad sustojęs ir verslas, ir mišios klebonas net sukūdo.

 

Visa turtingiausiu tituluojamo kunigo šalyje istorija ir išskirtinė ekskursija po Bistrampolio dvarą – šį ketvirtadienio vakarą, 19.30 val., LNK televizijos laidoje KK2.