Bildukas – tai dvasia, kuri be jūsų leidimo šeimininkauja namuose. Šis dažniausiai nepageidaujamas įnamis paslepia kasdienius daiktus, triukšmauja ir krečia pokštus su elektros prietaisais.

 

bildukas

Grąžina pavogtus daiktus

 

 

Jeigu namuose apsigyveno bildukas, jūs tikrai apie tai sužinosite. Jis mėgsta aplinkinių dėmesį ir pokštus. Skaitytojos Benjaminos namuose šis išdykėlis gyvena keliolika metų. Mėgstamiausia jo veikla – slėpti kvepalus, papuošalus ir kitus aksesuarus. „Dingo aukso grandinėlė. Visus namus apieškojau, tačiau papuošalo neradau. Susitaikiau su mintimi, kad pamečiau. Tačiau po kelių mėnesių ją radau įsipainiojusią į šukas, su kuriomis plaukus šukuoju kasdien“, – juokdamasi pasakoja garbaus amžiaus moteris.

 

Vėliau keliems mėnesiams dingo pirštinės, skarelė ir kvepalai. „Kai jau daiktų neieškau ir pamirštu, tai jie ima ir atsiranda. Daiktai tarsi išnyra prieš akis – visada matomose vietose, tarsi jų niekas net nebūtų paėmę. Kai vėl dingsta, visada juokauju: „Bilduk, neieškosiu. Vis tiek grąžinsi.“ Niekada manęs šis išdaigininkas nenuvylė – visada daiktai atsirasdavo…“

 

Bildukas Benjaminos namuose pasirodo kartą per kelis metus. Moteris susitaikė su mintimi, kad kartais daiktai dingsta, tačiau kovoti su įnamiu nesiruošia – apie jo išdaigas visada su šypsena pasakoja artimiesiems. „Jeigu bildukai nekenkia, nežaloja žmonių, tuomet kam ant jų pykti. Geriau draugauti. Žinoma, jeigu šios dvasios kelia žmonėms įtampą, juos vargina, reikėtų ieškoti pagalbos,“ – pataria moteris.

 

7 požymiai, rodantys, kad namuose apsigyveno bildukas

 

 

Mokslininkams vis dar nepavyksta išsiaiškinti, kodėl namuose apsigyvena bildukai. Viena iš nuomonių, kad šios dvasios pasirodo tada, kai žmonės išgyvena įtampą, krizę ir stresą. Atslūgus nerimui, dingsta ir bildukai. Tiesa, dažniausiai šie išdykėliai pasirodo maištingiems paaugliams, kurie slopina neigiamas emocijas ir pyktį.

 

  • Dingsta daiktai

Padėjote raktus arba piniginę į įprastą vietą. Po kelių minučių šie daiktai dingo? Visi šeimos nariai ieško, bet jų neranda. Po kelių dienų arba savaičių daiktai atsiranda įprastose vietose arba ten, kur anksčiau jų niekas nelaikė.

 

  • Objektai patys juda arba skraido

Žiūrite filmą. Ant stalo padėtas užkandžių dubenėlis staiga pakyla į orą, nuskrenda kelis žingsnius ir krinta ant grindų. Arba garsiai ginčijatės su savo vaiku. Netikėtai iš knygų lentynos iškrenta pora knygų. Jas tikrai išjudino ne balso vibracija, bet paslaptingas įnamis – bildukas.

 

  • Pasklinda neįprasti kvapai

Namuose nė vienas žmogus nerūko, tačiau kartais kambariai pasmirsta cigarečių dūmais. Arba ruošiatės miegoti, o kambaryje netikėtai nuvilnija jazminų kvapas. Tikėtina, kad šie kvapai atsklinda iš lauko arba pravažiuojančio automobilio. Tačiau jei jie kartojasi, galbūt tai bilduko darbas?

 

  • Sutrinka elektros prietaisų veikla

Mirga elektros lemputė arba savaime išsijungia ir įsijungia televizorius? Išsikvieskite elektriką, galbūt jis pašalins elektros gedimus. Tačiau jei naktį įsijungia televizorius arba stalinė lempa, galite įtarti, kad namuose apsigyveno nekviestas svečias.

 

  • Ima veikti sugedę prietaisai

Ant sienos kabo šeimos relikvija – laikrodis. Jis neveikia jau keletą metų, tačiau puošia namų interjerą. Netikėtai laikrodis ima tiksėti ir mušti valandas. Keista? Arba vidurnaktį pradeda važiuoti žaislinis traukinukas, nors yra išjungtas. Galų gale nusprendžiate išimti baterijas, atidarote dangtelį, o ten… jų nė kvapo!

 

  • Girdisi neįprasti garsai

Tarptautinis bilduko vardas – poltergeistas. Tai reiškia dvasių šėlsmą. Todėl bildukas gali skleisti įvairius garsus. Gulite lovoje ir skaitote. Išgirstate beldimą į sieną, einate į šalia esantį kambarį, o ten… nieko nėra. Arba girdite žingsnius svetainėje. Grįžo vyras? Anaiptol – kambarys tuščias.

 

  • Patiriami fiziniai išpuoliai

Jeigu netikėtai ant kūno atsiranda sumušimų arba kitų fizinio smurto požymių, vertėtų sunerimti. Tarkime, pykstatės su antrąja puse. Keliate balsą, antroji pusė taip pat plūstasi. Staiga pradeda skaudėti ranką. Apžiūrite ją, o ten keli nauji įdrėskimai. Specialistai tikina, kad fizinius išpuolius dvasios sukelia retai.

 

Draugauti ar ne?

 

Jeigu jus gąsdina bilduko išdaigos ir norite jo atsikratyti, galite kreiptis į paranormalių reiškinių tyrėjus arba parapsichologus. Jie padės išspręsti problemą.

 

Taip pat reikia atrasti bilduko veiksmų priežastį. Dažniausiai šis įnamis pasirodo tada, kai žmogus išgyvena krizę, patiria traumą ir pan. Pasak mokslininkų, įvairiems reiškiniams, vykstantiems namuose, įtaką gali daryti ir žmogaus psichinė būklė, pavyzdžiui, nuovargis, nemiga, nesiliaujantys barniai. Galbūt vertėtų kreiptis į psichologą. Gal bildukas namuose iš tiesų negyvena, tik patiriate stresą.

 

Jeigu keisti reiškiniai namuose trunka kelias dienas, savaites arba net mėnesį, o jūsų psichinė sveikata gera, tuomet geriau palaukti – dažnai bildukas dingsta savaime.

 

Esate tikintis? Galite paprašyti kunigo pašventinti namus.

 

Jeigu šis pokštininkas tik žaidžia su jumis ir nebaugina, galima prisijaukinti jį. Tiesiog susitaikyti su mintimi, kad jis yra šeimos narys. Pamačius bilduko išdaigą, pajuokauti arba pasikalbėti su juo. Kai kurie žmonės, susidūrę su nekviestais svečiais, teigia, kad tai tikrai padeda. Taigi geriau nepykti ir neužgaulioti bildukų.