Besidomintys šunų ėdalu ir ieškantys geriausių sprendimų savo keturkojui neretai susiduria su raidžių trumpiniu BARF. Ne visi šuniukus turinys šeimininkai žino šių raidžių trumpinį, ką jis reiškia ir kas yra toji BARF mityba, tad apie viską trumpai, bet aiškiai toliau tekste.

 

gyvunas

Kas yra BARF mityba?

 

Teigiama, jog BARF mitybos kilmė siekia 1993 metus, vienam australų veterinarui pasiūlius suaugusius šunis šerti neapdorotu maistu: mėsa, daržovėmis, grūdais. Toks mitybos principas jau anuomet buvo pavadintas BARF (angl. Bones and Raw Food).

 

Kas sudaro BARF mitybą?

 

Galimi keli variantai:

 
  • 50 proc. mėsa ir 50 proc. kaulai;
  • 60–80 proc. mėsingi kaulai ir likusioji dalis – daržovės, vaisiai, subproduktai, kiaušiniai, grūdai, pieno produktai.
 

Šį mitybos principą atitinkantis BARF maistas šunims yra ir specializuotose parduotuvėse. Įsigijus kokybiško ėdalo nereikės sukti galvos ir skaičiuoti, kokią dalį mėsos, kaulų ar kitų produktų šuniui duoti. Taip pat bus lengvai užtikrinti, kad su ėdalu šuo gautų reikiamus vitaminų ir kitų vertingų medžiagų kiekius.

 

Kuo naudinga BARF mityba?

 

BARF ėdalas yra maksimaliai natūralus, todėl jo sudėtyje nebus jokių kenksmingų priedų. Dėl didesnio riebalų kiekio maiste pastebėsite, jog keturkojo oda sveikesnė, o kailis kur kas gražesnis. Įsigiję aukštos kokybės ėdalą užtikrinsite, kad šuns organizmas bus aprūpintas reikalingomis vertingomis medžiagomis.