Kokių paslaugų reikia kiekvienam augintiniui?
2021-04-14 16:25Mums įprasta keliauti pasidailinti į grožio saloną, susirgus lankytis pas gydytojus, atostogaujant apsistoti viešbučiuose, įgūdžius lavinti įvairiuose kursuose… Lygiai taip pat įvairių paslaugų reikia ir augintiniams! Be kokių sunkiai pavyks išsiversti?
Atsižvelgti prieš įsigyjant gyvūną
Jeigu iki šiol neturėjote augintinio, bet galvojate jį įsigyti, gali būti, kad nė nenumanote, kiek daug jam visko reikės. Patirties neturintys žmonės dažnai būna įsitikinę, kad keturkojams bičiuliams pakanka kokybiško pašaro, patogaus guolio, šeimininkų meilės bei dėmesio ir kartais dar vieno kito vizito pas veterinarą. Viskas kiek sudėtingiau! Tiesa ta, kad gyvūnams kaip ir mums, žmonėms, prireikia pačių įvairiausių paslaugų: gydytojų, kirpėjų, auklių, viešbučių, dresuotojų… Visa tai kainuoja ir laiko, ir pinigų, tad į tokius dalykus būtina atsižvelgti prieš apsisprendžiant turėti augintinį. Tokie niuansai kaip, ar gyvūną būtina reguliariai kirpti, kaip lengvai jis pasiduoda dresūrai, su kokiomis specifinėmis sveikatos problemomis jis dažniausiai susiduria, netgi gali padėti išsirinkti konkrečią veislę. Todėl prieš parsigabendami į namus naują pūkuotą šeimos narį gerai viską apskaičiuokite ir apsvarstykite, ar pajėgsite sukurti komfortiškas gyvenimo sąlygas abiem pusėms – tiek gyvūnui, tiek sau.
Be veterinaro – it be galvos
Jeigu nusprendėte įsigyti gyvūną, teks susitaikyti, kad reguliarūs vizitai pas veterinarą taps dar vienu neišvengiamu įrašu jūsų įprastų darbų sąraše. Ir nebūtinai tik tuomet, kai augintinis sunegaluos. Ne mažiau svarbūs kasmetiniai profilaktiniai vizitai. Pirmasis toks vizitas įsigijus gyvūną rekomenduojamas po 3–5 dienų, kai augintinis jau šiek tiek apsiprato jūsų kompanijoje ir nuslūgo pirminis jo stresas. Profilaktinės apžiūros metu veterinarijos gydytojas patikrina gyvūno akis, ausis, dantis, kailį, įvertina, ar nėra parazitų, kokių nors patologijų, esant poreikiui atlieka dehelmintizaciją (nukirminimą), vakcinaciją. Sudaromas tolesnis profilaktinių vizitų planas. Su veterinaru taip pat galite pasitarti dėl jums aktualių gyvūno priežiūros klausimų, pvz., jis gali pamokyti, kaip tinkamai augintiniui nukirpti nagus, padėti išsirinkti geriausią pašarą, pakonsultuoti dėl apsaugos nuo erkių.
Dresūra – būtina
Jeigu nusprendėte namais dalintis su šunimi, neišsiversite be dresūros instruktoriaus paslaugų. Kai kurie šeimininkai mano, kad gali patys išdresuoti augintinį, o specialistas reikalingas tik tuomet, kai yra kažkokių specifinių problemų ar poreikių. Iš tiesų bendrojo paklusnumo dresūros programą turėtų praeiti kiekvienas šuo. Jos metu šeimininkas išmokomas, kaip tinkamai suvaldyti gyvūną, pastarasis išmoksta pagrindinių komandų. Įgyjami pagrindai tolesnei dresūrai, jeigu yra toks poreikis. Tais atvejais, kai patirties neturintys šeimininkai nusprendžia patys dresuoti augintinį, dažniausiai neišvengiama klaidų, dėl kurių susiformuoja netinkamas ar net destruktyvus šuns elgesys, baimės. Netinkamai išdresuotą gyvūną perauklėti kur kas sudėtingiau nei darbą pradėti nuo „švaraus lapo“. Todėl verčiau neeksperimentuoti ir augintinio, o kartu ir savo likimą patikėti specialistų rankoms.
Kirpykla – ne vien dėl grožio
Dalis žmonių vis dar įsitikinę, kad gyvūnų kirpyklos yra sukurtos vien šeimininkų užgaidoms tenkinti. Katė ar šuo tikrai staipydamiesi prieš veidrodį nesigrožės savo nauja šukuosena, bet tai yra ne vien estetikos, o ir komforto ar net sveikatos klausimas. Kai kurių veislių atstovams (daugiausiai ilgakailiams) būtinas reguliarus kirpimas, mat tai padeda išvengti sąvėlų, odos iššutimų ir kitų rimtų problemų. Apkirptas gyvūnas jaučiasi komfortiškiau. Kirpėja ne tik atlieka estetinį kirpimą, bet ir patikrina odos būklę, išvalo ausis, patrumpina nagus. Ji odos, ausų ar kitas sveikatos problemas gali pastebėti anksčiau nei jas pamatysite jūs. Taip galėsite laiku kreiptis į veterinarą ir išvengti komplikacijų.
Viešbučiai ir auklės
Kur paliekate gyvūną atostogaudami, kai negalite jo vežtis kartu? Labai dažnai prašoma draugų, giminaičių ar kaimynų pagalbos. Visgi ne visuomet yra žmonių, kuriems galima patikėti augintinio priežiūrą, kol patys būsite išvykę. Kitais atvejais tiesiog nesinori užkrauti artimųjų dar vienu rūpesčiu arba žinote, kad jiems stinga patirties rūpinantis keturkojais. Geriausia išeitis – gyvūnų viešbučiai bei profesionalios auklės. Palikę augintinį jam skirtame viešbutyje galėsite būti tikri, kad juo rūpinasi savo darbą išmanantys profesionalai. Gyvūnai čia ne tik šeriami, vedžiojami, bet su jais ir žaidžiama, bendraujama, todėl šiems netenka nuobodžiauti ar jaustis vienišiems. Be to, dauguma gyvūnų viešbučių siūlo papildomas paslaugas, pvz., kol būsite išvykę jūsų gyvūną gali apkirpti, nuvežti pas veterinarą, lavinti jo dresūros įgūdžius ir kt. Jeigu jūsų augintinis yra itin prisirišęs prie įprastos vietos, t. y., namų (dažniausiai taip būna su katėmis), vietoje viešbučio paslaugų labiau tiks auklė. Tai – gyvūno priežiūrą išmanantis žmogus, kuris atvyks pasirūpinti keturkoju į jūsų namus. Gyvūnų auklės dažnai praverčia ne tik atostogaujant, bet ir esant ilgoms darbo valandoms, dėl kurių patys negalite tinkamu laiku išvesti gyvūno į lauką, nerimaujate, kad jis jaučiasi vienišas.
Straipsnis parengtas pagal www.petoffice.lt