Automobilio dažymas nėra malonus – pirmą kartą pastebėję iškilusias rūdis arba po nakties atsiradusius įbrėžimus jau iškart galite įsivaizduoti, kad kėbulo remontas kainuos šimtus eurų. Negana to, susidūrus su nekompetetingais specialistais galite būti labai nepatenkinti rezultatu.

 

automobiliai

Vienas dalykas, kurio dažnai nepabrėžia automobilių dažytojai, yra tas, kad dažymas pagal originalų spalvos kodą ne visada suteikia tenkinamą rezultatą.

 

Laikui bėgant automobilio spalva nublunka

 

Kiekvienas automobilio gamintojas naudoja tik tam tikros spalvos dažus. Jeigu automobilių savininkai ateityje papuola į situaciją, kai reikia dažyti automobilį arba jo dalis, jie gali pasinaudoti šiuo kodu, pagal kurį pagaminama identiška dažų spalva.

 

Tačiau, ultravioletiniai spinduliai, vanduo, pastovūs trynimai šepečiu ir įvairūs nešvarumai ilgainiui sugadina automobilio spalvą. Pažvelkite į eilinį seną automobilį gatvėje – jis tikrai atrodė geriau nuriedėjęs nuo konvėjerio.

 

Jeigu naują automobilį nuolat laikysite saulės atokaitoje, tai jo spalva pastebimai nubluks jau po kelių metų.

 

Prieš pirkdami dažus savo automobiliui įvertinkite, ar tikrai gamintojo spalva atitiks dabartinį atspalvį. Galite dažų gamintojui kartu su spalvos kodu duoti ir kokią nors smulkią detalę, kaip degalų bako dangtelį. Taip jis galės pakoreguoti mišinį pagal tikrąjį atspalvį.

 

Spalvos kodą galite rasti keliose vietose

 

Ant savo automobilio galite rasti įvairias informacines lenteles, nurodančias kėbulo numerį, rekomenduojamą padangų slėgį ir t.t. Tačiau, ar žinote kur rasti automobilio spalvos kodą? Tai priklauso nuo automobilio gamintojo.

 

Pavyzdžiui, VAG grupės automobiliuose („Audi“, „Volkswagen“, „Škoda“, „Seat“) lentelė su spalvos kodu dažniausiai yra bagažinėje arba po priekiniu stiklu. „BMW“ automobiliuose – variklio skyriuje arba ant vairuotojo pusės „B“ statramsčio. Tikslią vietą gamintojas turėtų nurodyti vartotojo instrukcijoje, tačiau informaciją galite sužinoti ir artimiausioje autodalių parduotuvėje.