Kokią šeimos pajamų dalį protinga skirti maistui? Kiek atsidėti suplanuotoms ir kaip numatyti nenumatytas išlaidas? Tai – bene kiekvieną kamuojantys, o dažnai ir į neviltį varantys klausimai, nes, po apsilankymo maisto prekių parduotuvėje, pinigų nei suplanuotoms, nei nenumatytoms išlaidoms tiesiog nebelieka.

 

maldeikiene10

 

Su tokia realybe šią savaitę susidūrė ir grupės „Pikaso“ narys Haroldas Šklėrius. Jis, priėmęs ekonomistės A. Maldeikienės iššūkį BTV laidoje „Išgyvenk, jei gali“, apsigyveno Sonatos ir Vaido Mikulėnų šeimoje, Molėtuose. Dar visai mažą sūnų auginančiam žinomam vyrui šį kartą teko rūpintis keturiais paaugliais – dvejomis dvynukų poromis. Užduotis nepasirodė iš lengvųjų, nors savaitei tekusi suma – viena didžiausių laidos „Išgyvenk, jei gali“ istorijoje – net 118 eurų.

 

maldeikiene20

 

Vis dėlto A. Maldeikienė ragino neskubėti vertinti pinigų sumos – juk ją dar reikia padalinti iš šeimos narių skaičiaus: „Nepamirškime, kad šitas skaičius dalinasi šešiems asmenims ir tada vienai dienai žmogui tenka 2,8 euro. Tai yra tiek, kiek nemažai kas per dieną išleidžia kavai, čia tenka kiekvienam žmogui viskam: ir maistui, ir rūbams, ir atsitiktinumams, ir kultūrinei veiklai, sveikatai… galų gale, asmeninei higienai – tai, iš tiesų, yra labai kukli suma“, – komentavo ekonomistė.

 

parduotuve10

 

Labiausiai dainininką nustebino tai, kiek daug maisto reikia norint išmaitinti keturis augančius, energingus ir gerai nusiteikusius vaikus – vien per pusryčius šeima suvartoja beveik du batonus. „Tai – 12 batonų per savaitę“, – juokėsi H. Šklėrius.

 

parduotuve20

 

Įvertinęs vaikų apetitą, H. Šklėrius parduotuvėje apie būtinybę taupyti užsimiršo: paėmė vien 3,5 kg faršo, dar kilogramas nugarinės bei kitas kilogramas kumpio, penki kilogramai bulvių, kitos daržovės ir, žinoma, daugybė batonų.

 

parduotuve30

 

Ekonomistė tokį žinomo vyro elgesį vertino griežtai – jis elgiasi neatsakingai: „Na, aš manau, kad tai yra nemažai, įvertinant, kad viso jis turi 118 eurų, taigi, galima manyti, kad jeigu atsitiks koks nors netikėtumas – staiga gali išaiškėti, kad tų pinigų trūksta. Man atrodo, kad tai buvo toks gana žmogiškai energingas ir šiltas Haroldo elgesys, bet jis truputėlį vaikiškas“, – kalbėjo A. Maldeikienė.

 

 

seima0

 

Ar teks H. Šklėriui palikti visus turimus pinigus parduotuvėje ir kaip jis tvarkysis su kitais klusiais iššūkiais bei tikrojo vaikų tėčio paliktais darbais – jau šį trečiadienio vakarą 20 val. per BTV.