Žinoma ekonomistė ir Vilniaus miesto tarybos narė Aušra Maldeikienė nesupranta, kodėl Lietuvoje dar vis įsivaizduojama, kad artimo perkėlimas į senelių globos namus yra siejamas su nemeile ar atsainiu požiūriu. Prieš mėnesį žinomą moterį užsipuolė žurnalistai, nes ji atidavė savo mamą į senelių namus.

 

AMald_sumaz

„Mūsų visuomenėje labai daug bukų ir neišsilavinusių žmonių, kurie išmano viską – nuo valstybės biudžeto iki senukų priežiūros. Kadangi aš nieko nesuprantu, tai aš linkusi pasiklausyti protingesnių žmonių“, – 19 val. 30 min. šį antradienio vakarą LNK laidoje KK2 kalbės politikė.

 

Paklausiusi patarimų A. Maldeikienė mamą iš tiesų išvežė į globos namus, iki tol ji gyveno su Aušra. Ekonomistės mama prieš penketą metų pradėjo sirgti Alzheimerio liga, pradžioje Maldeikienė pastebėjo, kad mamai ėmė dingti atmintis ir kalba tapo  nerišli.

 

„Aš manau, kad sunkiausias momentas – pati pradžia, kai tau pradeda atrodyti, kad tas senas žmogus yra labai kaprizingas, kalba niekus. Man buvo labai sunku. Mes susikalbėdavome, o ji ėmė nebeklabėti, sugalvojo, kad ji negirdi. Tu pakeli toną, o ji tada sako: „O ko tu šauki?“, – apie mamos ligą kalbės A. Maldeikienė.

 

Alzheimeris – tai lėtai progresuojanti galvos smegenų liga, dėl kurios žmogus pamiršta praktiškai viską, nebemoka savimi pasirūpinti, būtent tokia liga serga žinomos moters mama.

 

„Mano mamytė sunkiai serga kaip ir tūkstančiai kitų Lietuvos senolių, ji serga sunkia demencijos forma, Alzhaimerio liga, jai reikalinga nuolatinė medikų priežiūra, o Lietuvoje gajus toks stereotipas, kad mes turime senus senukus gydyti meile. Nemanau, kad meilė gali išgydyti trūkinėjančius nervus“, – laidoje pasakos A. Maldeikienė.

 

Politikė atskleis, kad jos mama nebesuvokia, kad Aušra – jos dukra: „Ji tik žino, kad aš esu savas žmogus, kitų nežino, nepažįsta. Savas, kad kažkas pas ją ateina, ji supranta, kad aš esu jai artimas ir viskas“.

 

Ekonomistė sakys, kad ji nėra medikė, todėl būdavo momentų, kai ji nebežinodavo, kaip namie elgtis. Tada A. Maldeikienė suprato, kad prižiūrėti mamą namuose neįmanoma: „Kada tu namuose turi tokį senuką, tai kol jis dar yra tokio protelio, kai dar kažką supranta, tai vienas dalykas, o kai turi tokį senuką, kai jis nieko nesupranta, tai yra absoliučiai kitaip“.

 

Visą istoriją apie ekonomistės Aušros Maldeikienės mamos ligą žiūrėkite šį antradienio vakarą laidoje KK2 19 val. 30 min. per LNK.