Atsirado viltis, kad  Norvegijoje „Barnevernet“ tarnybos iš artimųjų atimtas Gabrielius ir kiti Lietuvos vaikai sugrįš į Lietuvą. Norvegija patiria vis didesnį spaudimą iš Europos Sąjungos šalių dėl atimamų vaikų.

 

KK2_sumaz

Europos parlamento narys laidoje KK2 sakys, kad Norvegijoje iš lietuvių tėvų atimtas Gabrielius  tapo mūsų šalies požiūrio į savo piliečius simboliu: „Gabrielius – kaip simbolis, kaip pavyzdys mūsų valstybės požiūrio į visus piliečius. Jie vėl turbūt sakys, kad Norvegija – turtinga šalis ir nusispjaus ant savo piliečių“.

 

Norvegijos Vaiko teisių, lygių galimybių ir integracijos ministrė Solveiga Horn pripažino, kad „Barnevernet“ daro klaidų ir reikia peržiūrėti ne vieną vaiko paėmimo bylą.

 

„Norvegai negali nereaguoti, nes protesto akcijos vyksta daugelyje pasaulio valstybių ir visos reiškia pretenzijas. Tik vienos valstybės reiškia pretenzijas ryžtingai“, – 19 val. 30 min. šį pirmadienio vakarą LNK laidoje KK2 kalbės Europos parlamento narys.

 

Neseniai Norvegiją sudrebino baisus įvykis. Asker mieste iš tėvų atimta penkiolikametė paauglė  nužudė socialinę darbuotoją. Keršydama už tai, kad buvo atskirta nuo šeimos.

 

„Norvegai tegul tvarkosi, bet tegul palieka ramybėje mūsų vaikus ir valstybę. Žinoma, kai ten nuvyksti, turi gyventi pagal jų įstatymus ir vaikus auklėti pagal juos, bet jeigu jie neatitinka jų tvarkos tai lai pasako: „Atsiprašome, bet jūs keliaukit iš čia, gražinkit ten vaikus ir auklėkit. O dabar jie atima ir daro norvegą“, – pasakos V. Mazuronis.

 

Politikas sako, kad Gabrielius Lietuvoje turi močiutę ir kitų giminaičių, tačiau priverstas augti Norvegijoje: „Jis turi augti Norvegijoje su aukščiausiu įslaptinimo lygiu, neleidžiama nei kontaktuoti, nei pakalbėti su motina ar kitais. Taip kaip tai vertinti?“

 

Visą interviu su Europos parlamento nariu Valentinu Mazuronio apie norvegų atimtus vaikus žiūrėkite laidoje KK2 19 val. 30 min. per LNK.