Visą gruodžio mėnesį vyko SOS vaikų kaimų pagalbos akcija nepritekliuje gyvenančioms šeimoms. Jau šį trečiadienį 17.25 val. LNK laidoje „Yra, kaip yra“ per LNK televiziją kviečiame žiūrėti, kaip Lietuvos žmonės prisidėjo kurdami geresnį vaikų gyvenimą.

 

yky_sos

 

Danguolės šeimos istorija tapo akcijos istorija

 

Apie tai, kaip gyvena Danguolės šeima, dabar žino visa Lietuva. O tokios šeimos gyvena visai greta mūsų. Danguolė gyvena mažame namelyje toli nuo miesto. Su ja gyvena jos tėvai ir 4 vaikai. Šeima  glaudžiasi name, kuris  išgyveno du karus, yra šaltas ir vos užtenka vietos visiems gyventojams. Čia nėra šilto vandens, pasišviesti galima vos viena lempute, dėl senų langų ir sugriuvusios krosnies žiemos vakarais šiame būste yra labai šalta ir niūriu. O iki artimiausios stotelės ar parduotuvės šeima keliauti tenka daugiau nei 3 kilometrus.

 

8-erių Gabija, 6-erių Gerda ir 10  mėn. Evelina yra labai gražios ir linksmos mergaitės. Gabija jau turi ne vieną pagyrimą iš mokyklos, o didžiausia jos svajonė – tapti sportininke. Mokykla mergaitei yra ir pramoga, nes tai vienintelis užsiėmimas, kurį šeima gali suteikti vaikams už namų aplinkos. Paklausta, ko norėtų Kalėdoms, Gabija pasako: „Vieno žaisliuko, bet jei turėčiau pinigų, nupirkčiau mamai naujus gražius batus“. Mergaičių norai yra labai kuklūs ir tik ilgai pakalbėjus Gabija atsiveria, kad turi tokia vieną svajonę, kuri gyvena jos širdelėje. Tai – dviaukštė lova. Vos kelių kvadratų kambarėlyje tokia lova leistų abiem sesėms miegoti atskirai ir pailsėti, ypač Gabijai, kuriai neramus jaunesnės sesers miegas jau tapo nuolatine neišsimiegojimo priežastimi.

 

SOS vaikų kaimai padeda 229 rizikoje gyvenantiems vaikams

 

yky_sos

 

Danguolės šeima yra viena iš daugelio, kuriai reikia pagalbos. SOS vaikų kaimai dabar padeda 229 vaikams, augantiems panašiose nepriteklių išgyvenančiose šeimose,  ir teikia joms psichologinę pagalbą, paramą daiktais, maistu, padeda išspręsti iškilusias bėdas.

 

„Labai svarbu pamatyti, ko iš tikrųjų reikia šeimai, kaip jai padėti, kad vaikai augtų kitokioje aplinkoje. Taip pat svarbu padėti tėvams, kad jie vaikus mokytų siekti tikslų, suvoktų, kaip tinkamai ugdyti atžalas“, – kalbėjo SOS vaikų kaimų direktorė Liudovika Pakalkaitė Ir pastebi, kad skurdas yra tarsi užburtas ratas – nepritekliuje gyvena kartų kartos.

 

„Pasikalbėjus su varge gyvenančia šeima paaiškėja, kad taip gyveno tėvai, seneliai. Tokią patirtį jie perduoda savo vaikams ir anūkams. Tai tarsi užburtas ratas, iš kurio išeiti pačioms šeimoms stinga kartais paprasto žinojimo, kad gali būti kitaip. Mūsų pagalba padeda tokioms šeimoms atsitiesti, rasti išeitis iš labai sudėtingų situacijų ir taip išsaugoti savo vaikus šeimoje. Tai yra svarbiausia.“, – sakė L. Pakalkaitė.

 

Kaip mes visi padėjome?

 

yky_sos

 

Danguolės šeima prieš šias Kalėdas sulaukė palaikymo. Didžiausia dovana jos namams buvo nauji plastikiniai langai, kurie suteiks šilumos ir jaukumo. Dvi mergaitės jau turi atskiras lovas ir nuo šiol nebereikės miegoti vienoje. Mama taip pat gavo naują lovą, kurioje galės geriau pailsėti. Šias šventes šeima sutiks prie gausesnio nei anksčiau stalo, vaikai – vilkėdami naujais drabužiais, nešini žaislais. Išsipildė ir nebylios vaikų svajonės.

 

SOS vaikų kaimai padėjo ir dar kelioms Varėnos rajone gyvenančioms šeimoms: jų namuose pakeisti langai, nupirktos naujos lovos, rašomasis stalas, čiužiniai, nauji rūbai. Vienos šeimos būste padarytas remontas: sutvarkytos sienos, atnaujintos lubos, pakeistas virtuvinis stalas ir kėdės.

 

Taip pat per šias Kalėdas paramos sulauks visi SOS vaikų kaimų globojami vaikai. Visų namus aplankys Kalėdų Senelis. Kalėdų Senelis šiais metais aplankys ir visus 200 SOS vaikų kaimuose gyvenančius vaikus. Dėkojame visiems geriems žmonėms, kurie aukojo skambindami trumpuoju numeriu 1471. Ir toliau galite padėti šeimoms, kurioms reikia mūsų pagalbos gyventi šilčiau, jaukiau, saugiau.

 

Skambindami numeriu 1471 tiesiogiai padėsite vaikams. Skambučio kaina 2 eurai.