Namų ruoša užsiimantys vyrai daugelį moterų seksualiai jaudina. Jos jaučiasi labiau pailsėjusios ir nusiteikusios romantiškiems nuotykiams. Be to, daugelis moterų naudoja savo kerus, kad sugundžiusios vyrą galėtų paprašyti, pavyzdžiui, naujų batelių… Tačiau ar teisinga, seksą naudoti kaip prekę?

 

"seksas"

Jeigu paklausytumėte savęs iš šalies, gali būti, kad išgirstumėte, kad seksą naudojate kaip prekę mainais į kažką. Prisipažinkite, ar niekada nepagautumėte savęs sakant: „Jis gali nė nesitikėti ko nors iš manęs, kol nepabaigs to namų projekto“ arba „Jeigu jis sutvarkys kriauklę virtuvėje, tai vakare galbūt pamaloninsiu oraliniu seksu“ ir pan. Kodėl daugelis moterų su savo vyrais pradeda elgtis kaip su vaikais, kuriems ką nors draudžia arba leidžia? Juk visų pirma jie nėra vaikai, o vyrai, kurie tapo jų gyvenimo partneriais arba sutuoktiniais.

 

Ar galima manipuliuoti seksu? Ypač tarp vyresnio amžiaus žmonių vis dar paplitęs tikėjimas, kad kas kontroliuoja seksą, tas turi valdžią šeimoje. Šiandien, psichologų nuomone, susilaikymas nuo sekso neturėtų būti naudojamas kaip bausmė, o seksas – kaip prizas.

 

Seksas – tai vienas iš svarbiausių būdų, kaip pora parodo save meilę vienas kitam. Tai stipri abipusė patirtis santykiuose su įsipareigojimais. Vis dėlto ne taip retai pasitaiko, kad seksas naudojamas kaip priemonė kontroliuoti sekso trokštančio asmens elgesį. Ar tikrai toks intymus meilės aktas turėtų būti naudojamas savanaudiškiems tikslams siekti?

 

Susilaikymas nuo sekso siunčia blogą signalą. Monogaminiuose santykiuose žmonės turi tik vieną lytinį partnerį, kuriam gali rodyti švelnius jausmus ir aistrą. Susilaikant nuo sekso neretai siunčiamas signalas partneriui, kad galbūt reikėtų paieškoti kito žmogaus, su kuriuo būtų galima pasimėgauti lovos malonumais. Poros naudoja seksualinius santykius kaip būdą susijungti taip, kaip nesusijungiama su kitais. Todėl santykiuose su įsipareigojimais seksas turėtų tapti šventu dalyku. Daugelis porų susiduria su libido skirtumais ir tai yra normalu, priešingai nei atsisakyti sekso dėlto, kad norisi jį nubausti. Jeigu iš tikrųjų nesinori sekso, geriau tiesiai šviesiai taip ir pasakyti. Nereikia nei versti savęs mylėtis, kai to nesinori, nei naudoti seksą kaip ginklą.

 

Seksas kaip apdovanojimas ar kaip auka? Kai pora pradeda seksu atsilyginti už tam tikras paslaugas, tai nustoja būti meilės aktu ir tampa šaltu sandoriu. Seksas tampa nebe abipusė magiška patirtis, o vienpusis malonumas. Seksas turėtų reikšti daugiau negu lytiniai santykiai, ypač monogaminiuose santykiuose. Kai seksas duodamas kaip apdovanojimas, jame lieka mažiau aistros ir dalijimosi. Seksas tampa mechaniniu aktu, kaip patenkinti gerai besielgiantį partnerį. Klausimas, ar tikrai norite, kad jūsų intymus gyvenimas būtų būtent toks? Nors vaikams ir suteikiame tam tikrų leidimų, jei jie atlieka pareigas, o augintiniams duodame apdovanojimą, kai jie gerai elgiasi, tačiau taip nereikėtų elgtis su savo partneriu. Kai seksas pradedamas naudoti kaip apdovanojimas, santykiai vis labiau pradeda priminti į valdovo ir vergo.

 

Santykiuose, kur seksas naudojamas kaip apdovanojimas už atliktus darbus, intymių santykių būna mažiau. Prieš keletą metų leidinyje „American Sociological Review“ pasirodė tyrimas, kuriame skelbiama, kad erotiškiausias dalykas, kurį vyras gali padaryti moteriai – tai… suplauti indus. Tačiau išanalizavę virš 7000 porų tyrėjai paskelbė, kad santykiuose, kuriuose vyrai labiau prisideda prie namų ruošos, sekso nebūna daugiau. Iš tiesų daugiau ir dažniau romantikos ir aistros miegamajame būna tada, kai vyras užsiima vyriškais dalykais, o moterys – moteriškais. Nėra jokių duomenų apie tai, kad naudojant seksą kaip manipuliavimo priemonę, pagerėja intymus gyvenimas. Tiesa yra ta, kad moterų aistrą uždega vyrai, kurie pasiruošę padėti, o vyrų – moterys, kurios yra moteriškos. Tokiuose santykiuose sekso būna dažniau ir jis būna kur kas geresnis. Geru seksualiniu gyvenimo galinčios pasigirsti poros tikrai nepasakys, kad seksą naudoja kaip prekę.

 

Labiau įsigilinus paaiškėja, kad dažniausiai moterys pradeda manipuliuoti seksu, kai ant savo pečių užsikrauna per daug darbų ir atsakomybės. Jos paprasčiausiai pavydi, kai antroji pusė sėdi ant sofos ir žiūri televizorių, o jos zuja virtuvėje ir kituose kambariuose. Reikėtų pasiskirstyti pareigomis, kad laiko sau galėtų skirti ir moteris. Pavyzdžiui, kai vyras ruošia vakarienę, moteris gali atsipalaiduoti šiltoje vonioje su putomis.

 

Būtina atsiminti vienintelį dalyką: jeigu manipuliuojate seksu, nedarykite to per dažnai. Ilgainiui tai gali pakenkti poros santykiams, intymumui ir pasitikėjimui vienas kitu.