Prieš keletą savaičių atliktos apklausos rezultatai apie kalėdines dovanas nustebino – tarp geidžiamiausių dovanų dominuoja išmanaus laisvalaikio prekės tokios kaip išmaniosios apyrankės, dronai, virtualios realybės akiniai. Tad galima drąsiai teigti, kad keičiasi kalėdinių dovanų tendencijos, labiau vertinami praktiški daiktai nei žvakidės ar statulėlės. Skaitykite toliau ir sužinokite, ko iš tikrųjų Kalėdoms nori jūsų draugai ir artimieji. Papasakosime plačiau apie „ACME Europe“ atliktą tyrimą ir pateiksime geidžiamiausių dovanų TOP sąrašą.

 

Apklausos rezultatai - ko zmones nori Kaledoms

 

Pirmoji vieta – dėmesys sveikatai

 

Apklausoje dalyvavo beveik 4 000 žmonių, kurie geidžiamiausia dovana išrinko išmaniąsias apyrankes. Jų norėtų net ketvirtadalis respondentų – 24,4 proc. Apklausoje buvo galima rinktis iš kelių skirtingų apyrankių modelių, balsuota panašiai – žmonės nori apyrankių tiek su daugiau funkcijų, tokių kaip pulsometras, tiek paprastesnių modelių, kurie tiesiog skaičiuos žingsnius, rodys sudegintas kalorijas. Tad pagal jūsų draugo, mamos ar sesės poreikius reiktų rinktis ir apyrankės funkcijas.

 

„Jeigu žmogus, kuriam dovanosite apyrankę aktyviai sportuoja, pulsometras, stebintis širdies veiklą, būtinas. Jeigu jis ar ji užsiima keliomis skirtingomis sporto šakomis, praverstų ir įvairaus sporto funkcija, t. y. galima pasirinkti norimą sporto šaką ir atitinkamai stebėti rezultatus. Juk skirtingai deginamos kalorijos bėgant, einant, plaukiant ar žaidžiant badmintoną.“ – pasakoja tyrimą vykdžiusios įmonės Pardavimų ir marketingo skyriaus vadovas Arnoldas Saldys. „Kasdieniam aktyvumui stebėti užtenka ir paprastesnės apyrankės, kuri tiesiog rodys nueitą atstumą, sudegintas kalorijas, informuos apie įeinančius skambučius. Jų kaina – prieinama daugeliui, įsigyti galima tiek įprastose parduotuvėse, tiek internetu. Na, o daugiafunkcinės išmaniosios apyrankės šiek tiek brangesnės, pavyzdžiui, ką tik mūsų asortimente atsiradusi ACME ACT303 Išmanioji apyrankė su pulsometru kainuos apie 70 eurų.“ – pasakoja specialistas.

 

Geidziamiausiu dovanu TOP20 Bluetooth kolonele (Small)

 

Dovanos aktyviam laisvalaikiui

 

Antroje ir trečioje geidžiamiausių dovanų apklausos vietose atsidūrė veiksmo kameros ir dronai – atitinkamai jų norėjo 17 proc. ir 16 proc. apklaustųjų. Veiksmo kameros puiki dovana mėgstantiems keliauti, aktyviai leisti laisvalaikį: slidinėti, nardyti, buriuoti, šokinėti parašiutu ir panašiai. Lyginant su įprastomis kameromis, veiksmo kameros nedidelės, yra lengvai pritvirtinamos prie įvairių paviršių, jų konstrukcija tvirta, o su vandeniui atspariu dėklu, jas galima nardinti iki 30 metrų gylio. „Priklausomai nuo to, kokį laisvalaikį mėgsta jūsų dovanos gavėjas, reiktų rinktis kameros vidinius parametrus. Pavyzdžiui, jeigu veiksmo kamerą dovanosite draugui, kuris mėgsta slidinėti, pagrindinis parametras, į kurį reiktų kreipti dėmesį, yra kadrai per sekundę – rekomenduojama bent 60 fps. O jeigu jis mėgsta nardyti, būtina 4K kokybė, kad vaizdas po vandeniu išliktų ryškus ir kokybiškas.“ – pasakoja A. Saldys.

 

Kalbant apie dronus, geidžiamiausi yra turintys GPS. Būtent dėl šios specifikacijos juos itin lengva valdyti, dronai stabilūs, išsilaiko ore, pametus iš akiračio grįžta į pakilimo vietą. Taip pat nemažo susidomėjimo tarp apklausos dalyvių sulaukė ir itin tvirti, smūgiams atsparūs „nesunaikinami“ dronai. Jie taip pat puikiai tinka pradedantiesiems, nes dronams nukritus, atsitrenkus į sieną ar susilietus su vandeniu nieko nenutiks. Rinkoje dronų kaina svyruoja nuo keliasdešimt eurų iki kelių šimtų ar net tūkstančių atitinkamai nuo atliekamų funkcijų. Gera žinia, kad minėtieji ir geidžiami dronai labiau skirti mėgėjams, tad ir jų kaina tikrai prieinama – nuo 50 eurų.

 

Geidziamiausiu dovanu TOP20 dronas (Small)

 

Žvejybiniai mazgai tik ant kabliuko – laikas belaidėms garso technologijoms

 

Tarp geidžiamiausų dovanų ir belaidžio garso technologijos. Apklausos dalyviai kaip vienas iš geriausių dovanų išrinko „Bluetooth“ ausines ir garso kolonėles. Belaidės ausinės yra puiki dovana introvertams, kurie muzika mieliau mėgaujasi vieni; sportininkams, nes gera muzika puiki motyvacija; daug keliaujantiems žmonėms. Tuo tarpu belaidė garso kolonėlė priešingai – idealus variantas ekstrovertams, kurie savo muzika nori dalintis su aplinkiniais. Garso kolonėlė taip pat puikiai tinka žmonėms, kurie ką tik atsikraustė į naujus namus ir kol kas neturi garso aparatūros.

 

Geidžiamiausia kaledine dovana - ismanioji apyranke (Small)

 

Virtuali realybė ir žaidimai – suaugusiems mažiems vaikams

 

Galiausiai, viena taip pat itin geidžiamų dovanų yra virtualios realybės akiniai. Dažnai manoma, kad su jais galima žiūrėti tik 360° vaizdo įrašus. Tačiau pasirinkus akinius su valdymo pulteliu, drąsiai galėsite žaisti įvairius 360° ir 3D žaidimus, pasinerti į virtualų pasaulį ir jį valdyti. Ši dovana puikiai tinka naujausių technologijų „geek‘ams“ ir žaidimų mėgėjams.

 

Taigi, peržvelgę geidžiamiausių dovanų TOP sąrašą matote, kad žvakidžių ir statulėlių ten nėra, kvepalais ir smilkalais nekvepia, higienos rinkiniai taip pat nesimėto. Tad užuot pirkę banalokas kalėdines dovanas, rinkitės tai, ką iš tikrųjų norisi rasti po kalėdine eglute. Juk dovanoti paprasta, kai jau žinote, ko nori jūsų artimieji.