Vasara yra, ko gero, laukiamiausias metų laikas Lietuvoje, kai yra daug laiko nieko neveikti ir ilsėtis. Tačiau ilgai nieko neveikiant, gali pasidaryti nuobodu. Štai kelios idėjos, kurios padės prasmingai praleisti visą šiltąjį sezoną!

 

vasara

9 idėjos, kaip prasmingai praleisti vasarą:

 
  • Palikti virtualų pasaulį ir leisti laiką su draugais realiame gyvenime. Šiandien didžiąją laisvalaikio dalį žmonės praleidžia naršydami internete, žaisdami kompiuterinius žaidimus, žiūrėdami televizijos laidas, filmus ir serialus. Kai kurie žmonės nepaleidžia iš rankų išmaniųjų telefonų net keliaudami. Tačiau, kad vasara būtų iš tiesų prasminga, reikėtų išjungti kompiuterį, telefoną ir patirti gyvenimą be interneto. Reikėtų susitikti su draugais realiame gyvenime, o ne virtualiame ir kartu prasmingai leisti laiką, o ne sėdėti, prilipus prie ekranų.
 
  • Su šeima ir draugais surengti iškylą. Patarimas surengti iškylą gali atrodyti atgyvenęs, bet tai vis dar yra smagi veikla vasarai. Pirmiausiai reikėtų suplanuoti ir paruošti maistą ir gėrimus iškylai. Po to rasti nuošalią vietą toliau nuo miesto triukšmo, pakviesti draugus arba šeimos narius kartu paiškylauti. Tokios iškylos – tai puikus metas prisiminti, ką kartu teko išgyventi ir atsipalaiduoti su brangiais žmonėmis.
 
  • Daugiau praleisti laiko gamtoje. Vasarą reikėtų apsilankyti kai kuriuose gamtos kampeliuose, kad pamatytumėte, kokia graži yra mūsų Žemė. Tik vasarą galima miegoti po žvaigždėmis. Šiuo metu galima lankytis prie ežerų, upių, jūros. Galima leistis į ilgus žygis, kopti į kalnus, važinėti dviračiu, plaukioti. Kitais metų laikais žmonės neretai vaikšto per mažai, todėl labai verta bent jau vasarą laiką leisti fiziškai aktyviau.
 
  • Išdrįsti padaryti tai, ko niekada nedarėte. Jaunystėje vasaros buvo laikas išdrįsti išbandyti naujus dalykus. Tačiau suaugę žmonės dažnai pamiršta, kad ir jiems reikėtų bent retsykiais bandyti atrasti naujus dalykus, neužsisėdėti vienoje vietoje. Kuo žmogus vyresnis, tuo labiau jis bijo rizikuoti, bet dėlto daug praranda. Reikėtų nustoti bijoti ir pagaliau ryžtis išbandyti tai, apie ką visada svajojote (šuolį su parašiutu, sklandymą danguje, banglenčių sportą).
 
  • Užsiimti sodininkyste. Darbai sode gali būti labai smagi patirtis. Sode ir darže galima užsiauginti gėlių, daržovių, vaisių, žalumynų, žolelių ir prieskonių. Darbai sode didina fizinį aktyvumą, todėl ilgainiui pagerėja sveikata. Be to, nuostabu stebėti, kaip iš mažos sėklytės išauga augalas ir subrandina vaisius…
 
  • Kasdien mankštintis. Vasara yra geriausias laikas pakoreguoti kūno linijas. Žmonės neretai planuoja lieknėti šiuo metu, nes vasara – tai poilsio ir laiko sau metas. Pradėjus sportuoti nieko nelaukiant, netrukus bus galima džiaugti puikiais rezultatais.
 
  • Suplanuoti ilgas atostogas arba vakarėlį. Kasdienis gyvenimas gali kelti stresą, todėl kartais viskas, ko reikia tai ilgų atostogų arba smagaus vakarėlio. Per atostogas galima veikti tai, ko nori širdis, o į vakarėlį lauke sukviesti pačius artimiausius ir mylimiausius žmones.
 
  • Stebėti fejerverkų šou vasarą. Minint karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną (liepos 6 d.) paprastai vasaros dangų nušviečia įspūdingi fejerverkai. Vasarą taip pat vyksta daug įdomių renginių, festivalių, koncertų, kurių nereikėtų praleisti.
 
  • Savanoriauti. Niekada nevėlu padėti kitiems. Savanorystės vietos toli ieškoti nereikia. Galbūt reikia pagalbos kaimynystėje gyvenančiam senoliui? Galbūt būtų galima surinkti šiukšles iš parkų, miškų?