Tūkstančius metų alavijai garsėja nepaprastomis gydančiomis savybėmis. 99 % alavijo sudaro vanduo, o likusią dalį – labai naudingos mūsų sveikatai ir grožiui medžiagos. Dauguma žmonių tikriausiai yra girdėję, kad alavijas puikia tinka gydyti nudegimams nuo saulės, bet tai tik vienas iš begalės jų panaudojimo būdų. Mokslininkai netgi mano, kad šį augalą savo kasdienėje grožio rutinoje naudojo gražioji senovės Egipto faraonė Kleopatra.

 

alavijas

9 geri patarimai, kaip naudoti alaviją:

 
  • Gydo pjautines ir kitokias odos žaizdas. Nuo seno alavijai garsėja savo unikaliomis savybėmis gydyti įvairius odos pažeidimus, pavyzdžiui, pjautines odos žaizdas. Jis skatina naujų odos ir audinių ląstelių augimą ir pagreitina odos audinių regeneraciją. Naudoti paprasta: alavijo lapą perpjauti per pusę, išilgai. Pjautine puse uždėti ant žaizdos.
 
  • Malšina nudegimus. Alavijo gelis gydyti nesunkiems nudegimams naudojamas daugybę amžių. Jis turi tokį patį vėsinamąjį poveikį kaip mentolis, mažina uždegimą ir suaktyvina odos bei audinių regeneraciją. Naudoti taip: nuo alavijo lapų nupjauti visus spygliukus, lapus perpjauti išilgai, su peiliu išimti skaidrų gelį ir alavijų vidaus ir jį tepti tiesiai ant nudegusios odos vietų.
 
  • Padeda nuo vabzdžių įgėlimų. Sukandus vabzdžiams niežti odą, ji patinsta arba sudirgsta dėl vabzdžių seilių, kuriose gali būti daug skirtingų toksinų ir alergenų. Alavijo gelis turi vėsinantį poveikį, todėl mažina skausmą, niežulį ir uždegimą. Naudoti taip: alavijo lapą perpjauti išilgai ir patepti skaidriu geliu vabzdžių sugeltas vietas.
 
  • Gydo nušalimą. Alavijai gali būti naudojami gydyti nestiprų odos nušalimą ir sumažinti odos pažeidimus dėl šalčio. Šiuose augaluose yra daug vitamino E, kuris yra neprilygstamas, kalbant apie odos atsinaujinimą. Kita vertus, reikėtų atsiminti, kad nušalimas yra labai rimta medicininė būklė, todėl įtarus, kad galite būti nušalę, reikėtų kreiptis į gydytoją. Naudoti alaviją taip: lapus perpjauti išilgai, nulupti geltoną sluoksnį už žievelės ir tepti gelį tiesiai ant pažeistos odos vietos.
 
  • Šveičia odą. Alavijų šveitiklis padeda atjauninti odą. Šveitiklis šalina negyvas odos ląsteles ir yra toks švelnus, kad tinka net jautriai odai. Parduotuvėse galima įsigyti daug šveitiklių su alavijais, bet galima tokį pasigaminti ir patiems namuose. Jį gaminti taip: sumaišyti 2 šaukštus alavijo gelio su 2 šaukštais ekologiško rudojo cukraus, šaukšteliu citrinų sulčių. Šveitiklį užtepti ant odos, švelniai pamasažuoti ir nuplauti.
 
  • Neleidžia susidaryti spuogams ir gydo aknę. Alavijas garsėja odos ląstelių atnaujinimu, priešgrybeliniu ir antibakteriniu poveikiu, todėl jis labai veiksmingai naikina spuogus, gydo aknę ir rožinę. Be to, jis padeda naikinti dėmeles, net randus, likusius po spuogų. Naudoti taip: alavijo lapą perpjauti išilgai ir patepti skaidriu geliu pažeistas vietas.
 
  • Drėkina odą. Alavijas yra puikus drėkiklis, ypač sausai ir jautriai odai, nes labai greitai susigeria ir drėkina, nekimšdamas porų. Naudoti taip: lapus perpjauti išilgai, išskobti 2 šaukštelius skaidraus gelio, sumaišyti su 2 – 3 šaukštais kokosų aliejaus ir tepti odą.
 
  • Gali būti naudojamas kaip kūno šveitiklis. Alavijas turi stiprų antibakterinį ir priešuždegiminį poveikį, todėl tinka naudoti kaip švelnus kūno prausiklis. Alavijas ir vitaminas E atnaujina odos ląsteles, o jame esantys eteriniai aliejai padaro odą švelnią ir glotnią. Naudoti taip: lapus perpjauti išilgai, išskobti apie 60 ml skaidraus gelio, sumaišyti su 180 ml skysto muilo, įdėti šaukštelį vitamino E ir porą lašų mėgstamiausio eterinio aliejaus (levandų, snapučių, citrinžolių ar ramunėlių). Visi šie aliejai yra labai naudingi odai.
 
  • Gerina plaukų ir galvos odos būklę. Alavijų gelis gali padėti nuo plaukų slinkimo. Jame yra fermentų, kurie regeneruoja negyvas galvos odos ląsteles ir skatina naujų plaukų augimą. Naudoti taip: lapus perpjauti išilgai, išskobti 2 šaukštelius skaidraus gelio, sumaišyti su 2 – 3 šaukštais kokosų aliejaus, įdėti 1 – 2 šaukštelius medaus, šia mase patepti plaukus ir galvos odą ir palikti 40 min. Tada ištrinkti plaukus kaip įprastai.