Lūpos yra skirtos ne tik bučiniams. Jos gali atskleisti daug vertingos informacijos apie viso kūno sveikatą, o fenotipologai sako, kad iš lūpų galima nuspėti žmogaus charakterį. Štai keletas dalykų apie lūpas, kurių tikriausiai nežinojote!

 

lupos

9 dalykai, kuriuos išduoda lūpos:

 
  • Patinusios lūpos. Rodiklis, kad suprastėjo sveikata. Kartais patinusios lūpos gali būti dėl Krono ligos, sukeliančios tinimą žarnyne, tačiau gali sukelti uždegimą bet kur esančiuose kūne limfmazgiuose . Taip pat ištinusios lūpos gali rodyti jautrumą tam tikriems maisto produktams.
 
  • Suskilinėję lūpų kampučiai. Sutrūkinę lūpų kampučiai, mediciniškai vadinami anguliniu cheilitu, kartais kyla dėl anemijos, kuomet yra geležies trūkumas kraujyje arba dėl B grupės vitaminų trūkumo. Įtrūkimai lūpose taip pat gali įspėti apie diabetą, nes dėl aukštos gliukozės koncentracijos kraujyje, atsiranda palanki terpė daugintis mieliagrybiams, sukeliantiems pienligę. Mielių infekcija puola ploniausią ir pažeidžiamiausią odą, kokia yra lūpų kampučiuose.
 
  • Degančios lūpos. Gal sunku patikėti, bet tai gali būti depresijos simptomas. Smegenyse yra didelis kiekis sensorinių dirgiklių, kurie ilgainiui gali pasidaryti per daug jautrūs, kada yra psichologinis disbalansas.
 
  • Suskirdusios lūpos. Nuolat skausmingos, suskilinėjusios lūpos gali išduoti alergiją. Dėl alergijos lūpos gali šiek tiek patinti ir pradėti skilinėti ir luptis. Alergiją gali sukelti beveik bet kas: nuo odontologų pirštinių iki lūpų dažų ir žemės riešutų. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į naudojamų kosmetikos priemonių sudėtį ir atlikti tyrimus dėl alergijos.
 
  • Raudona aureolė aplink lūpas. Tai gali būti alergijos simptomas, kilęs dėl per dažno gazuotų gėrimų vartojimo. Gydytojai kartais sulaukia pacientų, besiskundžiančių alergija, kurią sukėlė benzoinė rūgštis, randama gazuotuose gėrimuose ir kai kuriose dantų pastose. Greičiausiai alergija kilo, nes šie produktai ilgą laiką buvo vartojami labai dideliais kiekiais.
 
  • Pleiskanojančios, tarsi plutele apsitraukusios lūpos. Tai dažniausiai yra egzemos, prasidėjusios dėl įpročio apsilaižyti, kandžioti lūpas, simptomas. Lūpų odoje yra mažiau riebalinių liaukų negu kitose odos vietose, todėl jos greičiau išsausėja. Kai vaikai ar suaugusieji dažnai laižo lūpas, jie panaikina net ir tą nedidelį natūralių riebalų kiekį, kuris yra, todėl lūpos ir oda aplink jas tampa labai sausa ir imli infekcijoms. Rekomenduojama šias vietas tepti vazelinu arba taukmedžių sviestu, jei norite natūralios alternatyvos, kol oda sugis ir pasistengti atsikratyti blogo įpročio apsilaižyti lūpas.
 
  • Pūslelinė. Pūslelių atsiranda, kai suaktyvinamas herpeso virusas. Kartą užsikrėtus, virusas organizme lieka visam gyvenimui, o dažnai pasikartojanti lūpų pūslelinė rodo, kad žmogaus imuninė sistema yra labai nusilpusi. Taip pat pūslelių gali atsirasti dėl prastos mitybos. Jeigu pūslelinė nepraeina per 15 dienų, būtina pasitarti su gydytoju. Šiuo atveju gali būti ir kas nors rimčiau…
 
  • Blyškios lūpos. Širdies ligos ir sutrikimai, plaučių problemos gali sutrikdyti deguonies pernešimą kraujyje, o kada deguonies lygis nukrinta, lūpos įgauna melsvą atspalvį, o ne sveiką, rožinį. Be to, blyškios lūpos gali būti šalutinis mažakraujystės poveikis.
 
  • Siauros ir putlios lūpos. Manoma, kad siauros lūpos būdingos asketiškiems, griežtiems ir santūriems žmonėms, o putlios – geidulingiems, malonumų ieškotojams.