Kavos pertraukėlės – tai vienos maloniausių dienos akimirkų, kai galima trumpam atsipūsti, pabendrauti ar užsiimti širdžiai malonia veikla. Kavos gėrimas – ritualas, kuris atpalaiduoja ir tarsi pakrauna nauja energija. Šiaurės šalyje tokios kavos gėrimo pertraukėlės vadinamos sunkiai išverčiamu žodžiu iš švedų kalbos „Fika“, neturinčio atitikmens lietuvių kalboje. Kopenhagos universiteto tyrėjai teigia, kad kavos pertraukų spontaniškumas – tai unikali galimybė darbuotojams. Labai svarbu, kad darbdaviai leistų darbuotojams pasidaryti kavos pertraukėles, tačiau jie nebūtinai turėtų nurodyti, kada tiksliai darbuotojai gali išgerti puodelį kavos.

 

8 priežastys, kodėl turėtumėte pasidaryti kavos pertraukėlę:

 

kava

  • Jums reikia pasikalbėti. Praleidus ištisas 9 valandas prie kompiuterio, norisi pasikalbėti su kuo nors, kas nėra operacinė sistema. Darbe svarbu daryti kavos pertraukėles, per kurias būtų galima pabendrauti su kolegomis ir pailsinti protą.

 

  • Jums reikia sumažinti įtampą, stresą. Patyrus didelį stresą arba, kai darbe tvyro didelė įtampa, kavos pertraukėlė gali padėti atsigauti. Kofeinas, kurio yra kavoje, padeda pasijusti geriau ir žvaliau.

 

  • Gali būti sveika jūsų kojoms. Sėdėti visą dieną net pačioje patogiausioje biuro kėdėje nėra gerai nei jūsų kojoms, nei sveikatai apskritai. Todėl pertraukėlės, kurių metu einama įsipilti kavos iš aparato arba iki artimiausios kavinės, kurioje parduodama kava išsinešimui, šiek tiek pamankština kojas. Tai labai svarbu.

 

  • Padeda atsikratyti mieguistumo. Keltis anksti rytą gali būti labai sunku. Ypač tai aktualu pirmadieniais. Jeigu savaitgalį po sočių pietų prigulsite popietės miego, pirmadienio rytą būsite priversti pasidaryti kavos pertraukėlę. Tai dar viena priežastis, kodėl reikėtų pasidaryti kavos pertraukėlę darbe.

 

  • Tai puiki proga pabendrauti su draugais. Kavos pertraukėlė darbe – tai puiki proga susisiekti ir pabendrauti su senais draugais ar kolegomis. Per šią pertraukėlę galima dalytis idėjomis, mintimis, skleisti pozityvumą ir stiprinti tarpusavio ryšį.

 

  • Gali padėti praplėsti akiratį. Gal neįtikėtina, bet tai dar viena svari priežastis, kodėl reikėtų daryti kavos pertraukėles darbe! Jeigu komandoje yra kokių nesklandumų – kavos pertraukėlės tai išsiaiškinti ir nuspręsti, kaip dirbti produktyviau.

 

  • Padeda pasijusti žvalesniems. Kofeinas suteikia lengvumo pojūtį. Po kavos pertraukėlės vėl galima kibti į darbus ir tada atrodys, kad viskas ranka pasiekiama. Jeigu tenka dirbti naktimis – vienas kitas kavos puodelis gali padėti išlikti žvaliems ir darbingiems.

 

  • Kavos pertraukėlės išsklaido nuobodulį. Žmogaus smegenys nebuvo sukurtos tokioms apkrovoms, kokių iš darbuotojų reikalauja darbdaviai. Mūsų smegenys išlieka visada budrios, nes jos evoliucionavo taip, kad pastebėtų net menkiausius pokyčius ir padėti išgyventi. O sukoncentruoti dėmesį į vieną dalyką ilgam, deja, neevoliucionavo. Bent jau kol kas. Todėl labai svarbu dirbant nepamiršti pertraukėlių. Jos užtikrina produktyvumą.

 

Kavos pertraukėlės padeda iš naujo įvertinti savo tikslus. Pertraukėlės leidžia atsitraukti nuo darbų, todėl grįžus galima į juos pažiūrėti nauju žvilgsniu. Po pertraukėlių dažniausiai padaromos geriausios įžvalgos. Jei jų nebūtų, ko gero, šiandien neturėtume tiek daug išradimų, be kurių neįsivaizduojame savo gyvenimo. Tad nesijauskite kalti dėl kavos pertraukėlių! Jei jos padeda pakelti nuotaiką ir dirbti produktyviau – jos negali būti blogas dalykas!