Į nestiprų pilvo skausmą paprastai numojama ranka. Susirūpinimas didėja, kuo skausmas kartojasi dažniau, spazmai trunka ilgiau ir kuo jie būna stipresni. Iš pradžių diskomfortą bandoma malšinti natūraliomis žolelių arbatomis (saldžiųjų pankolių vaisių, ramunėlių, pipirmėčių, kmynų ir pan.). Tačiau natūralios priemonės ne visada būna veiksmingos. Jos dažniausiai padeda kaip profilaktinės arba papildomos sveikatą stiprinančios priemonės. Negalima ignoruoti ženklų, kurie išduoda opą.

 

7 ženklai, kurie išduoda opą:

 

opa

  • Skausmas viršutinėje pilvo dalyje. Vienas iš dažniausių opų simptomų yra stiprus skausmas viršutinėje pilvo dalyje. Opų gali atsirasti bet kur viršutiniame virškinamajame trakte. Žmonės dažniausiai galvoja, kad opų gali atsirasti skrandyje ir plonosiose žarnose, kur jaučiamas skausmas. Skausmas paprastai atsiranda tarp krūtinkaulio ir bambos ir gali būti deginantis, diegiantis arba bukas. Nemalonūs pojūčiai gali prasidėti kaip nestiprus skausmas, tačiau ilgainiui skausmas progresuoja ir tampa tuo intensyvesnis, kuo didesnė opa.
 
  • Pykinimas. Dar vienas opos ženklas išdavikas yra pykinimo jausmas. Opos pakeičia cheminę virškinimo skysčių sudėtį skrandyje ir tai gali sukelti nestiprų pykinimo jausmą, ypač rytais. Nors jaučiant skausmą valgyti nesinori, tačiau šį tą sukrimtus gali praeiti pykinimas ir pagerėti savijauta.
 
  • Vėmimas. Kartais opos gali sukelti labai stiprų pykinimą su vėmimu. Tai labai nemalonu, tačiau reikėtų stengtis vengti vartoti ibuprofeną ar aspiriną. Šie nereceptiniai vaistai, skirti skausmui malšinti, gali padidinti opų susidarymo riziką ir gali pabloginti jau esamą opų būklę.
 
  • Apsilankę tualete pastebite kraujo. Kraujas iš virškinamojo trakto gali įspėti apie įvairius sveikatos sutrikimus. Jeigu atsiranda kraujo ir lydi dažnas skausmas viršutinėje pilvo srityje, greičiausiai dėlto kaltos yra opos. Dauguma pacientų pastebi kraują vemdami arba pasituštinę. Kraują išmatose išduoda juoda spalva. Pastebėjus, kad kraujuoja iš virškinamojo trakto, pykina, vemiate, jaučiate skausmą skrandyje arba krūtinės srityje, nedelsdami apsilankykite pas gydytoją. Greičiausiai gydytojas atliks viršutinę endoskopiją ir išsiaiškins diskomforto priežastį. Kraujas išmatose taip pat gali įspėti apie hemorojų arba būti storosios žarnos vėžio simptomu, todėl tikrai verta apsilankyti pas gydytoją, kuris paskirs reikalingus tyrimus ir, jei reikia, gydymą.
 
  • Rėmens griaužimas kas kartą pavalgius. Jeigu dažnai vargina rėmuo, nesvarbu, ką valgote, gali būti, kad nemalonių pojūčių priežastis – opa. Dauguma pacientų, turinčių opą, teigia, kad jaučia labai intensyvų krūtinės skausmą, kuris po valgio dažnai sukelia žagsulį arba raugėjimą. Daugeliu atveju gali padėti nereceptiniai antacidiniai vaistai, padedantys laikinai sumažinti skausmą ir dujų kaupimąsi. Tačiau jeigu rėmens griaužimas kamuoja nuolat, gali būti, kad priežastis slypi kur kas giliau.
 
  • Pilvo pūtimas. Jeigu jaučiate neįprastai stiprų pilvo pūtimą, priežastis gali būti ne tik dujų kaupimasis, bet ir opos. Pilvo pūtimas – tai vienas iš ankstyviausių opos simptomų. Pacientai taip pat skundžiasi skausmu pilvo srityje. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad pilvo pūtimą gali sukelti ir maisto produktai, kurių jūs netoleruojate arba esate alergiški, negeriate pakankamai vandens. Tačiau, jei kyla įtarimas, reikėtų pasitikrinti pas gydytoją.
 
  • Dingęs apetitas. Dauguma žmonių, turinčių opų,skundžiasi prastu apetitu. Mažai valgant ir dažnai vemiant gali nukristi labai daug svorio. Kai kurie žmonėms, turintys opą, valgo normaliai, tačiau jiems vis tiek krenta svoris. Deja, toks svorio kritimas nedžiugina, nes įspėja apie prastą sveikatą.