Kasdien dirbant sėdimą darbą gali būti sunku numesti svorio ar išlaikyti dailias kūno linijas. Vienintelė kūno dalis, kuri nuolat mankštinama – tai tik rankų pirštai, greitai bėgiojantys po kompiuterio klaviatūrą. Tuo labiau, kad dirbant prie kompiuterio, neretai nepastebima, kiek iš tikrųjų suvalgoma nesveikų užkandžių. Kuo didesnę įtampą kelia darbas, tuo didesnė rizika pakliūti į emocinio valgymo pinkles.

 

dietos

7 patarimai, kaip numesti svorio dirbantiems sėdimą darbą:

 
  • Padaryti 30 minučių sportą prioritetu. Kiekvieną dieną savo darbotvarkėje reikėtų rasti 30 minučių sportui. Laiko rasti galima, atsisakius dalykų, kurie nėra naudingi sveikatai, pavyzdžiui, betikslio televizoriaus žiūrėjimo ir naršymo socialiniuose tinkluose. Jeigu nesinori praleisti mėgstamos laidos ar serijos, galima sportuoti ir priešais televizoriaus ekraną.
 
  • Paversti laiptinę savo sporto sale. Visur, kur įmanoma, reikėtų naudotis laiptais, o ne liftu. Kartais užuot 30 minučių sportavę, galite 10 minučių tiesiog lipti laiptais aukštyn ir žemyn tris kartus per dieną.
 
  • Į darbą atsinešti sveikų užkandžių. Darbo stalčiuje pradėti laikyti ne nesveikus ir kaloringus saldainius ir sausainius iš užkandžių ir šaltų gėrimų automatų, bet kažką sveiko: džiovintų vaisių, riešutų, spragėsių be sviesto, arbatos ir pan.
 
  • Išgerti apie 2 l vandens per dieną. Mitybos specialistai fiziškai aktyvioms moterims rekomenduoja per dieną išgerti daugiau negu 2 l vandens. Gerti vandenį reikėtų ir savaitgaliais, o darbo dienomis vandens gurkšnojimas gali sumažinti nuovargį, galvos skausmus, kylančius dėl organizmo dehidratacijos ir net išvengti užkandžiavimo tada, kai iš tikrųjų nesate alkani. Be to, geriant daugiau vandens, dažniau reikės atsistoti nuo kėdės ir nueiti įsipilti geriamojo vandens bei į tualetą. Net ir tai yra šiokia tokia fizinė veikla.
 
  • Užkandžius derinti su baltymais. Kai darbe praalkstama, reikėtų derinti įprastus užkandžius su baltymais (pavyzdžiui, valgyti obuolį arba sausainį su jogurtu). Šios taisyklės rekomenduojama laikytis, nes raumenų statybai reikalingi baltymai ilgiau virškinami negu angliavandeniai ir cukrus. Todėl, suvalgius baltymų, galima išvengti staigių cukraus šuolių kraujyje. Baltymų šaltiniai – tai riešutų sviestas, riešutai, sėklos, vytinta mėsa, kietai virti kiaušiniai, pieno produktai.
 
  • Atsinešti pietus į darbą. Nors pietų pertrauka, per kurią paliekamas darbo stalas, gali padėti sumažinti stresą ir daugiau nužingsniuoti, tačiau valgant ne namie ruoštą maistą, rizikuojama suvartoti per daug kalorijų ir jaustis apsnūdus po pietų. Mitybos specialistai rekomenduoja atsinešti pietus iš namų. Tai, pavyzdžiui, gali būti daržovių troškinys, daržovių salotos, sumuštiniai su rūkyta duona, žuvimi, virta vištiena ar sūriu, košės ir pan.
 
  • Dirbti prie stalo atsistojus. Moksliniai tyrimai rodo, kad galima sudeginti ne tik daugiau nei 9 kalorijas per valandą, dirbant atsistojus, tačiau ir pagerinti sveikatą. Kalbant konkrečiai, tai reikštų sumažinti cukraus lygį kraujyje. Todėl, jeigu reikia kalbėti telefonu, darykite tai ne sėdėdami, o stovėdami ir pan.