Pasišvęsti motinystei, žinoma, kilnus tikslas, tačiau tik tuo užsiimti gali būti nuobodu. Kai kurios moterys yra priverstos derinti motinystę su darbu, nes kitaip neužtektų pinigų būtiniausiems poreikiams. Ką tokiu atveju daryti? Visada galima išbandyti darbą iš namų!

 

"motinystės atostogos"

Mamoms rasti darbą nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiandien yra daug darbų iš namų variantų. Toliau pateikiami keletas jų. Galbūt tarp jų atrasite tai, kas pasirodys labiausiai priimtina.

 

7 patarimai, kaip rasti darbą, per motinystės atostogas:

 

  • Mini vaikų darželis. Geras pasirinkimas toms moterimis, kurios su motinystės džiaugsmais ir rūpesčiais susiduria nebe pirmą kartą. Tinka toms, kurios pasitiki savimi ir žino, ką daryti, kai šalia yra mažų vaikų. Ko reikia? Gyvenamosios erdvės, pedagoginio pašaukimo ir įgūdžių, reikalingų prižiūrėti keletą vaikų vienu metu. Ligoninėje, poliklinikoje ar vaikščiodamos parke su vaikais moterys užmezga pažintis su kitomis mamytėmis. Dalis jų būtų labai patenkintos, jei turėtų bent porą laisvų valandų per dieną ir galėtų pigiau nei pas auklę palikti savo vaikus.

 

  • Siuvimas. Mokate gražiai siūti, megzti ar siuvinėti? Kodėl už tai neužsidirbus šiek tiek pinigų? Tačiau užsiimti rankdarbiais nepakanka, reikia savo paslaugas reklamuoti, pavyzdžiui, internete. Taip pat galima mokyti kitus amato – asmeniškai arba per vaizdo konferencijas pokalbių programose.

 

  • Maisto gaminimas. Mokate ir mėgstate gaminti gardų maistą? Tad kodėl nepradėjus kepti pyragų, tortų, kepsnių, ruošti salotų ir virti sriubų įvairioms šventėms ir nedideliems renginiams? Klientų taip pat galima susirasti internete. Reklamuoti savo paslaugas nuosavoje interneto svetainėje arba socialiniuose tinkluose. Ten įkelti savo skaniausių patiekalų nuotraukas. Beje, tuo galima užsiimti ne vienoms, o suburti bendraminčių virėjų, kepėjų ir konditerių komandą.

 

  • Dispečeris telefonu. Daug organizacijų (internetinės parduotuvės, taksi firmos ir t. t.) ieško dispečerių, kurie galėtų dirbti iš namų, naudodamiesi savo telefonu. Šitas darbas turi tik vieną trūkumą: nuo telefono negalima ilgam atsitraukti.

 

  • Savo specialybės adaptavimas darbui namuose. Ne paslaptis, kad buhalteriai, dizaineriai, dailininkai, vertėjai gali ir toliau sėkmingai dirbti dekretinėse atostogose. Verta pasidomėti savo specialybės perspektyvomis, galbūt ir jūs galite ką nors panašaus daryti namuose!

 

  • Tinklinis marketingas. Šiais laikais pilna bendrovių, ne tik kosmetikos, kurios dirba tinklinio marketingo principu. Darbo principas elementarus: gaunate produktą (maisto papildus, kosmetiką, skalbimo priemones) ir komisinius už pardavimus. Šis darbas tinka komunikabilioms motinoms, kurios turi daug pažįstamų – potencialių pirkėjų.

 

  • Mokslinių darbų rašymas. Neseniai diplomuotos, mokančios dirbti su daugybe skirtingų šaltinių mamytės gali padėti kitiems studentams. Pasiūlius mažesnę kainą nei profesionalūs rašytojai, netrukus atsiras ir klientų. Nebūtinai reikia rašyti mokslinius darbus, galima tiesiog padėti mokiniams pasiruošti egzaminams ir kitiems atsiskaitymams.

 

Ir pabaigai – svarbiausia nepamiršti, kad pagrindinė motinos užduotis yra užauginti ir išauklėti vaiką. Todėl jei pašaliniai darbai pradeda tam trukdyti, visų pirma reikėtų atsisakyti darbų. Be to, nereikia tikėtis, kad dirbant tokius darbus galima uždirbti milijonus. Dažniausiai atlygis už tokius darbus būna nedidelis, bet jis padeda realizuoti save ir galbūt net suprasti, ką iš tikrųjų norėtumėte daryti, kai motinystės atostogos baigsis.