Ar girdėjote posakį, kad akys yra sielos veidrodis? Tai yra tikra tiesa! Gražios, išraiškingos akys yra sėkmingo makiažo pagrindas ir garantas, kad kiti neliks abejingi. Tačiau neskubėkite pas chirurgą atlikti blefaroplastikos (plastinės akių vokų operacijos). Šią užduotį gali atlikti tinkamas makiažas, pabrėžiantis akių formą. Kaip tai padaryti, pasakoja vizažistai.

 

akys

Makiažas gali išryškinti trūkumus, juos paslėpti ir pabrėžti privalumus. Būtina atsakingai žiūrėti į makiažo pasirinkimą ir jo įgyvendinimą, Makiažas tikrai daro stebuklus. Su jo pagalba žmonės gali persikūnyti į visai kitą asmenį. Išraiškingas žvilgsnis sukurs „katės žvilgsnį” ir taps vizitine kortele bet kuriame susitikime. Norint padaryti akių išvaizdą atviresnę ir išraiškingesnę, verta atlikti kelis veiksmus.

 

6 vizažistų triukai, kaip padidinti akis:

 
  • Pasiruošimas. Prieš dažydamosi akis būtinai sudrėkinkite akių vokus. Tada, norint užmaskuoti pamėlusius paakius, geriausia tepti maskuojančią priemonę, lengvai ją įtapšnojant, ant apatinių vokų. Taip pat būtina viršutinį voką padengti akių makiažo pagrindu, kad išsilygintų bendras odos tonas ir ilgiau laikytųsi akių šešėliai. Svarbu pasirinkti tinkamą maskuojančios paakių priemonės atspalvį. Jis turėtų būti šiek tiek šviesesnis negu jūsų odos atspalvis. Verta atkreipti dėmesį į paakius maskuojančias priemones, kuriose yra silikono, kuris užpildo mažas odos raukšleles, kurios sudaro nepageidaujamus šešėlius.
 
  • Antakiai. Antakių formavimas šiuo klausimu atlieka didelį vaidmenį, nes antakiai keičia išvaizdą. Pradėkite formuoti antakius, nubrėždami apatinę antakio liniją ir taškelį akies kamputyje. Nespauskite  pieštuko žemyn: jis turėtų vos liesti odą. Tada per antakių plaukelius perbraukti su šešėlių teptuku, kad suteiktume antakiams tankio ir storio. Nenaudoti per tamsių atspalvių. Užtepę spalvos, po to ją tik šešėliuoti, kad vaizdas atrodytų kuo natūralesnis. Norint labiau pabrėžti antakius, po antakių linija galima patepti šiek tiek švytėjimo suteikiančios pudros.
 
  • Kontūrai. Ne paslaptis, kad balta spalva didina akis. Akių kontūrui pabrėžti rekomenduojama naudoti smėlio spalvos akių pieštuką – jis padės sumažinti akių nuovargį ir atvers akis. Pieštuko nereikėtų stipriai spausti. Tai gali sudirginti akis. Akių kampučiuose galima patepti šiek tiek švytėjimo suteikiančios pudros. Švytėjimo suteikianti makiažo priemonė „pakels” akis ir pabrėš jas tinkamose vietose. Svarbiausia švytėjimo suteikiančios priemonės nepadauginti, kad akių makiažas atrodytų švarus ir neperkrautas.
 
  • Šešėliai. Naudoti rudus arba tamsiai pilkus akių šešėlius ties blakstienų linija. Tai vizualiai sutankins blakstienas. Tai galite padaryti ir su akių kontūro pieštuku. Visą viršutinį voką padenkite šviesiu šešėliu, o prie voko raukšlės pridėkite šiek tiek tamsesnį atspalvį, kad atsirastų šešėlis.
 
  • Blakstienos. Prieš tepant tušą galima naudoti blakstienų rietiklį. Blakstienoms pailginti geriausia naudoti specialiai jas ilginantį tušą. Dieniniam makiažui labiau tiks rudas blakstienų tušas. Blakstienas dažyti kruopščiai nuo šaknų iki galiukų. Jei nepakanka blakstienų apimties, galima naudoti blakstienų kuokštelius arba dirbtines blakstienas. Prieš naudodami dirbtinių blakstienų klijus, išbandykite produktą ant nedidelio odos ploto, kad išvengtumėte alerginės akių ir odos reakcijos.
 
  • Strėlytės. Alternatyvus būdas vizualiai padidinti akis makiažu yra teisingai nubrėžtos strėlytės. Kadangi kiekvieno žmogaus veido struktūra yra individuali, reikia pasirinkti tinkamą rodyklės formą, ilgį ir kryptį. Pagrindiniai patarimai šiuo atveju yra tokie: 1) negalima piešti rodyklės iš apatinio voko vidinio krašto, jei yra tikslas padidinti akis. 2) Linija turi eiti tiesiai palei akies kraštą ir pasiekti akies kampą. 3) Jei norite natūralaus makiažo, išsklaidykite nubrėžtą liniją šešėliais.