Naujausi Australijoje atlikti tyrimai parodė, kad 1 iš 5 gyventojų dainuoja duše ir kai kurie iš jų mano, kad tai daro taipi gerai, kad galėtų laimėti televizijos dainavimo konkurse. Tačiau nėra svarbu, kokie jūsų vokaliniai sugebėjimai, bet dainavimas duše iš tiesų gali padaryti jus laimingu. Taigi, nesivaržykite ir naudokite dušo galvutę kaip mikrofoną!

 

dusas

6 priežastys, kodėl reikėtų pradėti dainuoti duše:

 
  • Mažina kraujo spaudimą. Dainavimas turi raminantį poveikį mūsų organizmui, nes padeda sumažinti kraujo spaudimą. Be to, dainuojant kraujyje mažėja kortizolio – hormono, kuris kelia kraujo spaudimą ir cukraus lygį kraujyje. Aukštas kortizolio lygis gali sukelti uždegimą organizme, stresą, insultą ir II tipo diabetą.
 
  • Stiprina imuninę sistemą. Pasak mokslininkų, dainavimas padeda kovoti su virusais, nes skatina imunoglobulino A, kuris apsaugo mus nuo infekcijų, gamybą. Taigi, dabar, kai žinote, kad atlikdami savo mėgstamiausią dainą, padėsite sau išlikti sveikiems, turite dar vieną priežastį uždainuoti duše!
 
  • Mažina stresą. Kitas tyrimas Švedijoje parodė, kad dainavimas turi raminantį poveikį ir gali sulėtinti širdies ritmą. Jis taip pat skatina organizmą išskirti oksitociną, kuris gali pakelti nuotaiką ir sumažinti nerimą. Oksitocinas garsėja tuo, kad yra cheminė medžiaga, padedanti užmegzti tarpusavio ryšį ir jis išsiskiria tomis akimirkomis, kai užsimezga tarpusavo ryšys su kitais. Dainavimas duše gali padėti sumažinti depresijos ir vienišumo jausmus; gali net suteikti tokį jausmą, koks jus aplanko, kai apkabinate mylimus žmones.
 
  • Mažina skausmą. Mūsų fizinė ir psichologinė sveikata yra susijusi. Mėgstamos dainos atlikimas gali nuraminti ir padėti lengviau iškęsti skausmą ar net jį sumažinti. Dainavimas taip pat sumažina raumenų įtampą ir skatina organizmą išskirti endorfinus, kad panaikintų nemalonius pojūčius.
 
  • Padeda išlikti puikios fizinės formos. Kai dainuojate, naudojate daug savo kaklo ir veido raumenų. Dainuojant dirba raumenys, išsidėstę tarp šonkaulių ir tai yra geriau nei įprasta treniruotė. Kiti pratimai negali pasiekti šių kūno dalių, todėl dainavimas duše gali būti vienas lengviausių ir maloniausių būdų, kaip išlikti puikios fizinės formos.
 
  • Balsas pradeda po to skambėti geriau. Akustika duše idealiai tinka dainavimui. Vonios plytelės nesugeria garso, todėl jūsų balsas skamba aiškiau ir ilgiau. Dušas paparastai gana nedidelė erdvė, todėl suteikia balsui šiek tiek „bosiškumo” ir jis pradeda skambėti giliau, atrodo net stipresnis nei yra iš tikrųjų.
 

O jūs ar dainuojate duše? Pasidalykite savo patirtimi komentaruose!