Žmonės sekso metu kartais miršta, o jei ne, tai rimtai susižeidžia. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrai nepateikia daug informacijos apie tai, kiek žmonių iš tikrųjų patiria sekso traumas. Skirtinguose šaltiniuose pateikiama kitokia statistika, kiek, pavyzdžiui, žmonių dėl sekso patyrė širdies priepuolį. Vieni šaltiniai, kad vien JAV tokių žmonių, daugiausiai vyresnio amžiaus vyrų, yra virš 11 tūkst. Kiti šaltiniai nurodo mažesnius skaičius – nuo kelių dešimčių iki šimtų žmonių per metus. Mokslininkai sudarė sekso rūšis pagal didžiausią traumų tikimybę ir skatina žmones būti atsargesniems ir pagalvoti apie saugumą.

 

seksas

6 pavojingiausios sekso rūšys pasaulyje:

 
  • Oralinis seksas. Tiek felacijos, tiek kunilingo metu netyčinio sužalojimo rizika yra gana didelė. Dar didesnė tikimybė susižeisti, bandant atlikti autofelaciją (dėlto gali net nutiktų rimtų stuburo traumų).
 
  • Sekso žaislų ir kitų objektų naudojimas. Sekso žaislų yra įvairių formų, dydžių ir tipų. Traumų praktiškai neįmanoma išvengti, kišant kokius nors objektus į šlaplę. Galima daryti prielaidą, kad ši sekso praktika yra kur kas pavojingesnė nei oralinis seksas, bet ne tokia rizikinga kaip tos praktikos, kuriose naudojama vyro varpa.
 
  • Raitelės poza. Labai retai, bet visgi šioje pozoje makštis gali plyšti. Vulva (išoriniai moters lytiniai organai) ir makštis yra gana atsparūs organai. Juk šiek organams reikia iškęsti daug labiau traumuojantį kūdikio atėjimą į pasaulį negu varpos įsiskverbimas ir judesiai. Tačiau vyrų varpa yra labiau linkusi lūžti (susižaloti). Deja, bet vyrai, patyrę varpos traumą, neretai vengia kreiptis į gydytojus, nes gėdijasi dėlto, kas jiems atsitiko. Keletas tyrimų parodė, kad dažniausiai vyrai savo pasididžiavimą susitraumuoja, mylėdamiesi vadinamąja raitelės poza. Iš visų tokių atvejų, kai net prireikė chirurginio gydymo, maždaug 10 % atvejų pasitaikė dėlto, kad buvo mylimasi raitelės poza.
 
  • Masturbacija. Masturbuojantis galima susižaloti tik tuo atveju, jei daroma pernelyg uoliai. Moterys gali įdrėksti makštį, o vyrai per daug palenkę varpą gali išgirsti pokštelėjimą ir po to pastebėti trykštantį iš lytinio organo kraują. Pastebėta, kad varpos traumų dažniau pasitaiko Rytų šalyse. Kai kurie vyrai yra klaidingai įsitikinę, kad varpa turi tam tikrą kaulinę ar kremzlinę struktūrą ir gali lankstytis kaip pirštai, todėl lankstydami varpą į visas puses kaip pirštus yra linkę dažniau patirti traumų.
 
  • Misionieriaus poza. Atrodo tokia paprastutė sekso poza, bet, jei varpa netikėtai nuslysta į šoną lytinių santykių metu, gali kilti rimtų traumų.
 
  • Šuniukų poza. Daugiausiai sekso traumų (41 %) įvyksta bandant mylėtis šuniukų poza ir poza, tačiau statistika nevienareikšmė. Kiti mokslininkai teigia, kad daug pavojingesnė sveikatai yra ta sekso poza, kai moteris yra ant viršaus (50 % atvejų). Kai moteris yra ant viršaus, ji yra visu svoriu užgulusi vyro kūną, todėl yra sunkiau nutraukti seksą, pajutus, kad artėja trauma.