Refliuksas – labai nemaloni būklė, kurią sukelia skrandžio rūgštys, kurios patenka į stemplę ir sukelia nemalonų deginimo pojūtį krūtinės srityje. Žinoma gastroezofaginį refliuksą galima gydyti vaistais, tačiau taip pat yra keletas gyvenimo būdo pokyčių, kuriuos kiekvienas gali padaryti, kad sušvelnintų refliuksą ir net jo visiškai išvengtų.

 

refliuksas_800x533

Suvalgyti gerai prinokusį bananą

 

Bananai ne tik gerina cukraus kiekį kraujyje ir padeda kontroliuoti kūno svorį, bet ir gali greitai palengvinti skausmingą refliuksą, rašo brightside.me. Kadangi juose gausu kalio, bananai gali padengti skrandžio gleivinę ir padėti sumažinti nemalonius gastroezofaginio refliukso simptomus bet užkirsti jiems kelią. Tačiau būtinai turite valgyti tik labai gerai prinokusius bananus, nes jei jie dar neprinokę, jie atvirkščiai gali sukelti refliukso paūmėjimą.

 

Dėvėti laisvai krentančius drabužius

 

Jei vargina gastroezofaginis refliuksas, geriau atsisakyti aptemptų pieštuko silueto sijonų ir rinktis laisvesnius, patogesnius drabužius. Bet kokie drabužiai, spaudžiantys pilvą ir darantys spaudimą pilvo sričiai, gali sustiprinti gastroezofaginio refliukso simptomus. Net jei anksčiau niekada nepatyrėte šio deginančio pojūčio krūtinėje, vis tiek rizikuojate jį patirti, jei kasdien dėviste aptemptus drabužius.

 

Pasirinkti tinkamą miego pozą

 

Visi esame linkę miegoti tam tikrose padėtyse, tačiau jei esate linkę į rėmesį ar refliuksą, galbūt norėsite pakeisti kai kuriuos savo miego įpročius, kad išsaugotumėte gerą sveikatą. Jei esate įpratę miegoti ant dešiniojo šono, tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl jus vargina refliuksas. Miegant ant dešiniojo šono atsipalaiduoja raumenys, jungiantys skrandį ir stemplę, todėl tai gali sukelti refliuksą naktį. Vietoj to pabandykite miegoti ant kairiojo šono, nes įrodyta, kad ši padėtis sumažina polinkį į refliuksą.

 

Kramtyti becukrę gumą

 

Kramtant gumą burnos kvapas ilgiau išlieka gaivus ir tai net gali pagerinti atmintį. Be šių privalumų, ji gali neutralizuoti skrandyje esančią rūgštį ir užkirsti kelią deginimo pojūčiui, atsirandančiam dėl refliukso. Kadangi kramtomoji guma didina seilių gamybą ir verčia jus daugiau ryti, ji subalansuoja burnoje esantį rūgštingumą ir padeda jam daug greičiau pasišalinti.

 

Atsispirti pagundai valgyti greitai

 

Kai esate alkani, visiškai suprantama, kad norite kuo greičiau ką nors suvalgyti, tačiau skubėjimas gali sukelti refliuksą. Greitai valgantys žmonės dažniau kenčia nuo refliukso, todėl geriau duoti sau pakankamai laiko tinkamai sukramtyti ir nuryti maistą.

 

Vengti bėgiojimo ir svorių kilnojimo

 

Fizinis aktyvumas yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti dėl savo sveikatos, tačiau jei esate linkę į refliuksą, galbūt reikėtų atidžiau rinktis treniruočių tipą. Didelio krūvio pratimai, tokie kaip bėgimas, svorių kilnojimas ar važinėjimas dviračiu, iš tikrųjų gali sumažinti kraujo tekėjimą į virškinamojo trakto sritį ir sustiprinti refliukso simptomus. Tačiau tai nereiškia, kad turite atšaukti sporto klubo narystę – tiesiog rinkitės vidutinio sunkumo pratimus, pavyzdžiui, jogą ar plaukimą.