Bet kuris seksologas pasakys, kad kuo daugiau žinote apie seksą, tuo esate geresni lovoje! Jeigu jūsų galva prikimšta mitų apie seksą ir seksualumą, nieko nuostabaus, kad lytiniai santykiai teikia mažiau malonumo tiek jums, tiek jūsų partneriui.

 

seksas

6 mitai apie seksą, kuriais žmonės vis dar tiki:

 

  • Masturbacija kenkia santykiams. Masturbacija ir savęs patenkinimas yra labai svarbu, ypač moterims, kurių libido nėra aukštas ir kurioms sunku lytiškai susijaudinti. Tačiau savęs tenkinimas yra tam tikra stigma, nes vyrauja nuomonė, kad tai kažkas nešvaraus, savanaudiško ir net pirmasis ženklas apie neištikimybę. Tačiau iš tikrųjų poroms svarbu suprasti apie savo seksualumą ir pirmiausiai patiems žinoti, kas jiems kelia didžiausią malonumą. Masturbacija gali padėti turėti pilnaverčius seksualinius santykius.

 

  • Visos moterys gali (ir turi) patirti orgazmą lytinių santykių metu. 2005 metų tyrimai rodo, kad tik mažiau nei trečdalis moterų patiria orgazmą vaginalinio sekso metu. Įsitikinimas, kad orgazmas yra privalomas yra labai klaidingas ir gali sukelti nusivylimą santykiais apskritai. Daugumai moterų reikia papildomos klitorio stimuliacijos, nes vien tik lytiniai santykiai retai padeda patirti išsvajotąjį „O“. Laikantis požiūrio, kad kiekvienas orgazmas yra puikus orgazmas, gyvenimas atrodys lengvesnis ir smagesnis.

 

  • Klitoris yra mažas ir jį sunku rasti. Daug vyrų ir moterų net nenutuokia, kad matoma klitorio dalis – tai tik ledkalnio viršukalnė. Iš tikrųjų jis apima gana didelį plotą tiesiai už lytinių lūpų. Daugiausiai malonumo moterims teikia tiesioginis klitorio stimuliavimas. Nereikėtų susikoncentruoti tik į klitorio viršūnėlės dirginimą, nes ilgainiui jis tampa labai jautrus ir jo stimuliavimas net skausmingas. Yra daug kitų jautrių vietų, kurias galima atrasti moters kūne.

 

  • Seksas tarp mylinčių partnerių visada turi būti švelnus. Kai atsiranda abipusis pasitikėjimas, pagarba ir supratimas, galima daugiau paeksperimentuoti miegamajame ir už jo ribų. Galios žaidimai (kas dominuoja, o kas paklūsta, kas gundo, o kas trokšta pagaliau tai gauti) puikiai paįvairina lovos žaidimus. Kai seksas visada saugus ir toks pat, gali pasidaryti per daug nuspėjamas, todėl nereikėtų bijoti išbandyti naujų dalykų.

 

  • Jeigu jūs iš tikrųjų patinkate vienas kitam, fiziškai susijaudinti turėtų būti labai lengva. Negalima teigti, kad jei moteris nėra sudrėkusi, o vyrui neįvyksta erekcija, jie nėra lytiškai susijaudinę. Kartais kūnui reikia laiko, kol pasivys protą. Tai normalu, todėl nereikėtų to laikyti disfunkcija. Vyrai šiandien dažnai be reikalo jaučia didelį spaudimą dėl dydžio, intensyvumo ir erekcijos trukmės.

 

  • Geras seksas santykiuose yra viskas. Jūs nebūtinai turite būti geriausiu meilužiu, kokį yra turėjęs jūsų partneris per visą gyvenimą, kad mylėtumėte, gerbtumėte ir jaustumėte ryšį vienas su kitu. Daug žmonių tiki, kad jeigu būtų puikūs meilužiai, jų santykiuose nieko netrūktų. Tačiau net ir tokiuose santykiuose, kur seksas yra tobulas, problemų gali kilti. Net tokie santykiai nutrūksta. Seksualinis pasitikėjimas yra svarbu, tačiau tai nereiškia, kad dėl santykių nereikia stengtis.