Be abejo, visi girdėjo, kad bėgant metams, silpnėja libido, pradeda varginti makšties sausumas ir lytinis pajėgumas nebėra toks pat kaip jaunystėje. Tačiau nereikėtų visko taip nuvertinti! Pokyčiai yra neišvengiami, tačiau būdų, kaip mėgautis seksu vyresniame amžiuje, yra labai daug.

 

seksas

10 dalykų apie tai, kaip keičiasi seksas su amžiumi:

 
  • Seksas teikia didesnį pasitenkinimą. „American Journal of Medicine“ tyrimas parodė, kad du trečdaliai amerikiečių moterų, įskaitant aštuoniasdešimtmetes, yra patenkintos savo lytiniu gyvenimu. 67 % vyresnio amžiaus moterų teigia beveik visada patiriančios orgazmą.
 
  • Partneris žino, ką daro. Daugiau patirties dažniausiai reiškia geresnį seksą, o patirtis kaupiasi su amžiumi. Taigi, seksas dvidešimtiems tikrai nėra geriausias seksas gyvenime. Dvidešimtmetės dažniausiai mylisi su panašaus amžiaus vaikinai, kurie praktiškai neturi jokios patirties ir nežino, ko nori moterys.
 
  • Kuo mes vyresnė, tuo didesnis spaudimas mums atrodyti gerai. Visuomenė daro milžinišką spaudimą moterims, versdamos penkiasdešimtmetes atrodyti kaip trisdešimtmetės. Dėl didžiulio spaudimo atrodyti patraukliai jos gali būti labiau įsitempusios lovoje ir tai gali mažinti intymių akimirkų džiaugsmą. Reikėtų stengtis sumažinti savo lūkesčius apie tai, kaip turėtų atrodyti jūsų kūnas, būti mažiau kritiškoms sau, nekaltinti savęs dėl natūralaus kūno nusidėvėjimo – tada ir seksas bus geresnis.
 
  • Daug metų sekso su tuo pačiu asmeniu suteikia laimės. Spermoje yra ne tik spermatozoidų, bet ir oksitocino bei serotonino – geros nuotaikos hormonų. Daug tyrimų parodė, kad moterys, kurios reguliariai turi kontaktą su to paties vyro sperma, turi mažesnį depresijos lygį ir didesnį džiaugsmo bei laimės lygį.
 
  • Mylintis su nauju partneriu gali pasireikšti organizmo atmetimo reakcija. Makštis yra glaudžiai susijusi su moters imunine sistema. Pakeitus ilgametį lytinį partnerį nauju makštis gali sureaguoti į svetimo vyro spermą kaip į svetimkūnį, todėl po lytinių santykių gali varginti makšties dirglumas ir skausmas.
 
  • Silpni dubens raumenys gali viską sugadinti. Su amžiumi natūraliai mažėja estrogenų lygis. Tai ne tik mažina libido, sukelia makšties sausumą, bet ir silpnina dubens raumenų tonusą bei pojūčius mylintis. Todėl gali būti sunkiau patirti orgazmą. Tačiau to išvengti galima, pradėjus kasdien daryti Kėgelio pratimus.
 
  • Nemiga gali labai neigiamai atsiliepti lytiniams santykiams. Miego sutrikimų su amžiumi daugėja, o nuovargis yra vienas didžiausių libido žudikų. Todėl reikėtų stengtis pagerinti savo miego kokybę, miegoti kas naktį 7 – 8 valandas.
 
  • Greitas seksas gali nebebūti toks smagus kaip anksčiau. Liūdna, bet tai tiesa: greitas seksas su amžiumi moterimi pradeda nebepatikti. Joms reikia daugiau laiko, kad susijaudintų, sudrėktų, atsipalaiduotų ir būtų pasiruošusios mėgautis seksu. Tačiau kai tai abu partneriai suvokia, jie gali imtis veiksmų ir skirti preliudijai daugiau dėmesio ir laiko.
 
  • Gali prireikti gydytojo pagalbos. Labai dažnai pokyčius lemia sveikatos sutrikimai, kuriuos galima gana nesunkiai pagydyti. Todėl labai svarbu gydytojui sąžiningai pasakyti apie savo problemas: tik tada jis galės padėti, o jūs netrukus džiaugtis geresniu lytiniu gyvenimu.
 
  • Gali būti, kad vyresniame amžiuje mylėsitės dažniau negu tada, kai buvote 20-mečiai. Mitas, kad jaunos merginos yra labiausiai pašėlusios. Tyrimai rodo, kad dažniausiai mylisi ir daugiau erotinių fantazijų turi 27 – 45 metų moterys negu moterys nuo 18 iki 26 metų.