Kaip nuotaika keičiasi, pereinant iš vieno sezono į kitą, taip ir libido niekada nebūna vienodas. Įdomu, kad žiemą žmonės daugiau ir dažniau mylisi negu kitais mėnesiais ir tai galima paaiškinti tuo, kad šiuo metu daugiau laiko praleidžiama namuose. Šaltą žiemą ne tiek daug pasirinkimų, ką veikti, kaip, pavyzdžiui, vasarą, todėl žmonės renkasi pramogas lovoje.

 

seksas

Žiemą poros daugiau praleidžia laiko kartu. Dažnesnis nei kitais metų laikais seksas pagerina santykių kokybę: moterys ima jaustis emociškai artimesnės partneriui, o vyrai linkę būti švelnesni ir dėmesingesni savo išrinktosioms po intymių kontaktų. Mylėtis visada gerai, bet ypač – žiemą, kada į lauką nesinori nė nosies kišti.

 

5 priežastys dažniau mylėtis žiemą:

 

  • Seksas skatina endorfinų išsiskyrimą. Sezoninę depresiją (dingęs noras užsiimti mėgstama veikla, prislėgta nuotaika be jokios priežasties, padidėjęs mieguistumas) gali padėti išvaikyti aistringas seksas. Seksas irgi yra fizinė veikla. Jis skatina endorfinų išsiskyrimą ir padeda pasijusti laimingesniems. Laimingesni asmenys jaučia didesnį pasitenkinimą dabartinių santykių kokybe. Kai neįmanoma nueiti į sporto klubą, nesinori vaikščioti parke, spaudžiant šaltukui, visada galima jaukiai įsitaisyti lovoje su brangiausiu asmeniu ir šiek tiek paprakaituoti.

 

  • Seksas stiprina imuninę sistemą. Nors orgazmas negali apsaugoti nuo gripo kaip skiepai, tačiau jis gali padėti išvengti ligų. Moksliniai tyrimai rodo, kad seksas stiprina imuninę sistemą. Imunuglobulino A (kuris apsaugo nuo gripo ir peršalimo infekcijų) lygis seilėse yra žymiai didesnis tų žmonių, kurie mylisi tris kartus arba dažniau per savaitę.

 

  • Seksas gali sumažinti streso lygį. Seksas mažina stresą nepriklausomai nuo metų laiko, tačiau šaltymečiu žmonės dažniau jaučia įtampą ne tik dėl karjeros, asmeninių santykių, bet ir dėlto, kad jie jaučiasi įkalinti namuose. Tyrimai rodo, kad seksas padeda nuraminti nervų ir kvėpavimo sistemas. Įdomu, kad tie, kurie prieš svarbų pasirodymą scenoje ar egzaminą, mylėjosi, pasiekė geresnių rezultatų ir mokėjo labiau suvaldyti stresą.

 

  • Seksas padeda geriau miegoti. Žiemą oras patalpose dažnai būna sausas, todėl neretai prabundama naktį nuo gerklės skausmo ar užsikimšusios nosies. Jei kambaryje per šalta, taip pat gali būti sunku užmigti. Tada gali padėti seksas, kuris skatina tokių cheminių medžiagų išsiskyrimą kaip serotoninas ir opioidai, kurie padeda atsipalaiduoti ir sukelia mieguistumą.

 

  • Vyrai žiemą jaučia didesnį poreikį mylėtis. Moterys gali pastebėti, kad vyrai šaltuoju metų laiku nori dažniau mylėtis. Taip gali būti dėlto, kad žiemą jie mato mažiau apnuogintos odos ir jie pradeda dažniau fantazuoti apie tai, kaip moteris atrodytų be drabužių.