Galite pasirinkti draugus, tačiau ne savo šeimą arba… kaimynus. Anksčiau būdavo įprasta artimiau bendrauti su gyvenančiais šalia: susitikus pašnekėti, užsukti pasiskolinti druskos ar šiaip išgerti puodelį kavos. Dabar vis daugiau žmonių prisipažįsta, kad gali metų metus gyventi tuose pačiuose namuose, tačiau neturi menkiausio supratimo, kas tokie yra ir kuo gyvena jų kaimynai. Nepaisant to, tikriausiai daugelis galėtų papasakoti įdomių istorijų apie savo kaimynus. Jų gali pasitaikyti labai įvairių. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių kaimynų tipų. Galbūt atpažinsite ir save?

 

5 dažniausiai pasitaikantys kaimynų tipai:

 

Kaimynės

  • Kaimynai – namų vertintojai. Jie yra gana draugiški. Tačiau veją jie pjauna tik du kartus per metus, o jų kieme nuo neatmenamų laikų stovi aprūdijęs, senas automobilis. Tačiau su jais įmanoma susitarti. Svarbiausia kalbėtis ir išsiaiškinti, kodėl taip yra. Gali nutikti ir kaip šioje situacijoje. Visus kaimynus erzino tai, kad vieno namo savininkai neprižiūrėjo savo vejos. Galiausiai jie susitarė nusiųsti vieną atstovą su jais pasikalbėti. Duris atidarė moteris ir, išklausiusi kaimynų skundus, apsiašarojo. Pasirodo, ji šiuo metu išgyveno sunkias skyrybas ir gydėsi spinduline terapija. Tuomet kaimynai susitarė, kad paeiliui nupjaus tos kaimynės veją ir taip padės jai šiuo sunku gyvenimo laikotarpiu. Kartais gali paaiškėti, kad yra ne taip, kaip manėte.
 
  • Pavojingi kaimynai. Gaila, bet tai tiesa. Su kai kuriais kaimynais net neverta bandyti susipažinti. Tačiau svarbu žinoti apie jų ribas ir tai, kas jiems nepatinka, kad neužsitrauktumėte jų nemalonės. 2006 metais Ohajo valstijoje (JAV) pagyvenęs vyras nušovė penkiolikmetį berniuką, gyvenantį kaimynystėje, vien už tai, kad jis perėjo jo kruopščiai nupjauta veja. Jeigu jis būtų žinojęs, kokia ta veja yra svarbi, galbūt jis nebūtų taip daręs ir išvengęs tragiškos nelaimės.
 
  • Turtingesni kaimynai. Tai tokie kaimynai, kuriuos nuolat bandote pasivyti, bet niekaip nepavyksta. Jie visada įsigyja kažką nauja namams. Jie turi geresnę žoliapjovę, brangesnį automobilį, gražesnius sodo baldus ir pan. Tai gali varyti iš proto, nors jie nedaro nieko blogo. Juk neisite prie jų namų durų ir nesakysite: „Atleiskite man, bet jūs esate per daug turtingas“. Reikėtų išmokti paprasčiau į viską žiūrėti, nepavydėti. Jei laikotės 10 Dievo įsakymų, žinote, kad viena iš didžiųjų nuodėmių yra geisti svetimo turto. Jeigu tai padaryti labai sunku, prisiminkite, kad kiekvienoje šeimoje yra kažkokių problemų, nesvarbu, kokie nuostabūs ir tvarkingi būtų jų namai ir aplinka.
 
  • Ekscentriški kaimynai arba įvairiausio plauko keistuoliai. Tai tokie žmonės, kurie lyg iš niekur nieko atsiranda prie jūsų namų durų ir įtikinėja jus prisijungti prie abejotinos veiklos. Arba tokie, kurie linkę kelti triukšmą dėl nieko. Jeigu jų veikla neperžengia įstatymų ribų, su jais ilgainiui išmokstama bendrauti ir susitarti. Kartais gali būti veiksminga paprasčiausiai nekreipti į juos dėmesio. Kitais atvejais, reikėtų iš karto kviesti policiją.
 
  • Sunkaus charakterio kaimynai. Jie, regis, visur mato problemas. Su jais sunku sutarti. Jie gali padaryti jūsų gyvenimą nepakeliamu. Tačiau jeigu jie tapo jūsų kaimynais, reikia išmokti su jais efektyviai bendrauti. Geriausiai būtų vengti fizinio kontakto su jais. Visada mandagiai su jais pasisveikinti, bet nesileisti į kalbas. Tai padės jiems susidaryti geresnę nuomonę apie jus, todėl, iškilus problemoms, gali pavykti greičiau susitarti, rasti kompromisą.