Per visą gyvenimą daugelis žmonių užmezga ne vienus artimus santykius su pačiais įvairiausiais žmonėmis. Ne visos romantiškos draugystės baigiasi vestuvėmis, tačiau visos jos ko nors pamoko, keičia asmenybę. Neretai žmonės susižavi tais, kurie yra visiškos jų priešingybės. Tokie santykiai paprastai vertinami labai prieštaringai, tačiau galbūt tik visiškai kitoks žmogus gali ne tik praplėsti akiratį, bet ir suteikti tai, ko negali kiti.

 

santykiai

Mylėti savo priešingybę – tai nuolatinis išbandymas, kartais net konfliktas su savimi. Tokie santykiai niekada nebūna lengvi, bet yra nemažai priežasčių, kodėl tokius santykius užmegzti verta. Štai net 8 priežastys:

 

Užmezgę artimus santykius su savo priešingybėmis, žmonės sužino naujų dalykų, kurie gali paskatinti keisti nuomonę arba priešingai dar labiau sustiprinti savo įsitikinimus.

 

Bendraudami su priešingybėmis partneriai lavina komunikacijos įgūdžius, mokosi suprasti vienas kitą, ieškoti kompromisų.

 

Ramioji pusė išmokys laiku patylėti, nurimti, įsigilinti į savo mintis. Ekspresyvioji pusė išmokys pakovoti už save, padės rasti motyvaciją ir t. t.

 

Žmonės, kurie užmezga artimus santykius su savo priešingybėmis, tampa labiau užjaučiantys, supratingesni ir tolerantiškesni.

 

Labai skirtingi žmonės dažnai jaučia, kad jų santykiai nėra sukurti, remiantis paviršutiniais dalykais, o daug gilesniais jausmais. Pavyzdžiui, tai, kad abiems patinka ta pati muzikos grupė ar filmas nėra tas pats, kas jausti tarpusavio ryšį, mėgautis drauge leidžiamu laiku, pokalbiais, diskusijomis ir t. t.

 

Pradėjus santykius su žmogumi, kuris visiškai kitoks, teks plėsti akiratį. Jie greičiausiai pradės klausytis muzikos, kurios anksčiau niekada nemėgo, žiūrėti filmus, apie kuriuos niekada negirdėjo ir išbandyti kitus dalykus, apie kuriuos anksčiau niekada nebūtų pagalvoję.

 

Žmonėms, kurie mąsto vienodai dažnai būna sunku pastebėti savo klaidas, priimti teisingą sprendimą. Kartais tiesiog reikia, kad kažkas kitas parodytų kelią, kuriuo reikia eiti. Kitaip mąstantis žmogus kartais gali duoti tikrai vertingų patarimų, į kuriuos verta įsiklausyti. Jis geba pažvelgti į situaciją kitomis akimis, kurios dažnai nenorima matyti. Istorijoje pasitaiko tokių atvejų, kad kartais tik labai priešingomis savybėmis išsiskiriantis žmogus gali išgelbėti kitą, stovintį ant bedugnės krašto. Kartais būna, kad priešingybės gali išgydyti sielos žaizdas. Bendravimas su jais – tai tarsi malonus ir nemokamas psichoterapijos seansas.

 

Su žmogumi, kuris yra kitoks savo išvaizda, gyvenimo būdu, požiūriu, pomėgiais, niekada nebūna nuobodu. Tokiose porose niekada nekamuoja rutina, o jei ir pas juos apsigyvena ši nekviesta viešnia, tai nutinka daug vėliau negu tose porose, kurias sudaro panašūs žmonės, bendraminčiai. Kiekviena diena – tai kaip saldainių dėžutė, iš kurios niekada nežinai kokio skonio saldainį ištrauksi.

 

Geriausi santykiai – tai tokie, kurie atranda pusiausvyrą tarp komforto ir artimumo, naujumo ir spontaniškumo. Santykiai su priešingybėmis tuo ir vilioja, kad jie yra nuolatos kintantys, aistringi ir niekada neatsibostantys.