Tikriausiai nesuklysime pasakę, kad daugelis lietuvių visus metus svajoja apie nuostabius, ilgus ir švelnius vasaros vakarus. Todėl, kai jie galiausiai ateina, nepamirškite pasinaudoti šia puikia proga. Štai keletas smagių idėjų, kaip tinkamai išnaudoti vis dar ilgėjančius vasaros vakarus, kad, atvėsus orams, jus sušildytų mieli prisiminimai ir visa tai nekainuotų labai brangiai!

 

vakarai

15 smagių būdų, kaip leisti ilgus, vasaros vakarus:

 
 • Pakeliauti traukiniais po Lietuvos apylinkes. Važiavimas traukiniu daugeliui atrodo labai nostalgiškas ir romantiškas, o ypač, jeigu galima kai kuriose stotyse išlipti ir trumpam apžiūrėti miestelių ir kaimų vietoves, pasivaikščioti, užkąsti vietinėse užeigose, kelionė apskritai bus nepamirštama!
 
 • Pasivažinėti tandemu (dviviečiu dviračiu). Vakarinis pasivažinėjimas dviračius gali sumažinti įtampą, stresą, padidinti apetitą. Galima važiuoti įprastais, vienviečiais dviračiais, tačiau, kodėl neišbandžius ko nors naujo? Pavyzdžiui, galima vienam vakarui išsinuomoti tandemą. Tai labai smagi pramoga dviem.
 
 • Pasigaminti patiems vandens čiuožyklą sode. Vaikams ir suaugusiems tai tikrai patiks. Sodo čiuožyklą padengti plastikiniu paklotu ir, vaikams ja leidžiantis, leiskite vandenį per sodo žarną.
 
 • Pasigaminti patiems baseiną iš šieno rulonų. Pasirodo, kad baseiną galima pasigaminti patiems: tam reikės tik šieno rulonų ir plastikinio pakloto. Iš šienų suformuoti baseiną, jį uždengti plastikiniu paklotu ir prileisti vandens.
 
 • Pūsti milžiniškus muilo burbulus. Iš vandens, indų ploviklio ir glicerino galima pasigaminti skystį pūsti burbulus, kurie atšoka nuo žemės! Tai tikrai patiks vaikams!
 
 • Suorganizuoti sūrių vakarėlį, kuriam ruošiantis nereikia nieko kepti ir virti. Pasidėkite prijuostę į šalį ir paprašykite, kad svečiai ateidami atsineštų sūrių ir krekerių, patys papjaustykite įvairių daržovių, vaisių, duonos, pasirūpinkite gėrimais ir pradėkite švęsti.
 
 • Suorganizuoti suneštinę vakarienę. Pakvieskite draugus į suneštinę vakarienę, kur kiekvienas svečias turėtų atsinešti kokį nors slaptą patiekalą, kad visiems kitiems būtų staigmena. Galima duoti užuominą, kad visuose patiekaluose turi būti naudojamas tam tikras ingredientas arba spalva.
 
 • Pasigaminti skanių kokteilių dailiose taurėse arba gardžios, šaltos arbatos porcelianiniuose puodeliuose. Kokteilių ir šaltų arbatų receptų yra begalės. Geriausia, kad jų gaminimui daug laiko nesugaištama. Svarbiausia gaiviuosius gėrimus supilti į elegantiškas stiklines, taures arba puodelius ir vaišintis patiems arba su draugais.
 
 • Suorganizuoti lauko kino seansą savo namų kieme. Galima išsinuomoti vaizdo projektorių arba net į lauką išsinešti televizorių ir su draugais žiūrėti naujus arba senus, gerus, bet šiek tiek primirštus filmus. Nuotaikai sustiprinti, galima lauke pakabinti sodo žibintų, padėti ant suolų ir kėdžių minkštų pagalvėlių, pledų, paruošti užkandžių kaip kine.
 
 • Iškylauti gamtoje su draugais. Iškylas rengti galima ne tik savaitgaliais. Viskas, ko reikia, tai susipakuoti užkandžius ir gėrimus, pakviesti artimiausius draugus arba šeimos narius ir pavalgyti lauke, netoli namų.
 
 • Žaisti stalo žaidimus. Vasara yra puikus laikas megzti naujas pažintis ir pradėti bendrauti su kaimynais arba bendruomenės nariais. Per tokius susitikimus galima ne tik užsiimti tuo, ką visi mėgstate (medituoti, žaisti stalo žaidimus ar tiesiog susipažinti su naujais žmonėmis), bet ir sužinoti, kas vyksta jūsų gyvenamojoje vietoje.
 
 • Suorganizuoti draugų su naminiais gyvūnais susitikimą. Galima visiems kartu kurs nors pasivaikščioti, surengti iškylą parke.. Tik reikėtų nepamiršti šunų skanėstų ir kamuolių!
 
 • Pažaisti krepšinį, tinklinį arba kitą komandinį žaidimą su vietine bendruomene. Svarbiausia, kad žaidimas būtų nesudėtingas ir nereikėtų labai ilgai visiems aiškintis taisyklių. Vasarą naudinga daugiau laiko praleisti aktyviai tiek vaikams, tiek suaugusiems.
 
 • Susikurti asmeninį feisbuko puslapį. Vakarais, kai nesinori eiti į lauką, galima pradėti naują, internetinį projektą. Pavyzdžiui, galima susikurti feisbuko puslapį ir jame dalytis tuo, kas jums patinka. Mėgstate dalytis nuotraukomis su naminiais gyvūnėliais? Sukurkite tokį puslapį, kuriame visi galėtų pamatyti, kokie mieli ir juokingi jie yra! Norite sutaupyti pinigų? Kelkite įrašus apie geriausius pasiūlymus ir akcijas, kurias randate ir skleiskite pozityvą! Tai padaryti yra labai lengva, net neturintiems informacinių technologijų išsilavinimo!
 
 • Batikos technika perdažyti senus marškinėlius. Tai smagi veikla, į kurią gali įsitraukti visa šeima. Sukarpius ir susiuvus iš senų marškinėlių galima pasigaminti iš naujų daiktų, pavyzdžiui, maišelių knygoms, skalbiniams, pirkiniams, minkštų žaislų ir net pagalvėlių ant sofos.